Šantovka se převlékne: Cosplay Festival

Galerie Šantovka v sobotu hostí Cosplay Festival, tentokrát v duchu japonské kultury. Cosplay je setkání fanoušků filmů, seriálů, komiksů, her a dalších fenoménů, kteří pomocí kostýmu a make-upu dokonale imitují oblíbené postavy.

Kromě zajímavých kostýmů si můžete po celé den vyzkoušet japonské origami, kaligrafii či umění japonského šermu Kendó.

Městský ples v Litovli

Plesová sezona v Litovli bude zahájena v pátek 18. ledna ve 20 hodin ve Velkém sále Záložny. Návštěvníci se mohou těšit na polonézu v podání žáků Základní školy Vítězná, vystoupení roztleskávaček, kabaretní vystoupení i brazilské tance.

Chybět nebude tombola a občerstvení. Vstupné v předprodeji 120 Kč na místě 170 Kč. Vstupenky zakoupíte v TIC při MK Litovel.

Velký krojový bál

V plesové sezoně nezahálí ani Velká Bystřice. V sobotu od 20 hodin se tady koná Velký krojový bál, který zve všechny příznivce folkloru a moravských tradic. Návštěvníky čeká předtančení krojovaných, k poslechu bude hrát dechová hudba Hanačka z Břestu nebo cimbálová muzika Primáš.

Chybět nebudou dobrá vína, domácí kuchyně a bohatá tombola. Vstupenky můžete zakoupit v městském informačním centru.

Britské blues v Olomouci

Olomoucký hudební klub Bounty Rock Cafe přivítá v pátek od 20 hodin oceňovanou britskou zpěvačku Elles Bailey. Návštěvníky koncertu čeká jedinečná kombinace blues, roots music, rocku i špetky country.

Po ostrovním turné zavítá se svým jedinečným zastřeným hlasem také do České republiky. Vstupenky na její koncert můžete zakoupit za 399 korun.

Aquatera na Floře

Aquatera Olomouc je pravidelně pořádaná burza, která se v sobotu opět vrací na výstaviště Flora. Na burze naleznete akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, chovatelské potřeby a mnoho dalších chovatelských potřeb.

Burza je otevřena od 8 hodin a dveře zavírá ve 12 hodin. Pořídit zde můžete také vzácné či méně obvyklé druhy ryb a získat chovatelské rady a kontakty.

Spinningový maraton

Aktivní sobotní dopoledne můžete strávit na spinningovém maratonu, který pořádá studio Sweet Orange Club na Schweitzerově ulici. Mezi devátou a dvanáctou hodinou se stacionární kola nezastaví. Zúčastnit se můžete jedné hodiny, nebo se pokusit zvládnout celých 180 minut. Pití a drobné občerstvení je pro všechny na místě zajištěno. Lekce stojí 280 korun.

Gulášový festival 

Gulášový festival si poprvé vyzkouší v sobotu v Tovéři. V areálu koliby se bude od rána v kotlících na ohni vařit guláš na všechny možné způsoby. O přípravu se postará asi desítka přihlášených družstev.

Vítězové budou vyhlášeni po 13. hodině, všechny výtvory budou moci návštěvníci ochutnat. Připraveno bude také občerstvení a hudba k poslechu.

Ples mikroregionu Bystřička

Obec Hlubočky zve na 24. obecní ples a 11. reprezentační ples mikroregionu Bystřička, který se koná v sobotu od 20 hodin v Kulturním domě Na Letním.

Slosovatelná vstupenka s místenkou stojí 190 korun, pro návštěvníky je připravena bohatá tombola, občerstvení, ale také půlnoční překvapení a těšit se mohou také na zajímavá předtančení.

Pohádka O pračlovíčkovi

Divadlo Tramtarie v neděli od 15 hodin uvede oblíbenou pohádku O pračlovíčkovi, kterou hraje již od roku 2010 a má za sebou více než 450 repríz. Malé i velké diváky čeká výlet do světa plného dinosaurů a ptakoještěrů, ale především vyprávění o tom, jak si malý človíček postaví dům, objeví oheň, vyzraje nad tyranosaurem a nakonec pozná, že ve dvou se to všechno zvládá mnohem líp.

Improvizační zápas v divadle

Olomoucká improvizační skupina Olivy se na divadelní prkna znovu postaví v pátek 18. ledna od 19 hodin v Divadle hudby. Tentokrát se diváci mohou těšit na zápas v divadelní improvizaci.

Proti domácímu týmu se postaví brněnští borci ze skupiny Meandry. Průběh večera i obsah jednotlivých soutěžních kategorií mají v rukou samotní návštěvníci divadla. Vstupenky na impro večer zakoupíte za 150 Kč.