Pivní štafeta v Dlouhé Loučce

Pivní štafetu 3×100, která se zapíše do knihy rekordů České republiky chystají v Dlouhé Loučce.

Ilustrační foto

Organizátoři avizují, že účastník musí uběhnout nebo překonat sto metrů a vypít pivo, soutěžících pak musí být rovná stovka.

Akce se uskuteční na místním sokolském hřišti od 15 hodin, zájemci se mohou registrovat v hospůdce U Johna, na hřišti TJ Sokol v Dlouhé Loučce a také ve vinotéce U Holců, zápisné je padesát korun.

„Čeká na vás neděle plná zábavy, hudby, dobrého piva a jídla. Každý, kdo se rekordu zúčastní, bude jmenovitě zapsán do knihy rekordů ČR," lákají pořadatelé. 

Reggae v parku

Ve stejném termínu, jako olomoucký půlmaratón se ve Smetanových sadech uskuteční třetí ročník Rasta Festivalu Reggae v parku.

Ilustrační fotoAkce se chystá v sobotu 20. června v okolí jezírka ve Smetanových sadech v Olomouci od 15 hodin a letos na ní vystoupí čtyři kapely od nás i ze zahraničí.

Perličkou celého festivalu bude vystoupení trinidadské zpěvačky Ami Warning, která je dcerou slavného karibského muzikanta Wally Warninga. Její koncert, na kterém se podílí také Divadlo hudby, začíná 18 hodin.

Festival završí vystoupení známé olomoucké kapely Homebwoyrasta. Vstup na reggae festival je zdarma.

Fimfárum, festival tvořivosti a fantazie

Na festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez, zve děti i dospělé, nezisková organizace SPOLU Olomouc.

Fimfárum- olomucký festival tvořivosti a fantazieestival Fimfárum se koná od 19. do 21. června v prostorách olomouckého Domu dětí a mládeže (DDM) na tř. 17. listopadu a v blízkém okolí.

„V pátek jste od 19.30 zváni na Slavnostní zahájení festivalu a taneční večer v sále DDM, kde k tanci a poslechu zahraje Popová škola Dětského domova Olomouc. Během soboty budete moci uplatnit svou tvořivost ve výtvarných dílnách, které budou otevřeny pro veřejnost od 9.30 do 16.30," uvedla Hana Nepejchalová, koordinátorka festivalu famfárum.

Pravidelnými účastníky festivalu jsou lidé s postižením žijící převážně v pobytových zařízeních sociálních služeb, rodiny s lidmi se zdravotním postižením, studenti a volně příchozí návštěvníci z řad olomoucké veřejnosti.

Všichni mají na festivalu příležitost vyzkoušet si svou tvořivost, shlédnout zajímavá vystoupení, zatancovat si a navázat nové kontakty.

Podrobný program festivalu je zveřejněn na www.spoluolomouc.cz a v prostorách DDM Olomouc.

Veletrh vědy na pevnůstce

Noc vědců. Ilustrační fotoHořící bubliny na ruce, optické klamy nebo třeba pokusy z paprskové i vlnové optiky budou k vidění na Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci.

Přehlídka se koná v muzeu vědy Pevnosti poznání a na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého.

Akce, jejíž letošní motto zní Uděláme vám v tom jasno! se koná 19. a 20. června…VÍCE

Čokoládovna láká na jarmark

Nejen sladké mlsání slibují v sobotu 20. června v Čokoládovně v Troubelicích na Olomoucku.

Tamní letní jarmark bude otevřený od 9 do 18 hodin a návštěvníci se mohou těšit na čokoládové dobroty, regionální dobrůtky nejen z Hané, bezlepkové a RAW potraviny, ale i výrobky z levandulového statku v Bezděkově, přírodní kosmetiku či třeba květiny z Uničova.

Chybět nebude program pro děti s jazykovou školou Hany Bednářové nebo občerstvení složené ze slaných i sladkých dobrot. Vstup je zdarma. 

Světový den žiraf 

Světový den žiraf si v neděli 21. června připomenou návštěvníci v Zoo Olomouc na Svatém Kopečku.

Čekat na ně bude soutěžní stezka plná otázek a informací o žirafách. Ve 14 hodin se pak zájemci mohou zúčastnit komentovaného krmení žiraf.

Vánoce v létě 

Regionální pivo, grilování ale i vánoční cukroví zavoní v pátek 19. června na hřišti v Dlouhé Loučce na Olomoucku.

Akce nazvaná Beerfest aneb Vánoce v létě, nabídne vánoční stromeček a dárky pod ním, tedy pokud si účastníci nějaké donesou.

Chybět nebude vánoční drink či koledy v podání dětí místní základní školy.

Od 17 hodin všem příchozím zahraje kapela VSHG, od 20 hodin pak areál rozezní rockotéka. Vyhlášená je i soutěž o nejlepší vánoční cukroví.

Výlet do kraje Broučků

Broučkův kraj aneb do podhůří Beskyd, tak se jmenuje turistická akce pořádaná olomouckou Malou liškou – klubem přátel přírody. Na výlet se zájemci mohou vydat v sobotu 20. června, sraz je v 7.25 vlevo v hale hlavního nádraží v Olomouci. Návrat pak pořadatelé avizují ve 20.15 tamtéž.

Z Valašského Meziříčí účastníci vyrazí po naučné stezce Jana Karafiáta, autora populárních Broučků. Ve Velké Lhotě si prohlédnou jeho působiště, malebný evangelický kostel se hřbitovem.

Pokračovat budou do Malé Lhoty, kde bude možnost občerstvení a přes skalní útvar Medůvka pak sestoupí dolů k železniční zastávce Brňov. Trasa, která vede přes valašská luka a lesy, měří asi 18 kilometrů. Více informací zájemci najdou na webových stránkách Malé lišky: www.malaliska.cz/news/cerven2015/.

V Hlásnici se rozloučí s jarem

S jarem se v sobotu 20. června rozloučí v Hlásnici u Šternberka. Akce pro děti se chystá na místním hřišti. Start je v 10 hodin, kdy se bude chystat zahrada na projekt rozšíření dětského hřiště pro sport a zábavu v Hlásnici.

Od 12 do 13 hodin je naplánovaná obědová přestávka se starostovou pizzou pro děti, pro dospělé pak bude v nabídce Hlásnický gulášek a opékané klobásky.

Od 14 do 16 hodin se děti mohou zúčastnit zábavného programu a až do 20 hodin pak bude volná odpolední a večerní zábava pro všechny.

Štafeta na vozíku, pro dobrou věc

Zapojit se do jedinečné akce, 24-hodinové štafety na vozíku mají možnost nejen obyvatelé Olomouce.

První ročník Olomoucké vozíčkářské štafety v předvečer půlmaratonuV předvečer olomouckého půlmaratonu se ve Smetanových sadech krajského města uskuteční druhý ročník Olomoucké štafety na vozíku.

Start organizátoři stanovili u altánu na Rudolfově aleji a to v pátek 19. června od 9 hodin, akce pak potrvá do 9 hodin soboty 20. června. Příchozí si mohou vyzkoušet 250 metrů na vozíku a pojede se i v noci.

Cílem akce je spojit lidi na vozíčku, lidi s jakýmkoli handicapem se zdravými lidmi a pomocí téhle unikátní akce vytvořit co největší společnou štafetu. Startovné je zdarma. Více informací a také možnost registrace zájemci najdou na www.trendvozickaru.cz/stafeta.

Otevřené dveře na ZŠ v Šumvaldě

Na den otevřených dveří láká Základní škola v Šumvaldě. Zájemci se do vzdělávacího zařízení mohou podívat v pátek 19. června od 15 do 18 hodin.

K vidění budou tvořivé dílny, soutěže, žáci si vyzkouší učit rodiče a příchozí mohou nahlédnout třeba i do kotelny.

Od 16 od 20 hodin pak bude v parčíku u školní jídelny nachystaná hudební produkce Jardy Šenka, chybět nebude občerstvení pro děti, mezi 18 a 19 hodinou budou na programu pěvecká vystoupení a ukázka aerobiku. Akci pak uzavře v 19 hodin hudební vystoupení Šum – Šum.

Letní myslivecký den 

Letní myslivecký den se koná v sobotu 20. června na lovecké chatě Doubravě v Litovli na Olomoucku. Začátek akce je od 9 hodin, hlavním programem a součástí bude soutěž ve střelbě na asfaltové terče. P

ro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení a na jídelním lístku nebude chybět zvěřina v podobě guláše a pečeného divočáka.

V případě příznivého počasí, budou i pečené makrely. Na akci zvou myslivci z Červenky, Litovle a Tří Dvorů.

Fotbalisté z Červenky oslavují

Už sedmdesáté výročí svého založení si o nadcházejícím víkendu připomenou fotbalisté z Červenky.

Oslavy startují v sobotu 20. června v 8.30 turnajem benjamínků, od 15 hodin se uskuteční I. Ročník rybářských závodů pro děti do 15 let a od 17 se mohou nejen místní přijít podívat na utkání bývalých hráčů SK Červenka.

Celodenní akci ve 21.30 pak završí promítání filmu pod širým nebem. Tentokrát půjde o snímek Hodinový manžel, vstupné je dobrovolné.

Den bezpečné rodiny 

Den bezpečné rodiny chystají v sobotu 20. června v Medlově.

Na programu budou ukázky první pomoci či prevence vzniku požáru v domácnosti.

Odpoledne s hasiči v Medlově startuje v 15 hodin na tamním hasičském areálu. Chybět nebude ani bohaté občerstvení.