VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na čarodějnice, májky i stovky motorek

Poslední dubnový víkend je na Olomoucku nabitý skvělými akcemi. Podívejte se na naše tipy a vyražte.

27.4.2018
SDÍLEJ:

Pálení čarodějnic. Ilustrační fotoFoto: Deník / Karel Pech

Motorkáři zahájí sezonu

Motocykloví nadšenci a příznivci motoristického sportu se v neděli 29. dubna projedou Olomouckem. Organizátoři avizují, že sraz všech účastníků je na Horním náměstí v Olomouci v době od 11 do 12 hodin.

Po seřazení se všichni vydají na společnou vyjížďku po okolí, dlouhou asi 70 kilometrů. Motorky projedou po silnicích I., II. a III. tříd a místních komunikacích v Olomouci, Litovli, Uničově a Šternberku v době mezi 12 a 15.30 hodinou. Ukončení trasy průjezdu motocyklů bude před křižovatkou se silnicí I/46 nad obcí Lipina.

Trasa průjezdu motocyklů bude začínat v Olomouci a bude vedena po místních komunikacích (Horní náměstí, ul. Pavelčákova, ul. Havlíčkova a ul. Wolkerova), silnici I/46 (ul. Brněnská), dálnici D46 a silnici II/570 až do obce Hněvotín.

Z Hněvotína po silnicích III/5709 (Hněvotín – Topolany, II/635 (Křelov), III/4465 (Křelov – Horka nad Moravou – Chomoutov, II/446 a III/44613 (Chomoutov – Štěpánov), III/44613 (Štěpánov), III/44618 a II/446 (Štěpánov - Pňovice), II/447 (Pňovice – Tři Dvory, II/449 (Litovel – Červenka – Střelice, II/446 (Uničov), III/44624 (Uničov), II/444 (Uničov – Brníčko, Újezd – Rybníček – Mladějovice – Babice – Šternberk), III/44426 (Šternberk, ul. Nádražní), I/46 (Šternberk, ul. Jívavská) a III/44423 (Šternberk, ul. Svatoplukova, ul. Sadová, ul. Opavská a ul. Na Valech).

Ukončení trasy průjezdu motocyklů bude před křižovatkou se silnicí I/46 nad obcí Lipina.
Akci organizuje občanského sdružení Olomouc Bikers Více informací je uvedeno na www.os.motorkari-olomouc.cz

Čarodějnice na Poděbradech

Pálení čarodějnic se odehraje na olomouckých Poděbradech a to v sobotu 28. dubna, začátek je v 10 hodin. Na příchozí čeká spoustu atrakcí pro větší i menší děti, kreativní dílničky, skákací hrad, malování na obličej a spoustu dalšího. Chybět nebudou ani grilované makrely. 

Čarodějnice na pevnůstce

Velká čarodějnická párty je v Olomouci na programu v pondělí 30. dubna.

Zábava na Korunní pevnůstce  začne už ve 14 hodin a kromě tanečního reje masek nabídne i večerní koncert Marka Ztraceného, ohňostroj, zpívání u kytary či opékání špekáčků. 

Slet v zoo

Předsletová konference čarodějnic se chystá v sobotu 28. dubna v Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Čarodějnice se v průběhu staletí staly ohroženým druhem, ale protože jsou velmi chytré, podařilo se jim přežít. Zoo má za úkol ohroženým druhům pomáhat.

Letos tedy pořádá už třetí ročník čarodějnické konference, která bude předcházet tradičním sletům pořádaným na různých místech Olomouce a okolí. Program opět nabytý zajímavými tématy doplní atraktivní workshopy. Účastníci, kteří svým zjevem prokáží příslušnost k „čarodějnickému cechu“, se dozví něco o svých kolegyních, naučí se rozpoznávat důležité byliny, míchat lektvary i létat na koštěti. Akce se koná od Od 11 do 15 hodin, občerstvení zajištěno. Dospělí na vstupné do zoo zaplatí 110 korun, děti a senioři 70. (paš)

Trh u orloje

Hanácký farmářský trh provoní v sobotu 28. dubna centrum Olomouce. K mání bude sladké i slané pečivo, mošty, sezonní zelenina, sýry nebo uzeniny, ale třeba i dřevěné šperky a mnohé další dobroty. Trh bude otevřený od 8 do 13 hodin.

