Oslava vítězné bitvy na fortu

Fort Radíkov v neděli hostí oslavy vítězné bitvy z roku 1758, kdy se statečným obráncům podařilo město během šestitýdenního obležení Olomouc ochránit před pruskými vojsky.

Fort se návštěvníkům otevře v 9 hodin, první bojová ukázka se odehraje ve 12.30 hodin. Kromě bojů je připraven také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Těšit se můžete na střelnici, ukázky výstroje a výzbroje, skákací hrad nebo hledání pokladů.

Tovačovský výlov

O víkendu 20. a 21. října proběhne výlov Hradeckého rybníka v Tovačově, který dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším událostem tohoto typu na Moravě. Začátek akce organizátoři stanovili na půl devátou ráno.

V doprovodném programu si přijdou na své děti i dospělí. Nebudou chybět různé atrakce a soutěže. Bude zpřístupněn i místní zámek, takže zájemci si ho mohou prohlédnout. O hudební doprovod se letos postará přerovská country kapela Šediváci.

Účastnici akce se na trase Kojetín-Tovačov budou moci přepravovat speciálně vypravenými vlaky. Soupravu tvoří unikátní motorová lokomotiva "Motýlek", jeden ze dvou prototypů z pražské továrny ČKD, které vyrobila v roce 1970, a historické osobní vagóny Balm spolku Klubu přátel kolejových vozidel Brno.

Výlovům rybníků lze přihlížet zadarmo, vstupné se neplatí.

Filmová noc v Premiere Cinemas

Pro všechny milovníky velkého plátna si na pátek 19. října v olomouckém Premiere Cinemas přichystali Filmovou noc.

Na jedinou vstupenku můžete od 15 hodin až do časného sobotního rána zhlédnout tolik filmů, kolik jen zvládnete. Ke každé vstupence v ceně 299 Kč navíc dostanete energetický nápoj. Čekají vás snímky jako První člověk, Mamma Mia: Here We Go Again, Deadpool 2 a mnoho dalších.

Mineral Expo

Všichni malí i velcí příznivci přírodních kamenů, fosílií, šperků a dekorací z nich se mohou těšit na prodejní výstavu minerálů, která se koná v sobotu a neděli od 9 hodin v prostorách Střední školy polytechnické v Olomouci.

Vstupné pro dospělé stojí 60 Kč, za děti zaplatíte 20 Kč. Připraven je také doprovodný program. Můžete si vyzkoušet poznávání kamenů, zdobení svícnů, mandaly z písku nebo retro stolní hry.

Kolem nekolem Olomouce

Užijte si teplého podzimu na výletě kolem Olomouce s koloběžkami. Sraz účastníků je v sobotu v 9.45 hodin před prodejnou RideOn v Denisově ulici v centru Olomouce.

Trasa měří 30 kilometrů a provede vás kolem hanácké metropole do domácího pivovaru, cukrárny, i významné ptačí rezervace. Trasa je vhodná také pro rodiče s dětmi. Účastníci s vlastní koloběžkou zaplatí 50 Kč, koloběžku je možné si také vypůjčit.

Zpívání s Jaroslavem Uhlířem

V Divadle na Šantovce si v neděli připravili písničkový pořad, který si užijí děti i dospělé. Jaroslav Uhlíř od 16 hodin oživí známé pohádkové hity i další písně, za klavírního doprovodu zazní samozřejmě také Není nutno. Akce je vhodná pro malé návštěvníky už od 3 let. Pro děti je připravena zdravá svačinka.

Vintage market

Letos naposledy v prostorách Letního kina v Olomouci můžete navštívit originální bleší trh s bohatým doprovodným programem.

Pořídit tady můžete vintage a retro kousky do domácnosti, ochutnáte spoustu dobrot, skvělou kávu, k poslechu bude hrát živá hudba, pro malé návštěvníky je připraven dětský koutek a nepotřebné věci vyměníte ve swap koutku.

Vintage market se koná v sobotu od 10 hodin.

Drakiáda v aquaparku

V neděli od 15 hodin se v letním areálu olomouckého Aquaparku koná Drakiáda a orientační závod pro rodiče s dětmi. Těšit se můžete na hry a soutěže a samozřejmě pouštění pestrobarevných draků.

Čtyřlístek v pohádce

Postavy Čtyřlístku se v sobotu v 15.30 hodin postaví na prkna Kina Metropol. Hodinové představení vhodné pro děti od 4 let představí malým divákům Fifinku, Myšpulína, Pinďu a Bobíka a jejich dobrodružství.

Myslivecká slavnost

Farnost Velká Bystřice a Metropolitní kapitula u svatého Václava v Olomouci zve na slavnostní Hubertskou mši v kostele Stětí svatého Jana Křtitele ve Velké Bystřici, kterou odslouží mons. Antonín Basler.

Liturgii doprovodí trubačský sbor Vojenských lesů a statků Lipník a ZUŠ Potštát. Od 11.30 bude ve farním dvoře připraveno pro všechny bohaté zvěřinové občerstvení. Akce se koná v neděli 21. října.

Muzikoterapie v Expozici času

Šternberská Expozice času si na sobotu 20. října připravila lekci muzikoterapie pod vedením zkušené lektorky Jany Vysoudilové.

Od 17.30 hodin si můžete vyzkoušet relaxaci a meditaci za zvuků tibetské mísy, didgeridy, gongů, djembe či flétny. Vstup na lekci stojí 150 Kč.

Talkshow Ivo Šmoldase

Ivo Šmoldas, filozof, básník, kulturní publicista a scenárista se představí spolu se svými hosty Marií Formáčkovou a Andrea Andreim v pátek 19. října od 19 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli, v zábavné talkshow, ve které s osobitým humorem a vtipem, jemu vlastním, povypráví nejen o sobě, ale také o palčivých společenských i politických problémech současnosti, které hýbou naší společností. Vstupné na místě stojí 230 Kč.