VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na divokou latinu, pivní plesání i masopust

Olomoucko - Víkend plný tance, nevšední zábavy i masopustních rejů je připraven na Olomoucku. Podívejte se na naše tipy. 

28.1.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sláma

Pavilon A ožije nejlepšími tanečníky

Na Mistrovství ČR v latinskoame­rických tancích se chystá pavilon A olomouckého Výstaviště Flora. Město bude v sobotu 30. ledna opět hostit jednu z nejvýznamnějších soutěží v oblasti tanečního sportu, zúčastní se jí nejlepší tuzemské taneční páry ve všech věkových kategoriích.

„Mistrovství v latině je vlastně nejatraktivnější ze všech národních šampionátů ve sportovním tanci a utkají se zde skutečně špičky českého tancování," upozorňuje Jitka Opravilová z pořádajícího Klubu sportovního tance QUICK Olomouc.

Dodává, že mistrovství ve sportovním tanci se v Olomouci bude konat již počtvrté v řadě.

Do Olomouce se tak sjedou nejlepší páry České republiky ve všech věkových kategoriích – Junioři I, Junioři II, Mládež, Do 21 let, Dospělí, Senioři a Profesionálové.

Taneční soutěž odstartuje již ráno v 10 hodin a vyvrcholí před osmou hodinou večerní.

opoledne se mohou diváci těšit na kategorie juniorské a mládežnické, ve kterých má město Olomouc želízko v ohni a žhavými adepty na Mistry ČR jsou sourozenci Borůvkovi.

Odpoledne se pak diváci mohou těšit na kategorie Do 21 let a nejprestižnější Dospělé.

Umění špičkových párů kategorie Dospělých bude možné obdivovat od 16 hodin a poté při následném večerním semifinále a finále, kdy v rámci kulturní vložky diváci budou mít možnost zhlédnout strhující výkon mistryně světa v Pole Sport Růženky Kunstýřové, účastnice show Česko-Slovensko má talent 2015.

Pořadatelem Mistrovství je Klub sportovního tance QUICK Olomouc ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu. Spolupořadateli jsou Česká podnikatelská pojišťovna. Více informací k akci a předprodej vstupenek naleznete na www.latina2016.cz.

Víkendové plesy na Olomoucku

Olomouc, XXVIII. Pivní ples

Sobota 30.ledna, od 18 hodin, Restaurace u Kapličky
Hraje: Mixed Emotions, Vasilův Rubáš, Helemese. Vstupné: 200 v předprodeji, 250 na místě

Restaurant Archa (u zoo na Sv. Kopečku), VII. reprezentační ples restaurantu Archa

Sobota 30. ledna, od 19 hodin, restaurace a hotel Archa
Hraje: skupina PartyLeaders. Cena: 650 Kč ( v ceně večeře, i přivítací drink )

Bělkovice – Lašťany, Obecní ples

Pátek 29. ledna, od 20 hodin, sál sokolovny Bělkovice – Lašťany
Hraje: skupina Jantar. Vstupné: 80 Kč

Bohuňovice, Obecní ples

Sobota 30. ledna od 20 hodin, Kulturní dům v místní části Trusovice
Hraje: hudební skupina Modrá rosa. Vstupné: 70 Kč

Bystročice, Obecní ples

Sobota 30. ledna, od 20 hodin, sokolovna Bystročice
Hraje: skupina Music Band Funny. Vstupné: 100 Kč

Červenka, Hasičský ples

Sobota 30. ledna, od 20 hodin, sokolovna Červenka
Hraje: Ramahe Band. Vstupné: 60 Kč

Haňovice, Dětský maškarní bál

Neděle 31. ledna, od 15 hodin, Kulturní dům Haňovice
Hraje: Šašek Viky. 

Medlov (místní část Zadní Újezd), Sousedský ples

Sobota 30. ledna, od 20 hodin, kulturní dům zadní Újezd
Hraje: k tanci i poslechu Steindler. Vstupné: 50 Kč

Náměšť na Hané, Dětský maškatní karneval

Neděle 31. ledna, od 14.30, sál v Náměšti na Hané
Vstupné: dospělí 20 Kč, děti zdarma

Paseka, 15. Svatohubertský ples

Sobota 30. ledna, od 19.30, Kulturní dům Paseka
Hraje: trubači, hudba GAMA. Vstupné: 80 Kč

Příkazy, Společenský ples TJ Sokol Příkazy

Sobota 30. ledna, od 20 hodin, Záloženský dům
Hraje: skupina Asteor. Vstupné: 80 Kč

Tovéř, Obecní ples

Sobota 30. ledna, od 20 hodin, Kulturní dům Tovéř
Hraje: Skupina Yantar. Vstupné: 80 Kč

Tovéř, Dětský maškarní ples na téma „slet superhrdinů".