Stavění májky

Máj budou v sobotu 28. dubna stavět v Příkazech. Začátek je ve 14 hodin, organizátoři vybízí děti, aby donesly stužky na věnec, na návsi se s programem představí místní školáci i předškoláci, ale taky Sokolky z Nákla, Příkaz a Unčovic. K poslechu i tanci zahraje kapela Country Band SDU. (paš)

U kříže v Březcích, místní části Štěpánova na Olomoucku vyroste v sobotu 28. dubna májka. Tradiční akce odstartuje v 17 hodin a následně se program přesune na tenisové kurty, k tanci a poslechu bude hrát skupina Acoustic Lumen. Vstupné je 20 korun. 

Jak tradice praví, nad každou dědinou i městem by se měla po celý měsíc máj tyčit vysoká májka a tak i chasníci z Hliníku postaví tu svou ve Velké Bystřici na Olomoucku. Oheň o filipojakubské noci má magickou sílu a moc. Zve všechny bystřické čarodějnice na bujarý rej do Hliníku. „S večerem zahoří pořádná hranice a upálíme tu nejstrašnější čarodějnici…,“ zvou pořadatelé. Soutěže pro děti, občerstvení zajištěno. Pálení čarodějnic a stavění máje ve Velké Bystřici se koná v pondělí 30. dubna od 18 do 23.55. 

Slety čarodějnic

Už po devatenácté ožije hřiště v Mezicích, místní části Nákla na Olomoucku sletem čarodějnic. Začátek oblíbené akce je v 17 hodin. (paš)

Na pálení čarodějnic na Hliníku zvou pořadatelé v obci Řídeč na Olomoucku. Tradiční událost se koná v sobotu 28. dubna od 17 hodin, kdy program na začátku bude věnovaný především nejmenším. Okolo 18 hodiny vzplane oheň, chybět nebude limo, pivo a buřty a to za lidový poplatek, jak pořadatelé avizují. 

Pálení čarodějnic se chystá v sobotu 28. dubna i v olomoucké městské části Droždín. Slet se uskuteční od 16 hodin na hasičském plácku, na programu budou soutěže, vyrábění, zapálení ohně a pálení čarodějnice, nebude chybět ani možnost opéct si špekáčky. Zájemci mohou přijít i v kostýmu a příchozí by si měli donést klacík na opékání buřtů. 

Sokolská zahrada v Cholině ožije čarodějnickým rejem v pondělí 30. dubna. Akce startuje v 16 hodin a program nabízí soutěže, Miss Ježibabu, občerstvení a tombolu a taky kapelu Za tři kačky. Chybět samozřejmě nebude ani vatra. (paš)

Čarodějnice se slétnou i do Hněvotínských skal v Hněvotíně na Olomoucku. V pondělí 30. dubna od 16 hodin tam budou nachystané soutěže pro děti, pro čaroděje a čarodejnice bude připravená točená zmrzlina, v 18 hodin začne hořet vatra, obec od 15 hodin vypravuje od Obecního úřadu kyvadlovou dopravu vláčkem. (paš)

Stavení máje a pálení čarodějnic chystají pořadatelé taky v Hlásnici. Oheň na tamním hřišti vzplane v sobotu 28. dubna od 17 hodin. Chybět nebudou soutěže ani opékání špěkáčků, klobouk je nutný, kostým vítán. (paš)

Grygovská májová noc nabídne pálení čarodějnic na sokolské zahradě v Grygově na Olomoucku v pondělí 30. dubna. Od 15 hodin bude na programu hudba, tanec, k mání ale bude i žabí sliz či pavoučí lana nebo let na koštěti. (paš)

Stavění máje a slet čarodějnic na Rybníčku se chystá v sobotu 28. dubna v Lutíně Olomoucku. Letos pořadatelé zvolili téma „Zimní průšvih aneb jak čarodějnice zaspaly zimu po požití bylinného lektvaru. Začátek je v 15 hodin, sraz malých čarodějnic je před Obecním úřadem v Lutíně v 15.30, slet na Rybníčku je pak v 16 hodin. Chybět nebude občerstvení v podobě makrel a gyrosu, hrát bude kapela Old School. (paš)

Oheň vzplane v sobotu 28. dubna i ve Skrbeni na Močidle. Pálení čarodějnic tam startuje od 16 hodin, na programu budou hry, opékání špekáčků, soutěže. Zapálení vatry bude v 19 hodin.

