Čokoládový festival na Šantovce

Nejrůznější druhy čokoládových delikates, výstava obalů čokolád z celého světa a mnoho dalších sladkých pokušení čeká na návštěvníky Čokoládového festivalu, který se koná od pátku do neděle v olomoucké Galerii Šantovka.

Milovníci cukrovinek zde mohou ochutnat i nápadité recepty pražských šéfkuchařů, kteří připraví například skotského lososa s omáčkou z čokolády a růžového pepře nebo smetanový čokoládový krém s chilli a slaným karamelem…VÍCE

Valentýn v aquaparku

Svátek zamilovaných ovládne v sobotu 14. února olomoucký Aquapark.

Romantiku zaručí plavání či dovádění ve vodě při intimním osvětlení a romanticky laděná hudba.

Každý pár, který se políbí, navíc zjistí, že láska opravdu prochází žaludkem. Za polibek totiž dostane lahodné čokoládové srdce.

„Na své si přijdou i odvážlivci. Chvíle napětí prožijí při párových soutěžích, jako třeba kousání do jablíček, zpestřené jízdy na tobogánu a další. Svatého Valentýna odstartuje pátá hodina večerní," sdělila mluvčí olomouckého Aquaparku Karolína Opatřilová. 

Miss Haná a dovolenkový ráj na Floře

Miss Haná, svatba nanečisto, možnost ochutnat to nejlepší z Hané a také vyprávění cestovatelů.

Pavilon A olomouckého Výstaviště Flora ožije o nadcházejícím víkendu tradičním veletrhem Tourism Expo.

Jubilejní, už dvacátý ročník výstavy a veletrhu služeb cestovního ruchu a využití volného času, se bude konat od pátku 13. do neděle 15. února.

Otevřeno bude denně od 10 do 18 a poslední den do 17 hodin.

VÍCE a PROGRAM ZDE…

Kam v Olomouci na ples

Pátek 13.2 
RCO - Ples Caritas
Slovanský dům - Okresní agrární komora

Sobota 14.2.
Slovanský dům - Ples taneční školy Progress 
Hotel Flora - Ples ODS 

VELKÝ PŘEHLED PLESŮ na Olomoucku ZDE

Valentýnská rozhledna na KosířiValentýnský víkend na Velkém Kosíři

Pro všechny zamilované se na svatého Valentýna otevře rozhledna na Velkém Kosíři.

Jako občerstvení bude k mání Pivo Valentýnská 11° s borůvkami, svařák, káva a čaj nebo guláš.

Příchozí si mohou kupit i los na romantickou výhru.

Rozhledna bude otevřená v sobotu 14. února otevřena od 9 hodin do setmění.

Kam na masopust

Tradiční ostatky v sobotu pořádají v Třebčíně, místní části Lutína.

Kulturní komise, třebčínské ženy a občanské sdružení S a K zvou na průvod masopustních masek, který obcí projde od 12.30 hodin.

Večer oslavy pokračují od 20 hodin zábavou v sále kulturního domu, kde o půlnoci vyvrcholí pochováním basy. Vstupné na večerní program je 50 korun. Pořadatelé připravili bohaté občerstvení. 

Masopustní průvod s medvědem se o nadcházejícím víkendu chystá hned v několika obcích regionu.

Na sobotu 14. února mají naplánovaný průvod masek v Tršicích na Olomoucku, sraz mají v 8.30 před zámkem.

Také v Hlásnici, obci nedaleko Šternberka pořádají v sobotu 14. února tradiční masopust.

„Začátek maškarního průvodu je ve 14 hodin na špici u Richterů. Pak se projdeme obcí. Jako každým rokem vyhlašujeme soutěž také o nejlepší masku, koblihu a slivovici," píší organizátoři v pozvánce a doplňují, že po skončení průvodu zvou veřejnost do kulturního domu, kde bude připraveno zabijačkové občerstvení. K poslechu bude hrát Tomáš Klus REVIVAL.

Masopustní průvod je připraven na sobotní ráno i ve Velkém Týnci.

„Masopustní průvod masek s tradičním voděním medvěda se obcí projde od 9 hodin. Po skončení průvodu kolem 14 hodiny jsou všichni srdečně zváni do restaurace „U Jána" ve společenském domě, na Pochovávání nebožky basy," lákají na stránkách obce organizátoři z místního Národopisného souboru Týnečáci.

