Tříkrálový ples dobré vůle

Tradiční tříkrálový ples pořádá v Regionálním centru v Olomouci 9. skautské středisko Jana Boska. K tanci zahraje New Street Band a Jamr's. Můžete se těšit nejen na návštěvu tří králů, ale i na zajímavá předtančení. Cena vstupenek začíná na 200 Kč.

Tříkrálový koncert na zámku

Doprovodný program na zámku v Čechách pod Kosířem odstartuje první novoroční sobotu Tříkrálový koncert. První tóny se rozezní v 18 hodin v historickém Velkém sále, návštěvníci se mohou těšit na dílo Wolfganga Amadea Mozarta či Bohuslava Martinů v podání Venduly Urbanové a Lucie Laubové. Místa je možné si rezervovat, vstupné je dobrovolné.

Výšlap na Helfštýn

Zcela výjimečně se otevřou první víkend nového roku 2019 brány hradu Helfštýna.

Dvaačtyřicátý ročník tradičního zimního výstupu na Helfštýn, na který každoročně dorazí kolem dvou tisícovek lidí z blízkého i vzdáleného okolí, se uskuteční v sobotu 5. ledna. Brány hradu se otevřou v době od 8 do 15 hodin.

Pohádka o Sněhové královně

S novým rokem se do Divadla na Šantovce vrací pohádkové neděle. První pohádkou roku 2019 bude slavný příběh Divadla MALÉhRY na motivy ještě slavnější literární pohádky H. Ch. Andersena.

Humorně zpracovaná pohádka o Gerdě a Kajovi, kterou vtipně oživí nápady obyčejných uklízeček. Po představení následuje beseda s herečkami o loutkách a zážitcích z představení. Vhodné pro děti od tří let.

Hanácká koleda

V neděli 6. ledna od 18 hodin se v kostele Stětí sv. Jana Křtitele koná Tříkrálová koleda v rámci cyklu Hanácký rok. Vystoupí hanácký mužský sbor Rovina a dudácké duo z Omicka Tryhuci. Posluchače čeká folklorní hudba a lidové zpěvy.

Dílnička v Amazonii

Sobotní tvořivá dílnička pro děti se koná v centru Amazonie od 9.30 do 11.30 hodin. Děti si procvičí kreativitu a vyzkouší si malování na kameny.

Turnaj ve fotbálku

Olomoucký Cabaret Café Bar pořádá sobotní novoroční turnaj ve fotbálku. Akce začíná v 18 hodin, každý účastník zaplatí startovné 50 korun, nejlepší si z turnaje odnesou drobné ceny. Jedná se o amatérský turnaj, zúčastnit se tedy může každý.

Novoroční prohlídka hradu

První návštěvníky v novém roce přivítá hrad Sovinec už v sobotu. Zájemci si tak mohou nejen protáhnout nohy, ale také si užít památku netradičně v zimním kabátě.

Tvorba novoroční mandaly

Olomoucký umělecký klub Potvůrka zve v sobotu všechny zájemce na novoroční tvorbu mandaly. Na kurzu se seznámíte s historií mandal, s pojetím mandaly ve východní filozofii i v moderní psychologii a samozřejmě si vytvoříte mandalu vlastní. Všechny výtvarné potřeby jsou v klubu k dispozici. Kurz začíná ve 14 hodin, je třeba se přihlásit.

Novoroční turnaj ve volejbale

Losovaný volejbalový turnaj smíšených družstev se koná v sobotu od 8 hodin v olomoucké Čajkaréně. Startovné za hráče činí 150 korun, na místě bude k dispozici občerstvení.

Zájemci si mohou zahrát pouze jeden turnaj, nebo se zapojit do losované ligy a sbírat individuální body. Turnaj je určen amatérským hráčům.