Se slevou na hrady

Se slevou na vstupném se mohou návštěvníci jarní Flory vydat i na hrad Šternberk na Olomoucku.

„Pro všechny milovníky květin a historie jsme ve spolupráci s výstavištěm Flora Olomouc a.s. připravili slevy na vstupné do hradu Šternberk. Zlevněné vstupné se vztahuje pro návštěvníky jarní výstavy Flora Olomouc. Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu konání výstavy do neděle 29. dubna,“ píše se na internetových stránkách hradu. Návštěvníci, kteří se prokážou platnou vstupenkou z výstavy Flora Olomouc, obdrží slevu na vstupné do hradu. Za cenu 1. základního okruhu "Liechtensteinské sbírky" navštíví zároveň 2. okruh "Jak se žilo na šlechtickém sídle" ZDARMA.

První prohlídka hradu Šternberk začíná v 10 hodin, poslední prohlídka velkého okruhu v 16 hodin. Plné vstupné je 130, snížené 90 korun a rodinné 350 korun. Květinová aranžmá na prohlídkových trasách a v kapličce v hradním parku nabízí i hrad Bouzov na Olomoucku. 

Čarodějný Bouzov

Hrad Bouzov obsadí o čarodějnické víkendu učitelé kouzelnických předmětů. Umíte vařit lektvary, létat na koštěti nebo péct perníky? Bouzovští učitelé vás vše naučí. Přijeďte si tak pro kouzelnické vysvědčení a do dílny pro čarodějnickou hůlku.

Prohlídky na hradě jsou zpestřeny výstupy čarodějnic. Dílna je otevřená od 11 do 15 hodin, prohlídky jsou pak od 13 do 15 hodin. 

Uničovská teniska

Tradiční pochod, Uničovská teniska, se uskuteční v sobotu 28. dubna, start a cíl bude opět v Nové Hradečné na fotbalovém hřišti v blízkosti vlakového nádraží v době od 8 do 17 hodin. Připraveny budou dvě trasy. Dětská, dlouhá osm kilometrů doplněná bohatým programem a občerstvením.

Druhá, sedmnácti kilometrová trasa účastníky zavede do Úsova, do Nové Hradečné se pak vrátí přes Holubici. V cíli bude zajištěna možnost opékání vlastních špekáčků a každý účastník obdrží diplom a suvenýr pochodu. Na setkání na jarní Uničovské tenisce se těší pořadatelé. 

Pohádka v Orlovně

Bystřiští divadelníci zvou na premiéru pohádky. Písničkové představení Krakonošův klobouk diváky znovu přesvědčí o tom, že láska hory přenáší, překoná každé zlo a také všechny úklady. Pohádka se bude odehrávat ve velkobystřické Orlovně v sobotu 28. dubna od 16 hodin. Vstupné je pro děti a seniory 40 korun, pro dospělé 60 korun, rodinná vstupenka 1 dospělý + dvě děti 120 korun. 

Žabí vycházka do Pomoraví

Podvečerní vycházku za žabím koncertem a vodním životem tůní nabízí v pátek 27. dubna Dům přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou na Olomoucku.

