Kryštof kemp v Náměšti

Den s Richardem Krajčem a kapelou Kryštof, koncert populární Mňágy a Žďorp nebo vystoupení Michala Hrůzy. Amfiteátr v Náměšti na Hané v sobotu 12. července ožije nevšedním Kryštof kempem. 

close Richard Krajčo zoom_in Akce kapely Kryštof nabídne program pro fanoušky všech věkových kategorií a kromě spousty skvělé hudby budou připraveny zábavné aktivity, zázemí na loukách i dobré jídlo a pití.

Pohodové odpoledne zahájí kempový slib, po němž to na pódiu rozjede kapela Mňága a Žďorp, zpěvák Michal Hrůza, Nebe a Lenny a v 18 hodin předstoupí před diváky skupina Kryštof se speciálně připraveným akustickým vystoupením.

O doprovodný program se postarají právě členové kapely Kryštof, s nimiž se fanoušci mohou setkat a pohovořit u nejrůznějších workshopů či kurzů, které během dne muzikanti povedou.

Například bubeník Jakub Dominik bude vyučovat v bubenickém workshopu, saxofonista Nikos Kuluris provede kurzem vaření, klavírista Ondra Kyjonka si otevře pivní školu a lepší kondici získají zájemci ve fitcentru trumpetisty Nikolaose Grigoriadise.

Poté, co skončí oficiální část Kryštof Kempu, mohou návštěvníci posedět s muzikanty až do ranních hodin. Kryštof Kemp v Náměšti n.H. - web festivalu

Víkend pro děti na Poděbradech

Dobrodružný víkend s kouzelným sluchátkem a oblíbenými pohádkovými hrdiny Machem a Šebestovou čeká na děti na olomouckém přírodním koupališti Poděbrady.

Po oba dny je pro ně připravena spousta zábavných her, malování či tance.

close Víkendová pohoda na olomouckých Poděbradech zoom_in „Děti si u nás mohou vyzkoušet opičí dráhu, nejrůznější lanové překážky, zahází si s ringem nebo frisbee. Společně s lektory budou tvořit různé výrobky z přírodních materiálů, malovat na plátno nebo třeba tančit," popsal víkendovou akci provozovatel přírodního koupaliště Jiří Holub.

Program příměstských dnů začíná na Poděbradech v 15.50 hodin a rodiče si své potomky vyzvednou v 18.30 hodin.

Kdo nebude mít čas tento týden, může si legraci užít i následující dva víkendy.

Příměstské dny nazvané Dobrodružství s Machem a Šebestovou se konají také přes týden, a to 15.,17., 22., 24., 29. a 31. července. Obdobný program bude pokračovat i v srpnu.

Barokní sobota v Olomouci

close Olomoucké barokní slavnosti. Opera Endymio v univerzitním konviktu zoom_in Pestrý barokní večer v kulisách historické Olomouce můžete opět zažít tuto sobotu.

Zájemci se mohou nejdříve od 17 hodin vydat na komentovanou prohlídku olomoucké pevnosti 18. století (sraz u IC na Horním náměstí, cena 50 Kč.).

Od 20 hodin je pak v Konviktu připravena pravidelná porce barokní hudby.  Atrium ve 20 hodin tentokrát rozezní opera Endymio, před ní je na programu Tafelmusik.

Po koncertě se sólisty v dobových kostýmech se můžete vydat s průvodcem na noční prohlídku Sarkanderovy kaple a výstup na věž chrámu sv. Michala.

Hanácké pupek světa

Vtipné divadelní scénky, tanec, zpěv i bubenické rytmy v sobotu 12.7. zvednou náladu návštěvníkům Zámeckého parku ve Velké Bystřici.

close Hanácké pupek světa ve Velké Bystřici zoom_in Již pošesté se město promění v Hanácké pupek světa a i tentokrát duch rodáka Ignáce Bystřického vysvětlí, proč je zrovna zde to pravé nebe na zemi.

Začátek pestrého programu bude patřit především malým návštěvníkům, pro které je od 16 hodin připravena bubenická dílna.

Opravdovou show s bicími soupravami a bubny všech tvarů a velikostí předvede kapela Jumping Drums v 18 hodin v amfiteátru a poté už na diváky čeká další pokračovaní divadelního představení o nových dobrodružstvích rodáka Ignáce Bystřického.

Večerní finále Hanáckého pupku bude patřit všem, kteří si chtějí pořádně zatančit a užít si zábavu na parketu. Od 21 hodin to v amfiteátru rozbalí rocková kapela Marshall Malinovski, jež mimo jiné zahraje spoustu známých písních z repertoáru Vladimíra Mišíka, Boba Dylana, Neila Younga a dalších známých muzikantů.

Šestý ročník akce nabídne kromě skvělé zábavy, také spoustu dobrého jídla a pití. Už dopoledne zaplní Zámecké náměstí Bystřické selské trhy, na nichž si lidé mohou nakoupit spoustu dobrot od domácích pěstitelů, ale i medovinu či víno.

Fichtlfest v Horce

Motocykloví nadšenci, kteří chtějí provětrat své mopedy, babety či kozí dechy, by si neměli nechat ujít sobotní recesní závod Fichtlfest v Horce nad Moravou.

Zápis jezdců začíná ve 12 hodin a startuje se ve 14 hodin od hasičského areálu.

Závod se jede i po veřejné komunikaci na vlastní zodpovědnost a účastníci musí vlastnit platný řidičský průkaz.

Po návratu čekají na závodníky hodnotné ceny a pro nejmenší je připraven skákací hrad. Akce bude pokračovat večerní zábavou se skupinou SAX. Startovné do závodu je 50 korun.

Sovinec se bude bít za čest krále

close Ilustrační foto zoom_in Velkolepé dobývání hradu, šermířské souboje, pohádky, divadlo i netradiční prohlídky hradních zákoutí jsou na víkend připraveny na Sovinci.

V programu nazvaném Za čest krále nebudou chybět ani ukázky života a řemesel v obstřelovaném hradě či výstava palných zbraní a obléhací techniky.

Šarvátky,přestřelky a šermířské souboje při obléhání hradu budou v sobotu i v neděli k vidění od dopoledne až do sedmé hodiny večer. 

Tím ale víkendová lákadla na Sovinci nekončí. Už v pátek tam bude možné zažít Bartolomějskou noc. Večerní program startuje v 18 hodin a po řadě působivých šermířských vystoupeních vyvrcholí ve 22 hodin ohňovou show. Za čest krále - PODROBNÝ PROGRAM

Plumlov: u přehrady rock, na zámku šašek 

close Ilustrační foto zoom_in Pořádně rušno bude v sobotu v Plumlově, kde si přijdou na své milovníci hudby i ti nejmenší.

Příznivci rockové muziky si dají sraz na pláži U Vrbiček, kde se od osmnácti hodin koná sedmý ročník Rock of Memory. Návštěvníci se mohou těšit na prověřené kapely, jako je Quercus, Keks, Kontakt, ATD a Plus, za rockovou smršť zaplatí 150 korun.

Plumlovský zámek zase myslel na ty nejmenší a připravil pro ně Bláznivé odpoledne se šaškem Vikym, kterým budou provázet kouzelné pohádkové bytosti.

„Na děti čekají dobové tanečky i soutěže se sladkou odměnou. Bláznivé kadeřnice jim vytvoří bláznivé účesy a šikovné ruce jim namalují na obličeje obrázek," nastínila Kateřina Jenešová z plumlovského zámku.

Program startuje v patnáct hodin, o dvě hodiny později vypukne show šaška Vikyho. „Všichni, kteří oslavili páté narozeniny, zaplatí za vstup padesát korun," dodávají organizátoři.

Hrad Šternberk zve na cesty časem

Zajímavosti ze života mladých knížat a kněžen, jejich výchovy, oblékaní či vzdělávání se v neděli (13.7.) dozví malí návštěvníci hradu Šternberk.

Během celého dne si mohou užívat speciální prohlídky nazvané Cestovatelé v čase, při nichž se s lektorem přenesou do minulosti, popovídají si o životě šlechty, společně si prohlédnou některé hračky, které dnes nejsou až tak známé nebo historické fotografie z archívu posledních majitelů hradu.

Součástí programu jsou i malé rukodělné aktivity a zájemci si mohou zapůjčit i dobový kostým.

Prohlídky jsou určeny maximálně pro deset dětí v doprovodu rodičů a začínají v v 10.30, 13 a 15 hodin. Rezervace je možná na čísle 725 718 059 a vstupné je 100 korun.

Noční badminton i nohejbalové klání

Protáhnout si tělo při nohejbalu nebo plážovém volejbalu mohou v sobotu (12.8.) sportovní nadšenci v areálu koupaliště v Majetíně.

Od 10 hodin zde startuje turnaj smíšených družstev, během něhož si příznivci méně náročných sportů mohou vyzkoušek například petanque. Hrát budou dospělí a děti od 15 let.  

Zahrát si badminton na nočním turnaji pak můžete v sobotu na hřišti na náměstí ve Lhotě nad Moravou.

Do třetího ročníku akce se zapojí děti i dospělí a vítěz i tentokrát získá putovní pohár starosty obce.

Sportovcům i fanouškům zahraje DJ Jefa a nebude chybět ani bohaté občerstvení. Noční badmintonový turnaj začíná v 16 hodin.

Milovníci piva se utkají v pětiboji

close Ilustrační foto. zoom_in Pití půllitru na čas, cesta pivního poutníka, sečská neckyáda či sečské tuplák. Pět disciplín čeká na milovníky zlatavého moku, kteří v sobotu poměří síly na devátém ročníku Litovelského pětiboje v Seči u Lipové nedaleko Konice.

„První a vždy zahajující disciplínou je pití půllitru na čas, závod uzavírá sečská neckyáda aneb plavba po Sečském moři. Ostatní disciplíny pravidelně obměňujeme, aby se měli soutěžící na co těšit," nastínil Petr Kolář z místního sboru dobrovolných hasičů, který akci pořádá.

Do soutěže se mohou přihlásit muži, ženy i řidiči.

„Těm podáváme nealkoholické pivo, ale podmínkou je dovršení osmnácti let," vysvětlil Petr Kolář.

Soutěžní odpoledne před hasičskou zbrojnicí zahájí o půl třetí zápis účastníků.

Letiště obsadí rej leteckých modelů

close Hranické polétání na letišti v Drahotuších zoom_in Modely letadel, vrtulníků či aut, tombola i soutěže, to vše slibuje letecká show Hranické polétání, která se koná v sobotu 12. července od 10 hodin na drahotušském letišti.

Po celý den je připraven bohatý program, již od 10 hodin bude k vidění volné létání, ukázky rádiem řízených modelů letadel, vrtulníků, aut a parašutistů.

Od 12 hodin je na programu prohlídka modelů a soutěž s házedly pro mladé diváky. Hlavní program odstartuje o půl jedné.

Těšit se můžete na komentované ukázky rádiem řízených modelů letadel, vrtulníků, aut a parašutistů.

V 18 hodin proběhne losování divácké tomboly, kde je hlavní cena vyhlídkový let.

Poté bude letiště v Drahotuších patřit opět volnému létání, připraveno je večerní posezení s grilováním pro účastníky akce a také noční létání.

Po celou dobu akce je zajištěno občerstvení přímo na modelářské ploše.

Automobiloví dědečci zdolají Březský vrch

Automobiloví veteráni z Moravy i z Čech i Moravy se v neděli sjedou do Konice, kde je odpoledne čeká tradiční jízda pravidelnosti historických vozidel do Březského vrchu.

Akci zahájí dopoledne výstava vozidel na konickém náměstí, poté čeká na účastníky jízda pravidelnosti.

„Přejímka vozidel potrvá od sedmi hodin do půl jedenácté, na start nebudou připuštěna sportovní a sportovně upravená vozidla vyrobená po roce 1963," upozorňují pořadatelé. Na výstavu na náměstí je vstup zdarma.