Neděle 31. ledna, od 14 hodin, Kulturní dům Tovéř
Hraje: programem provede Ivo Opletal. Vstupné: dobrovolné

Společenský bál v Příkazech

Společenský ples ovládne v sobotu 30. ledna Záloženský dům v Příkazech na Olomoucku. Patří už tradičně k těm největším, které se během plesové sezony v obci konají. „Spolu s mysliveckým je tento ples tím nejnavštěvova­nějším, který se zde koná. Je tradiční a sjíždí se na něj nejen místní, ale i lidé z okolí," potvrzuje starosta obce Jaroslav Sívek.

Společenský bál na jehož přípravách se podílí Tělovýchovná jednota Sokol Příkazy, vypukne ve 20 hodin a hostům budou patřit prostory malého i velkého sálu.

„K tanci i posezení nám bude hrát místní skupina Asteor, tombola bude bohatá stejně jako občerstvení. Otevřená bude i restaurace, kdo by měl hlad nebo chuť na minutky, určitě je obslouží," vysvětluje starosta obce. Vstupné je 80 korun a místo ještě není úplně zaplněné.

Aby si na své přišly i děti, hned druhý den se ve stejných prostorách Záloženského domu chystá dětský diskobál. Přijede šašek Viky, hrát bude DJ Styl a ani tady nebude chybět bohatá tombola. Vstupné na diskobál je dobrovolné.

Páteční ples v Bělkovicích

Možnost dobře si zatančit nabízí Obecní ples v Bělkovicích – Lašťanech. Místní, ale i ti ze širokého okolí se na tradiční společenskou událost vydají už tento pátek 29. ledna.

Ilustrační foto.Obecní ples má v Bělkovicích letitou tradici, která byla přerušena minulým vedením obce, a v aktuální podobě jej lidé navštěvují teprve druhým rokem. „Zájem o něj je vždy velký, chodí mladí i starší generace, ale také i přespolní. Je to hezký společenský večer," říká starosta obce Tomáš Němčic.

Slavnostně ozdobený sál místní sokolovny se veřejnosti otevře tento pátek od 20 hodin. Hrát bude skupina Yantar.

„Chybět nebudou ani ukázky společenských tanců a vystoupí mažoretky z nedalekých Bohuňovic. Vždy se snažíme ples něčím ozvláštnit, loni jsme pozvali šikovné tanečníky capoeiry ze Šternberka," pokračuje starosta a doplňuje, že letos se hosté navíc mohou těšit i na opravdu hodně bohatou tombolu.

Výjimečností bělkovického plesu je pak určitě to, že se na něm lidé nejen pobaví , ale především dobře zatančí. „Na našem plese zní hlavně tradiční písně a hudba k tanci, aby si lidé mohli oživit klasiku, jako je valčík, polka, ale třeba i něco rychlejšího," pousmál se starosta.

Vstupenky jsou k mání za 80 korun a místa je dost. „I kdyby už nebylo možné sedět u stolu při parketu, máme ještě další prostory, kde hosty pohodlně usadíme. Určitě dobrých padesát míst navíc bychom měli," doplnil Tomáš Němčic. Ples v Bělkovicích – Lašťanech se koná v pátek 29. ledna od 20 hodin v místní sokolovně.

Za samé jedničky do zoo zdarma

Za dobré známky do zoo zadarmo. Na speciální akci pro šikovné děti, které mají na vysvědčení samé jedničky opět láká zoo na Svatém Kopečku u Olomouce.

„Naši pokladní úspěch ocení vstupným zdarma. Vysvědčení přibalte samozřejmě s sebou, protože co je psáno, to je dáno," vyzývá vedení zoologické zahrady. Akce trvá až do neděle 31. ledna.

Turnaj v go na Envelopě

Přes sedm desítek hráčů je přihlášeno do turnaje v deskové hře go, který se chystá o nadcházejícím víkendu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

„Go je vůbec nejstarší desková hra světa, která se už nejméně čtyři tisíce let hraje s prakticky nezměněnými pravidly. Pochází z Číny, odkud se rozšířila do okolních zemí a teprve od začátku minulého století postupně pronikla do USA a Evropy. Go se často srovnává s šachy, které také dosahují velkého počtu herních variací," vysvětlil pořadatel turnaje David Cigánek z přírodovědecké fakulty v Olomouci.

Aktuálně je na turnaj přihlášeno přes sedmdesát hráčů nejrůznější výkonnosti, další ještě budou přibývat až do posledních chvil před jeho zahájením. „Startovní pole otevírá nejlepší hráč českého žebříčku, Lukáš Podpěra, který je aktuálně studentem čínštiny na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci," doplnil David Cigánek s tím, že po celém světě se go aktivně věnují desítky miliónů hráčů. Centrem zůstává stále jihovýchodní Asie, kde je go tradičním sportem. V Evropských podmínkách jde stále o poněkud okrajovou zábavu, nicméně české go má i v zahraničí velmi dobrý zvuk a naši hráči jsou uznávanými soupeři.

Už 24. ročník olomouckého turnaje začíná oficiálním zahájením v sobotu 30. ledna v 9 hodin, po pěti kolech vzájemných partií se očekává vyhlášení vítězů a předání cen v neděli 31. ledna po 16 hodině.

Lenny a Lenka Filipová v Uničově

Česká zpěvačka Lenka Filipová se svou dcerou Lenny se v sobotu 30. ledna představí posluchačům a divákům v Uničově.

Koncert se koná od 19 hodin v sále místního kina. Vstupenky v předprodeji vyjdou na 300 korun, na místě pak budou o 50 korun dražší.

Masopustní průvod se projde Hlásnicí i Cholinou

Na obecní veselici se chystají v Hlásnici na Šternbersku.

Ilustrační fotoV sobotu 30. ledna totiž u nich propukne masopust. Začátek průvodu je v 15 hodin na kopci u Richterů, chybět nebudou ani soutěž o nejoriginálnější masku, nejchutnější koblihu a nejlepší slivovici.

Od 19 hodin se pak koná masopustní veselice. Pořadatelé ještě vzkazují, že bohaté občerstvení bude zajištěné.

Do masopustního reje se v sobotu 30. ledna ponoří i Cholina.

Masopust odstartuje v 10 hodin na místní faře, následovat bude tradiční průvod obcí s občerstvením na kostýmovaných stanovištích, jako je Lazaret na Dvoraně, Cikánské doupě u Dojčanů nebo třeba vetešnictví.

Zakončení masopustu je naplánované na dvoře Obecního úřadu, kde bude i prodej a ochutnávka zabíjačkových specialit. K tanci a poslechu bude vyhrávat Hanácká mozeka z Litovle.

Litovel hledá nejkrásnější dívku

Soutěž Dívka roku v LitovliZákladní kolo soutěže krásy Dívka roku se chystá na sobotu 30. ledna v Litovli.

Tradiční akce startuje v sobotu ve 14 hodin na Záložně v Litovli.

Vstupné je 100 korun, v předprodeji v místním Domě dětí a mládeže pak 60 korun.

Pat a Mat jedou na dovolenou

Pat a Mat jedou na dovolenou. Tak se jmenuje představení, které čeká na malé diváky v neděli 31. ledna v Uničově.

Představení spojuje zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a hraný projev se živými herci a vtipně rozvíjí anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty, aby projeli světa kraj a nakonec beztak zjistili, že doma je to nejlepší.

Postavičky dvou českých kutilů Pata a Mata se dětem představí v sále uničovského kina od 15 hodin. Vstupné je v předprodeji 80 korun, na místě pak příchozí zaplatí 130 korun. 

Slovenský fotograf ve Velké Bystřici

Výstavu fotografií slovenského dokumentárního fotografa a publicisty Andreje Bána nabídne od soboty 30. ledna Galeriezet ve Velké Bystřici.

Výstava je věnována problematice uprchlictví a součástí vernisáže bude moderovaná debata s Andrejem Bánem a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou.

Lidé si fotografie mohou prohlédnout do 24. března.

Galeriezet je otevřená vždy od úterý do pátku od 8.30 do 17 hodin, v sobotu a neděli pak od 13 do 17 hodin.

Více informací o výstavě i autorovi zájemci najdou na www.velkabystrice.cz

Autor: Petra Pášová

28.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankář Sigmy Miloš Buchta
1 18

Buchta otevřeně o temné minulosti: Kvůli hazardu jsem dlužil 3 miliony

AKTUALIZOVÁNO

Počasí nepřeje řidičům, na silnicích spousta bouraček

FOTO / Mlhavé počasí a kluzké vozovky si vyžádaly od čtvrtečního rána na Olomoucku už několik dopravních nehod. 

Horáček se setkal s disidentem, který držel hladovku proti Zemanovi

Kandidát na prezidenta Michal Horáček v rámci své moravské tour navštívil v Lipníku nad Bečvou i někdejšího disidenta Tomáše Hradílka. Ten se v nedávné době zviditelnil svou hladovkou, kterou se pokusil přimět současného prezidenta Miloše Zemana, aby znovu nekandidoval na úřad prezidenta republiky.

Vánoční trhy v Olomouci otevírají. Tady je PROGRAM

Tradiční vánoční trhy slavnostně odstartují 23. listopadu v centru Olomouce. Na Horním náměstí se během 30 dní vystřídá více než 40 hudebníků, chybět nebude ani zpívání koled s Deníkem.

Sbírka na pokutu? Lidé vyjadřují solidaritu zvukaři z Lipníku

Solidaritu lidí z celé republiky vyvolalo zatčení zvukaře Jaroslava Hensla, kterého na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou odvedla policie k výslechu, protože pouštěl z okna písničku Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT