Noční koupání v Olomouci

Olomouc – Koupání v noci si o tomto víkendu mohou vyzkoušet všichni ti, kteří zamíří do olomouckého Aquaparku. Kromě plavání v osvětleném bazénu pod širým nebem si příchozí užijí masáže, saunové ceremoniály či třeba soutěže.

V pořadí již čtvrté Koupání pod hvězdami překvapí novinkou, koncertem.

„Návštěvníkům zahraje kapela Efekt. V rytmu hudby si zaplavou v bazéně rozsvíceném světly pod hladinou vody, děti a hraví dospělí zase změří síly při zajímavých kláních, jako je například jízda na tobogánu poslepu a další," uvedla mluvčí Aquapark Olomouc Karolína Opatřilová. Doplnila, že na programu je také noční aquazorbing nebo pro mlsné jazýčky připravený ledový drink či masáže. Ve wellness části si zase užijí saunové ceremoniály, avšak za příplatek 50 korun.

Akce Koupání pod hvězdami odstartuje v sobotu 9. srpna v devět hodin večer a skončí s půlnocí. Vstupné je dle ceníku na 3 hodiny. Základní vstupné je za 250 korun, studenti, senioři, držitelé ZTP, ZTP/P zaplatí 210 korun, děti od 7 do15 let 160 korun a děti od 4 do 6 let 80 korun. Na rodinném vstupném 2 rodiče a 1 až 3 děti do 15 let zaplatí 610 korun, děti do 4 let mají vstup zdarma. 

Hrad Sovinec nabídne lesnické a sokolnické slavnosti

Sovinec – Sokolnické a lesnické slavnosti se budou o tom víkendu konat na hradě Sovinec.Hofmistrova závěť  na hradě Sovinec

Historická akce s názvem Past na medvěda se chystá na sobotu 9. i neděli 10. srpna, po oba dny od 9.10 až 18.10. Na programu je výcvik a přílety dravých ptáků, sokolnické besedy a ukázky lovu atrapy kořisti, kejklířské dovednosti a žonglování na chůdách, loupežnické povídky a loutkové pohádky ale i šermířské souboje a příběhy.

Za celodenní vstupné na akci děti od 3 do 5 let zaplatí 30 korun, děti od 6 do 14 let jednou tolik, mládež od 15 let, důchodci a studenti s průkazem si musí připravit 90 korun a dospělí od 18 let pak 110 korun. Rodinné vstupné je za 300 korun. Hrad Sovinec leží mezi Šternberkem a Rýmařovem, tři kilometry nad obcí Paseka. 

Králíci se utkají v rychlosti i skoku do dálky

Štěpánov – Soutěž králíků v rychlosti, skoku do výšky a skoku do dálky se koná v neděli 10. srpna ve Štěpánově na Olomoucku. Letošního ročníku Grand Prix Hanácké hop se zúčastní špičkoví závodníci z celé České republiky.

„Účast potvrdila soutěžní dvojice Lenka Špilerová s králíkem Rambo Golden Kids, aktuální držitelé českého rekordu ve skoku do dálky – 295 centimetrů a Michaela Kratochvílová s králíkem Ramona Golden Kids, jež jsou spoludržitelé aktuálního českého rekordu ve skoku do výšky – 90 centimetrů," uvedl za pořadatele Petr David.

Soutěžní dvojice budou soutěžit v disciplínách rovinná dráha, parkur, skok do dálky a skok do výšky. Přihlášeno je třicet jedna soutěžících z celé republiky. Závody se konají v Sokolské ulici v Areálu chovatelů, ve Štěpánově od 10 do 16 hodin. 

Litovelský Otvírák nabídne skupiny MIG 21, Mandrage i pivní speciály

Litovel – Koncerty populárních kapel, speciální piva, dětská představení nebo regionální potraviny. To jsou jen některé body vypíchnuté z nabitého programu letos 10. ročníku festivalu Litovelský Otvírák, který proběhne v sobotu 9. srpna v areálu Pivovaru Litovel. Akce začíná již od rána, brány se otevřou v 10 hodin…VÍCE VČETNĚ PROGRAMU

Víkend nabídne tradiční hody ve Štěpánově. Tady je program

Štěpánov – Den otevřených dveří Armády České republiky, výstavy, koncerty, cvičení, soutěž nejlepších králíků a samozřejmě dobré jídlo a pití. To vše a ještě více nabízí tradiční Štěpánovské hody svatého Vavřince. Třídenní slavnost ve Štěpánově na Olomoucku startuje v pátek 8. srpna…VÍCE

Mikroregion Království má patnáct let. Bude sláva

Majetín – Kouzelníky, karikaturistu i hudební vystoupení můžou spatřit všichni, kteří zavítají v sobotu 9. srpna do Majetína na Olomoucku. V obci se slaví patnáct let od založení mikroregionu Království, který tvoří čtrnáct sdružených obcí ležících jižně od Olomouce. V areálu za saunou budou na návštěvníky akce čekat kouzelníci Duo Tomasiano, Kelly a karikaturista Pavel Dlabal. Po nich v 18 hodin vystoupí kapela Lucie revival. Od sedmé hodiny večer se o zábavu postará DJ Tarocka. Pro nejmenší návštěvníky organizátoři přichystali modelování balonků a malování na obličej. (mbr)

Hrad Šternberk o víkendu ožije historickými kostýmy

Šternberk – V hlavní roli historické oblečení. Přehlídka kostýmů bude o nadcházejícím víkendu k vidění na hradě Šternberk na Olomoucku. Připraveny budou prohlídky hradu, kterým návštěvníky provedou stylově oblečení průvodci v dobových kostýmech.Prohlídka hradu ve Šternberku

„Víkend v historických kostýmech patří mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější akce roku, proto nemůže chybět v nabídce ani pro letošní rok," sdělil Jan Gottwald ze Správy šternberského hradu. Zájemci se dozví nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy. „Nejzajímavější součástí programu bude možnost vyzkoušet si historické kostýmy. K dispozici bude na padesát kostýmů pro dospělé i děti," upozornil Jan Gottwald. V Hodovním sále hradu bude i fotoateliér.

„Vizážistka a fotografka Jana Berková zájemcům doladí vizáž a doplňky, aby měli ty nejlepší fotografie. Dostanou je elektronicky, větší papírové poštou, stejně tak fotoplátna, hrníčky. Netradiční snímky v kostýmech si mohou pořídit i vlastním fotoaparátem a papírové fotografie 10 krát 15 centimetrů si nechat hned na místě vytisknout," podotkl Jan Gottwald. Půjčovné kostýmů je třicet korun za osobu, čtyř členná rodina zaplatí sto korun. Na nádvoří hradu bude po celý den k dispozici občerstvení.

„Vstupné na prohlídky je běžné, jako při klasické návštěvě hradu. Podrobnější informace o výši vstupného a prohlídkových trasách naleznete na webových stránkách www.hrad-sternberk.cz," doplnil Jan Gottwald. Festival historického oblečení se odehraje v sobotu 9. srpna od 14 do 19 hodin a v neděli 10. srpna od 10 do 18 hodin. 

Turnaj v pétanque v Olomouci na Korunní Pevnůstce

Olomouc – Hrajete rádi pétanque nebo byste si jej rádi vyzkoušeli? V sobotu 9. srpna máte možnost, vydat se totiž můžete na turnaj. Herní pole najdete na Korunní pevnůstce, organizátoři jen upozorňují, že je potřeba mít vlastní koule.

Sportovní klání nazvané Mozartovy koule jsou už počtvrté součástí oficiálního kalendáře turnajů České asociace pétanque klubů. Kategorie „open" umožňuje i účast hráčů bez sportovní licence, kteří chtějí pétanque teprve vyzkoušet. „Turnaj je pojmenovaný podle pamlsku, který obdrží každý hráč při zápisu do turnaje, jenž je od 8 hodin ráno. Speciální dózy Mozartových koulí vyrobené speciálně pro olomoucký turnaj si pak odvezou kromě medailí také vítězové," informoval ředitel turnaje Pavel Konečný. Podotkl, že prostředí tereziánské vojenské památky poskytuje pro hru ideální prostor.

Na Mozartovy koule se lze přihlásit prostřednictvím formuláře na stránkách asociace. Startovné činí sto korun. Více informací včetně startovních propozic je na stránkách pořadatelského klubu Kulový blesk

V Čechových sadech si vyzkouší žonglování

Olomouc – Vyzkoušet si svůj talent pro kejkle s míčky nabídne Minikurz žonglování v Čechových sadech v Olomouci. Workshop, který pořádá projekt Zaparkuj, zaměřený na oživení dění v městských parcích, začne v sobotu 9. srpna ve 14 hodin. Účastníky kurzu povede zkušený žonglér Karel Vendulka, který nejprve předvede své nadání nejen s míčky, ale i kruhy a kužely.

Poté si všichni vyrobí vlastní míčky na žonglování a pokusí se proniknout do tajů této na první pohled obtížné dovednosti. Míčky žonglérům zůstanou, aby mohli v trénování pokračovat i sami doma.

Organizátoři mají připravený i program pro zkušenější, a to žonglování se třemi míčky. Účastníci si také mohou půjčit látající talíře, pétanque nebo deskové hry.

V parku vystoupí hasičská dechová kapela

Olomouc – Odpolední procházku Smetanovými sady v Olomouci zpříjemní promenádní koncert Hudby hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Vystoupení začíná v neděli 10. srpna v 16 hodin v altánku u restaurace Fontána. Příznivce dechové hudby potěší soubor třiatřiceti členů pod vedením dirigenta Vladimíra Vraňovského.

Hudba hasičského záchranného sboru vznikla v roce 2004 jako součást propagace hasičských a záchranářských aktivit. Kapela vydala v roce 2007 své první CD s názvem Kdo nám pomáhá.

Kino Metropol zve na maraton seriálu Přátelé

Olomouc – Noční maraton 10., závěrečné řady kultovního seriálu Přátelé začíná dnes (pátek 8.8.) v 18 hodin v kině Metropol v Olomouci. Až do rána tak mohou fanoušci sledovat zakončení vyprávění o životech šestice hrdinů legendárního amerického sitcomu. Na ty, kteří vydrží až do konce, čeká v sobotu ráno snídaně.

Taneční zábava v Lutíně

Lutín – Taneční zábava se skupinou Quercus chystají pořadatelé v Lutíně na Olomoucku. Akce se uskuteční v pátek 8. srpna, od 19 hodin na Rybníčku. Vstupné je padesát korun, bohaté občerstvení je zajištěné. 

Plátno v amfiteátru promítne českou komedii

Velká Bystřice – Komedii Alice Neklid z roku 2011 budu promítat v pátek 8. srpna v letním amfiteátru ve Velké Bystřici. Projekce filmu Perfekt Days začíná ve 21 hodin. Vstupné je dobrovolné, občerstvení je zajištěné.

Diskotéka v Moravském Berouně

Moravský Beroun – Diskotéka s DJ Mirkem se chystá na sobotou 9. srpna od 20 hodin v Moravském Berouně na Olomoucku. Akce se uskuteční na moravskoberounském fotbalovém hřišti. Vstupné je padesát korun, občerstvení je zajištěné.

Filmové promítání ve Velkém Týnci

Velký Týnec – V sobotu 9. srpna se bude ve Velkém Týnci na Olomoucku promítat pod širým nebem. Plátno se rozzáří na zámecké zahradě, v nabídce je tentokrát český snímek Habermanův mlýn. Občerstvení bude zajištěné, pivo, limo i něco z udírny. Vstupné je dvacet korun. 

Hasiči závodí v Náměšti na Hané

Náměšť na Hané – Sbor dobrovolných hasičů v Náměšti na Hané na Olomoucku pořádá v sobotu 9. srpna, pohárovou soutěž v netradičním požárním útoku do kopce. Soutěžit budou muži ženy. Akce se koná v v prostorách amfiteátru a její začátek je stanovená na 13 hodin. Občerstvení je zajištěné. 

Karneval v Kozově

Bouzov – Tradiční myslivecký karneval se chystá v sobotu 9. srpna v Kozově, místní části obce Bouzov na Olomoucku. Akce se koná na kozovském hřišti od 20 hodin a všem příchozím bude hrát kapela Mefisto. Chybět nebude občerstvení ani myslivecká kuchyně či tombola.

MČR tělesně postižených ve sportovní střelbě v Olomouci

Olomouc – Mistrovství České republiky tělesně postižených ve sportovní střelbě se o tomto víkendu uskuteční v Olomouci. Po oba dny odstartuje v 8.30 a soutěžit se bude v pistolových disciplínách: vzduchová pistole 60 ran, standardní vzduchová pistole 40 ran, sportovní pistole 30+30 ran a libovolná pistole 60 ran. Akce se koná v areálu Lazecké střelnice v Olomouci. 

Závody ve Šternberku

Šternberk – Soukromé Mistrovství České republiky závodů soudobých automobilů do vrchu a závodů do vrchu historických automobilů Šíma sprint 2014 se budou o tomto víkendu konat na trati Ecce Homo ve Šternberku.

„V souvislosti s konáním závodů upozorňujeme veřejnost na úplnou uzavírku části tratě Ecce Homo od křižovatky s ulicí Na Valech po křižovatku nad obcí Lipina a dále částečnou uzavírku navazující části trati směrem k ulici Na Vyhlídce v době od sedmi hodin ráno do šesti hodin večer," sdělila tisková mluvčí radnice ve Šternberku Irena Černocká. Objízdná trasa bude vedena obousměrně po silnici I/46 a po místní komunikaci ulice Na Valech.