Hněvotín roztančí PyžamákPyžamový ples v Hněvotíně

Přehlídka všech tradičních i méně obvyklých úborů určených ke spaní bude k vidění v sobotu 14. února v Hněvotíně u Olomouce.

V tamním kulturním domě se koná tradiční Pyžamový ples. Pod taktovkou organizátorů z hněvotínského fotbalového klubu se koná už potřetí.

„Program připravený pro všechny návštěvníky oblečených do pyžam, nočních košilí či jiných „spacích dresů" v sobě zahrnuje hudbu v podání skupiny Spectrum 2, bohaté občerstvení, losování o ceny nebo i zajímavé taneční vystoupení. K dispozici bude i převlékárna," píší pořadatelé.

Tradiční „Pyžamák" se koná v prostorách Kulturního domu v Hněvotíně, začíná ve 20 hodin a vstupné činí 70 korun. 

V Pohořanech plesají hasiči a sokolové

Společenský ples v sobotu 14. února pořádají dobrovolní hasiči, Sokolové a hostinec Pod Jedovou z Pohořan, místní části Dolan.

Tanečníkům bude po celý večer vyhrávat skupina Galaxie. Pořadatelé lákají také na bohaté občerstvení a tombolu o zajímavé ceny.

Sál kulturního domu v Pohořanech bude pro návštěvníky bálu otevřený už od 19 hodin. Vstupné je 40 korun. 

Kino s valentýnskou slevou

Na sv. Valentýna do kina? Proč ne. Ve Šternberku navíc nabízí zvýhodněné vstupné.

Šternberské Naše kino v sobotu 14. února nabízí pro všechny zamilované romantický film s názvem Intimity, ve kterém v hlavních rolích hrají Tomáš Klus, Zlata Adamovská, Ondřej Vetchý a další současné herecké špičky.

„Oslavte svátek zamilovaných v Našem kině s akcí na vstupné 1+1 zdarma. Začínáme v 19.30, vstupné je 90 korun," lákají pořadatelé. 

Minizoo v Litovli

Den otevřených dveří v Minizoo pořádají o jarních prázdninách v Domě dětí a mládeže v Litovli.

Akce se chystá na pátek 13. února od 9 hodin v budově domečku v Komenského ulici. „Účastnický poplatek je 20 korun za osobu. Přijďte prožít pěkné dopoledne s našimi zvířátky," lákají organizátoři. 

Deskohrátky v Uničově

Na hraní tradičních i netradičních deskových her lákají pořadatelé z Domu dětí a mládeže v Uničově.

A slibují, že příchozí se nudit nebudou. Deskohrátky – X-box, jak se akce jmenuje se chystá na pátek 13. února od 8.30 do 15.30, cena, která je 130 korun obsahuje svačinu, běd, pitný režim a program. Více informací zájemci najdou na www.ddm-unicov.cz.

Mrskklesy rozezní slavné árie

Operetní a muzikálové melodie si vyslechnou návštěvníci nedělního koncertu v kulturním domě v Mrsklesech.

Posluchačům zazpívají členové souboru opery a operety Moravského divadla Jiří Přibyl, Lea Vítová a Milada Jedličková. Koncert začíná v 16 hodin a vstupné a káva jsou zdarma.

Hra připomene boje o český trůn

Důležitou kapitolu olomouckých dějin, během které panovník Vladislav Jagellonský a Matyáš podepsali Olomouckou smlouvu, si v pátek připomenou návštěvníci představení Jiřík versus Matyáš aneb Olomoucké boje o český trůn v besedním sálu Muzea umění.

Divadelní hra dramatika Jana Sulovského zavede diváky do Olomouce druhé poloviny patnáctého století. V té době zde panovníci podpisem smlouvy završili dlouholetý spor o český trůn a došlo tak k rozdělení koruny české. Představení začíná v 19 hodin a vstupné je 80 korun.

Trofeje i zvěřinové speciality v Luké

Chovatelská přehlídka trofejí jelenů sika ovládne o víkendu sál pohostinství v Luké na Litovelsku.

Trofeje z oblasti Bouzovska zde budou k vidění v sobotu 14. 2. od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 15 hodin.

Pro příchozí je mimo výstavu připravené vystoupení trubačů z Doubravy. Kuchaři zase budou připravovat zvěřinové speciality.