Bohuňovický gulášfest

Druhý ročník bohuňovického Gulášfestu se koná na hřišti u kulturního domu v Bohuňovicích-Trusovicích v sobotu 15. září od 14 hodin. Kromě guláše na všechny způsoby je připraven také bohatý doprovodný program. Představí se Cirkus Levitare se svou žonglérskou a ohňovou show, k poslechu zahraje živá hudba a večer zakončí zábava se skupinou Arconat. Vstup na akci je zdarma.

Mobilizace 1938 - akce v Pevnosti poznání

Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci zve návštěvníky od 15. září do 14. října 2018 na akci zaměřenou na jednu z nejmytizovanějších událostí českých dějin, tzv. Mnichovskou krizi. Návštěvníci se mohou těšit na modely opevnění, filmové týdeníky, ukázky vojenské techniky či tvůrčí dílny. Kromě modelů bude v pevnosti i bohatý interaktivní program zahrnující dobové týdeníky a archivní záběry britské provenience.

Dvacátý ročník romské poutě

Poutní místo na Svatém Kopečku u Olomouce přivítá v sobotu 15. září Romy ze všech koutů České republiky i ze Slovenska. Po slavnostní mši svaté v bazilice Navštívení Panny Marie zazní v ambitech strhující rytmy romských melodií v podání populárních slovenských romských kapel. Charita Olomouc srdečně zve na výroční Romskou pouť nejen všechny Romy, ale i všechny zájemce o romskou kulturu z řad veřejnosti.

Dny evropského dědictví ve Šternberku

Na nádvoří Šternberského kláštera v pátek 14. září v 16 hodin zahájí program při příležitosti oslav Dnů evropského dědictví. Můžete se těšit na zážitkovou prohlídku prostor kláštera zahrnující hru v loutkovém divadle, taneční vystoupení dětí z příměstského a hlavní program večera bude patřit cimbálové muzice Cimbal HellBand. Součástí programu bude i křest nového průvodce Šternberským klášterem, který vydalo město Šternberk. Zajištěn bude i stánek s drobným občerstvením, kde zájemci budou moci ochutnat kromě vína například výrobky z ugandské kávy a kakaových bobů nebo ugandský čaj. Zajímavý program na tento víkend připravili i na hradě ve Šternberku. Pro návštěvníky jsou připraveny rozšířené prohlídky hradu a prohlídky doprovodných výstav zdarma, program bude probíhat po celý víkend 15. a 16. září vždy od 10 do 16 hodin.

Henryho pirátský den

V sobotu od 13 do 16 hodin se v centru Krokodýlek Olomouc koná dětský den piráta Henryho. Vezměte ratolesti a vybavte se bavit jako správní vládci moří.

Rodina na cestách

Již tradiční rodinná preventivně-naučná akce proběhne v pátek v olomouckém Centru Semafor. Pod názvem Rodina na cestách a den s policií ČR se můžete těšit ukázku práce policie, včetně psovodů a pyrotechniků, prohlédnout si budete moci také vozidlo záchranné služby, nebo si zdarma zapůjčit koloběžky, kola, šlapací káry a vyzkoušet segwaye. Připraveny jsou také vědomostní soutěže, inscenované dopravní nehody či dopravní simulátory.

Netopýří noc

Páteční večer bude v Domě přírody Sluňákov patřit netopýrům, od 18 hodin tu totiž začíná Netopýří noc, která udělá radost všem milovníkům těchto létajících tvorů. Během vycházky se seznámíte s technikou, která je při výzkumu netopýrů používána a zblízka si prohlédnete handicapované netopýry ze záchranné stanice. Vycházky se mohou zúčastnit také děti, pro ně jsou připraveny tematické soutěže a hry. Rodinné vstupné 100 Kč.

Strongman v Olomouci

Vůbec poprvé do hanácké metropole zavítá česká Strongman liga. Již 7. kolo soutěže siláků pod oficiální hlavičkou České Národní Federace Strongman se bude konat v sobotu od 13 hodin v areálu Korunní pevnůstky. Bojovat o cenné body do poháru se sem sjedou závodníci z celé republiky, poprat se budou muset hned s pěti náročnými disciplínami. Vstup na akci je zdarma.

Olomouc City slaví 13. narozeniny

V sobotu od 14 do 18 hodin se bude v Olomouc City slavit. Na narozeninovou párty můžete zdarma přijít i vy. Zazpívá DEBBI, čeká vás módní show, taneční vystoupení, Capoeira, fotokoutek, barmanská show a pro děti je připraveno veselé tetování, balónkování a další tvoření.

Pohádka na Šantovce

V neděli v 16 hodin se v Divadle na Šantovce odehraje příběh o sluníčku, které onemocnělo. Zábavná, ale také vzdělávací pohádka ukáže dětem, jak se správně chovat k přírodě a je vhodná pro děti už od tří let. Po představení budou následovat tvůrčí dílničky.

Jak chutná Lošov

Dobroty od místních producentů a výrobců, ale také výborná káva, pivo, víno nebo sladkosti od hostujících podniků můžete ochutnat na festiválku dobrého jídla a pití na hřišti v Lošově. Vstup na akci je zdarma, zahraje živá hudba, bude se grilovat, bude se vařit a samozřejmostí je také zábavný program pro děti.