Vezměte síťku a zkuste zalovit. Dozvíte se, co zajímavého jste ulovili a mnoho dalšího o životě žab a vodní havěti v rybníce a v tůních v galerii v přírodě Domu přírody Litovelského Pomoraví. Rodinné vstupné je 50 korun, začátek je v 17.30. (paš)

Autor: Petra Pášová

27.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 22 000 Kč

Zubní instrumentáři Zdravotní sestra / zubní instrumentář(ka). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Komenského č.p. 885/20, Olomouc., Zavedená stomatologická ordinace v Olomouci přijme zdravotní sestru na plný úvazek., Hledáme osobu komunikativní, s příjemným vystupováním, spolehlivou, pečlivou, se schopností samostatné práce, se základní znalostí práce na PC na uživatelské úrovni., Nabízíme: stravenky, příspěvek na dovolenou., Pracovní doba: PO - ČT 6:30 - 16:30 hod., volné pátky., Životopis a krátký motivační úvod, proč byste u nás chtěl/a pracovat, prosím zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Stomatologická ambulance komenského s.r.o., Komenského, č.p. 885, 779 00 Olomouc 9. Informace: Zdeněk Brož, +420 585 224 489,607 023 781.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Pomocný stavební dělník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Týnecká č.p. 9, Velká Bystřice a stavby zaměstnavatele v rámci ČR., Zaměstnanecké výhody: zajištění ubytování, možnost prémií za výkon., První kontakt je možný POUZE emailem, následně se spojíme telefonicky. Osobní kontakt je možný dle emailové dohody.. Pracoviště: Pemaj stav s.r.o., Týnecká, č.p. 9, 783 53 Velká Bystřice. Informace: Peter Majdiak, .

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 100 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulanti (1706006). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Manipulanti (1706006) , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SOU nebo SOŠ (ZŠ se zkušeností ve výrobě), - jste manuálně zručný a fyzický zdatný, - máte platný průkaz VZV – není podmínkou, - máte praxi se čtečkou (aktivní práce s PC) – výhodou, - jste spolehlivý, pečlivý, samostatný , Budete se věnovat:, - obsluze logistického vláčku, - rozvozu rozpracované výroby, - manipulaci s výrobky, Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - jde o dlouhodobou jednoduchou práci na HPP s pracovní smlouvou výrobní společnosti s dlouholetou tradicí, - čeká Vás práce v přátelském kolektivu, - máte nárok na 25 dní dovolené, - zajistíme Vám stejné pracovní a mzdové podmínky jako mají kmenoví zaměstnance a možný přestup do kmene firmy po zaučení , Pracoviště: Olomouc, Nástupní mzda: 100,- Kč/hod + zákonné příplatky + dotované stravné, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 700 Kč

Svářeči Svářeči kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23700 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Svářeči CO2 (1707004) , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SOU nebo SOŠ strojírenského zaměření, - umíte svařovat – máte EN135, - vyznáte se ve čtení technických výkresů, - jste spolehlivý, zodpovědný a samostatný , Budete se věnovat:, - svařování drátěných polotovarů, plechů, profilů a trubek, Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - jde o dlouhodobou práci na HPP s pracovní smlouvou ve výrobní společnosti s dlouholetou tradicí, - čeká Vás práce v přátelském kolektivu, - zajistíme Vám stejné pracovní a mzdové podmínky jako mají kmenoví zaměstnanci a možný přestup do kmene firmy po zaučení, - nabízíme dotované stravování, Pracoviště: Olomouc, Nástupní mzda: od 23.700,- Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na svarec@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Olomoucký Beerfest 2018 na Korunní pevnůstce
62

Olomoucký Beerfest: pivo a koncerty přilákaly tisíce lidí

Nasávající ženich Jakub Plšek slaví gól do sítě Boleslavi
28

Plškův víkend: dva góly, vítězství a svatba na stadionu

Jihoslovanské mauzoleum v Olomouci čeká další oprava

Dalších oprav se dočká mauzoleum jihoslovanských vojínů v Bezručových sadech v Olomouci.

Sigma porazila Boleslav a přeskočila v tabulce Spartu

Olomoučtí fotbalisté uzavřeli ligový ročník vítězstvím 3:0 nad Mladou Boleslaví. A protože pražská Sparta nedokázala vyhrát na hřišti Bohemians, skončili na čtvrtém místě tabulky, což znamená postup do 3. předkola Evropské ligy. Sigma si zahraje v Evropě po devíti letech.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Májový pařák! O víkendu to bude péct, po něm ještě víc

Letní počasí a teploty do 28 stupňů přinese tento víkend obyvatelům Olomouckého kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT