VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na čarodějnice, májky i stovky motorek

Poslední dubnový víkend je na Olomoucku nabitý skvělými akcemi. Podívejte se na naše tipy a vyražte.

27.4.2018
SDÍLEJ:

Pálení čarodějnic. Ilustrační fotoFoto: Deník / Karel Pech

Motorkáři zahájí sezonu

Motocykloví nadšenci a příznivci motoristického sportu se v neděli 29. dubna projedou Olomouckem. Organizátoři avizují, že sraz všech účastníků je na Horním náměstí v Olomouci v době od 11 do 12 hodin.

Po seřazení se všichni vydají na společnou vyjížďku po okolí, dlouhou asi 70 kilometrů. Motorky projedou po silnicích I., II. a III. tříd a místních komunikacích v Olomouci, Litovli, Uničově a Šternberku v době mezi 12 a 15.30 hodinou. Ukončení trasy průjezdu motocyklů bude před křižovatkou se silnicí I/46 nad obcí Lipina.

Trasa průjezdu motocyklů bude začínat v Olomouci a bude vedena po místních komunikacích (Horní náměstí, ul. Pavelčákova, ul. Havlíčkova a ul. Wolkerova), silnici I/46 (ul. Brněnská), dálnici D46 a silnici II/570 až do obce Hněvotín.

Z Hněvotína po silnicích III/5709 (Hněvotín – Topolany, II/635 (Křelov), III/4465 (Křelov – Horka nad Moravou – Chomoutov, II/446 a III/44613 (Chomoutov – Štěpánov), III/44613 (Štěpánov), III/44618 a II/446 (Štěpánov - Pňovice), II/447 (Pňovice – Tři Dvory, II/449 (Litovel – Červenka – Střelice, II/446 (Uničov), III/44624 (Uničov), II/444 (Uničov – Brníčko, Újezd – Rybníček – Mladějovice – Babice – Šternberk), III/44426 (Šternberk, ul. Nádražní), I/46 (Šternberk, ul. Jívavská) a III/44423 (Šternberk, ul. Svatoplukova, ul. Sadová, ul. Opavská a ul. Na Valech).

Ukončení trasy průjezdu motocyklů bude před křižovatkou se silnicí I/46 nad obcí Lipina.
Akci organizuje občanského sdružení Olomouc Bikers Více informací je uvedeno na www.os.motorkari-olomouc.cz

Čarodějnice na Poděbradech

Pálení čarodějnic se odehraje na olomouckých Poděbradech a to v sobotu 28. dubna, začátek je v 10 hodin. Na příchozí čeká spoustu atrakcí pro větší i menší děti, kreativní dílničky, skákací hrad, malování na obličej a spoustu dalšího. Chybět nebudou ani grilované makrely. 

Čarodějnice na pevnůstce

Velká čarodějnická párty je v Olomouci na programu v pondělí 30. dubna.

Zábava na Korunní pevnůstce  začne už ve 14 hodin a kromě tanečního reje masek nabídne i večerní koncert Marka Ztraceného, ohňostroj, zpívání u kytary či opékání špekáčků. 

Slet v zoo

Předsletová konference čarodějnic se chystá v sobotu 28. dubna v Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Čarodějnice se v průběhu staletí staly ohroženým druhem, ale protože jsou velmi chytré, podařilo se jim přežít. Zoo má za úkol ohroženým druhům pomáhat.

Letos tedy pořádá už třetí ročník čarodějnické konference, která bude předcházet tradičním sletům pořádaným na různých místech Olomouce a okolí. Program opět nabytý zajímavými tématy doplní atraktivní workshopy. Účastníci, kteří svým zjevem prokáží příslušnost k „čarodějnickému cechu“, se dozví něco o svých kolegyních, naučí se rozpoznávat důležité byliny, míchat lektvary i létat na koštěti. Akce se koná od Od 11 do 15 hodin, občerstvení zajištěno. Dospělí na vstupné do zoo zaplatí 110 korun, děti a senioři 70. (paš)

Trh u orloje

Hanácký farmářský trh provoní v sobotu 28. dubna centrum Olomouce. K mání bude sladké i slané pečivo, mošty, sezonní zelenina, sýry nebo uzeniny, ale třeba i dřevěné šperky a mnohé další dobroty. Trh bude otevřený od 8 do 13 hodin.

Stavění májky

Máj budou v sobotu 28. dubna stavět v Příkazech. Začátek je ve 14 hodin, organizátoři vybízí děti, aby donesly stužky na věnec, na návsi se s programem představí místní školáci i předškoláci, ale taky Sokolky z Nákla, Příkaz a Unčovic. K poslechu i tanci zahraje kapela Country Band SDU. (paš)

U kříže v Březcích, místní části Štěpánova na Olomoucku vyroste v sobotu 28. dubna májka. Tradiční akce odstartuje v 17 hodin a následně se program přesune na tenisové kurty, k tanci a poslechu bude hrát skupina Acoustic Lumen. Vstupné je 20 korun. 

Jak tradice praví, nad každou dědinou i městem by se měla po celý měsíc máj tyčit vysoká májka a tak i chasníci z Hliníku postaví tu svou ve Velké Bystřici na Olomoucku. Oheň o filipojakubské noci má magickou sílu a moc. Zve všechny bystřické čarodějnice na bujarý rej do Hliníku. „S večerem zahoří pořádná hranice a upálíme tu nejstrašnější čarodějnici…,“ zvou pořadatelé. Soutěže pro děti, občerstvení zajištěno. Pálení čarodějnic a stavění máje ve Velké Bystřici se koná v pondělí 30. dubna od 18 do 23.55. 

Slety čarodějnic

Už po devatenácté ožije hřiště v Mezicích, místní části Nákla na Olomoucku sletem čarodějnic. Začátek oblíbené akce je v 17 hodin. (paš)

Na pálení čarodějnic na Hliníku zvou pořadatelé v obci Řídeč na Olomoucku. Tradiční událost se koná v sobotu 28. dubna od 17 hodin, kdy program na začátku bude věnovaný především nejmenším. Okolo 18 hodiny vzplane oheň, chybět nebude limo, pivo a buřty a to za lidový poplatek, jak pořadatelé avizují. 

Pálení čarodějnic se chystá v sobotu 28. dubna i v olomoucké městské části Droždín. Slet se uskuteční od 16 hodin na hasičském plácku, na programu budou soutěže, vyrábění, zapálení ohně a pálení čarodějnice, nebude chybět ani možnost opéct si špekáčky. Zájemci mohou přijít i v kostýmu a příchozí by si měli donést klacík na opékání buřtů. 

Sokolská zahrada v Cholině ožije čarodějnickým rejem v pondělí 30. dubna. Akce startuje v 16 hodin a program nabízí soutěže, Miss Ježibabu, občerstvení a tombolu a taky kapelu Za tři kačky. Chybět samozřejmě nebude ani vatra. (paš)

Čarodějnice se slétnou i do Hněvotínských skal v Hněvotíně na Olomoucku. V pondělí 30. dubna od 16 hodin tam budou nachystané soutěže pro děti, pro čaroděje a čarodejnice bude připravená točená zmrzlina, v 18 hodin začne hořet vatra, obec od 15 hodin vypravuje od Obecního úřadu kyvadlovou dopravu vláčkem. (paš)

Stavení máje a pálení čarodějnic chystají pořadatelé taky v Hlásnici. Oheň na tamním hřišti vzplane v sobotu 28. dubna od 17 hodin. Chybět nebudou soutěže ani opékání špěkáčků, klobouk je nutný, kostým vítán. (paš)

Grygovská májová noc nabídne pálení čarodějnic na sokolské zahradě v Grygově na Olomoucku v pondělí 30. dubna. Od 15 hodin bude na programu hudba, tanec, k mání ale bude i žabí sliz či pavoučí lana nebo let na koštěti. (paš)

Stavění máje a slet čarodějnic na Rybníčku se chystá v sobotu 28. dubna v Lutíně Olomoucku. Letos pořadatelé zvolili téma „Zimní průšvih aneb jak čarodějnice zaspaly zimu po požití bylinného lektvaru. Začátek je v 15 hodin, sraz malých čarodějnic je před Obecním úřadem v Lutíně v 15.30, slet na Rybníčku je pak v 16 hodin. Chybět nebude občerstvení v podobě makrel a gyrosu, hrát bude kapela Old School. (paš)

Oheň vzplane v sobotu 28. dubna i ve Skrbeni na Močidle. Pálení čarodějnic tam startuje od 16 hodin, na programu budou hry, opékání špekáčků, soutěže. Zapálení vatry bude v 19 hodin.

Se slevou na hrady

Se slevou na vstupném se mohou návštěvníci jarní Flory vydat i na hrad Šternberk na Olomoucku.

„Pro všechny milovníky květin a historie jsme ve spolupráci s výstavištěm Flora Olomouc a.s. připravili slevy na vstupné do hradu Šternberk. Zlevněné vstupné se vztahuje pro návštěvníky jarní výstavy Flora Olomouc. Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu konání výstavy do neděle 29. dubna,“ píše se na internetových stránkách hradu. Návštěvníci, kteří se prokážou platnou vstupenkou z výstavy Flora Olomouc, obdrží slevu na vstupné do hradu. Za cenu 1. základního okruhu "Liechtensteinské sbírky" navštíví zároveň 2. okruh "Jak se žilo na šlechtickém sídle" ZDARMA.

První prohlídka hradu Šternberk začíná v 10 hodin, poslední prohlídka velkého okruhu v 16 hodin. Plné vstupné je 130, snížené 90 korun a rodinné 350 korun. Květinová aranžmá na prohlídkových trasách a v kapličce v hradním parku nabízí i hrad Bouzov na Olomoucku. 

Čarodějný Bouzov

Hrad Bouzov obsadí o čarodějnické víkendu učitelé kouzelnických předmětů. Umíte vařit lektvary, létat na koštěti nebo péct perníky? Bouzovští učitelé vás vše naučí. Přijeďte si tak pro kouzelnické vysvědčení a do dílny pro čarodějnickou hůlku.

Prohlídky na hradě jsou zpestřeny výstupy čarodějnic. Dílna je otevřená od 11 do 15 hodin, prohlídky jsou pak od 13 do 15 hodin. 

Uničovská teniska

Tradiční pochod, Uničovská teniska, se uskuteční v sobotu 28. dubna, start a cíl bude opět v Nové Hradečné na fotbalovém hřišti v blízkosti vlakového nádraží v době od 8 do 17 hodin. Připraveny budou dvě trasy. Dětská, dlouhá osm kilometrů doplněná bohatým programem a občerstvením.

Druhá, sedmnácti kilometrová trasa účastníky zavede do Úsova, do Nové Hradečné se pak vrátí přes Holubici. V cíli bude zajištěna možnost opékání vlastních špekáčků a každý účastník obdrží diplom a suvenýr pochodu. Na setkání na jarní Uničovské tenisce se těší pořadatelé. 

Pohádka v Orlovně

Bystřiští divadelníci zvou na premiéru pohádky. Písničkové představení Krakonošův klobouk diváky znovu přesvědčí o tom, že láska hory přenáší, překoná každé zlo a také všechny úklady. Pohádka se bude odehrávat ve velkobystřické Orlovně v sobotu 28. dubna od 16 hodin. Vstupné je pro děti a seniory 40 korun, pro dospělé 60 korun, rodinná vstupenka 1 dospělý + dvě děti 120 korun. 

Žabí vycházka do Pomoraví

Podvečerní vycházku za žabím koncertem a vodním životem tůní nabízí v pátek 27. dubna Dům přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou na Olomoucku.

Vezměte síťku a zkuste zalovit. Dozvíte se, co zajímavého jste ulovili a mnoho dalšího o životě žab a vodní havěti v rybníce a v tůních v galerii v přírodě Domu přírody Litovelského Pomoraví. Rodinné vstupné je 50 korun, začátek je v 17.30. (paš)

Autor: Petra Pášová

27.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Horní lán č.p. 415/3, Olomouc., Požadujeme: vyučen (praxe vítána), zodpovědnost za odvedenou práci, spolehlivost, ŘP sk. B, resp. C. Práce na 2 směny - ranní, odpolední., Nabízíme: zázemí stabilní společnosti, moderně vybavené pracoviště, přátelský kolektiv, firemní vzdělávání (semináře, kurzy), možný kariérní postup. Vhodné i pro absolventy a důchodce. Možnost i zkráceného úvazku. Vhodné i pro OZP., Zaměstnanecké výhody: benefity - stravenky, penzijní připojištění, 3 dny volna nad rámec zákonem stanovené dovolené, věrnostní odměny za odpracované roky, odměny při pracovních a životních jubileích., Životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Centrum moravia, spol. s r.o., Horní lán, č.p. 415, 783 01 Olomouc 18. Informace: Helena Frnková, .

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocné práce v kuchyni - výdej jídel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Lužická č.p. 101/7, Olomouc. Nástup možný ihned. Prac. doba: 6:00 - 14:00 hod., První kontakt POUZE telefonicky. Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Eurogastro catering s.r.o. - provozovna, Lužická, č.p. 101, 779 00 Olomouc 9. Informace: Petra Librová, +420 724 965 010.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 12 000 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Středoškolský/á učitel/ka španělského jazyka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Pavlovická č.p. 16/51, Olomouc., Doba určitá s možností prodloužení., První kontakt POUZE telefonicky od 8:00 - 15:00 hod. nebo mailem.. Pracoviště: Střední odborná škola služeb s.r.o., Pavlovická, č.p. 16, 779 00 Olomouc 9. Informace: Irena Navrátilová, +420 731 235 003.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 100 Kč

Obsluha strojů na výrobu pečiva, čokolády a cukrovinek Pekař – noční směna (1806006). Požadované vzdělání: bez vzdělání. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pekař – noční směna (1806006), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte praxi v pekařství, cukrárně, kuchyni – výhodou, ne podmínkou, - máte chuť pracovat v noci, - jste fyzický zdatný, , Budete se věnovat:, - výrobě pekařských výrobků dle receptur, - obsluze pecí a pečení výrobků k expedici, - kontrole kvality upečeného zboží a dodržování technologických postupů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - čeká na Vás příjemné pracovní prostředí včetně moderního zázemí, - hradíme lékařské prohlídky, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: 100 Kč/hod (po zaučení navýšení mzdy), Nástup: dle domluvy, Směnnost: nepřetržitý (pouze noční směny cca 15:30 – 2:00), , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tramvaj olomoucké MHD. Ilustrační foto

Tramvaje v úterý nepojedou přes centrum

Zaklíněného řidiče vytahovali z vraku
2

Zaklíněného řidiče vytahovali z vraku. Po nárazu náklaďáku je v nemocnici

Olomoucká pohádka: Nedávno Vlašim, teď Sevilla, kroutil hlavou nadšený Plšek

Kajrat Almaty je poražen, teď čeká Sevilla. Olomoučtí fotbalisté se poměří v play-off evropské ligy se španělským gigantem, který nedávno ve finále španělského superpoháru zle trápil fenomenální Barcelonu.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Za nehodu v Holici, při které zemřely dvě děti, dostal řidič 6,5 roku

Na šest a půl roku poslal olomoucký okresní soud do vězení osmatřicetiletého Josefa Ondrýska za tragickou nehodu, která se stala letos v březu v olomoucké části Holice. Zemřely při ní dvě děti. 

Kam o víkendu? Na Kabáty, folk i festival v parku

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku. Vyberte si a vyražte.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT