Moravské hrady na Bouzově

Tisíce lidí zamíří o nadcházejícím víkendu do Bouzova na Olomoucku, kde se v podhradí uskuteční další z festivalů Moravské hrady.cz. Akce startuje v pátek 25. srpna a těšit se příchozí mohou na Vladimíra 518, kapelu Olympic ale i Vypsanou Fixu nebo Visací zámek.

Sobota pak bude patřit českým a slovenským hvězdám a to na obou pódiích. Publiku zazpívá Annak K, Richard Müller, Majk Spirit a Tomáš Klus.

Na druhém pódiu to rozjede Xindl X, Portless, Arakain s Lucií Bílou nebo kapela Wohnout.

Permanentka pro dospělé na oba dny vyjde 890, v pátek zaplatí 450 a v hudební fanoušci z peněženky vydají 590 korun. Kompletní informace jsou uvedené na www.moravskehrady.cz 

Letecký den v Neředíně

Přelet gripenů, ukázky letecké techniky i akrobacie, seskok parašutistů a bohatý doprovodný program. To a ještě mnohem víc nabídne v sobotu 26. srpna letiště v Olomouci – Neředíně.

Zábavný program odstartuje už v deset hodin dopoledne a zve mimo jiné na představení taneční školy, ukázky japonského bojového umění či izraelské sebeobrany.

Odpolední leteckou část programu by měl ve 13 hodin zahájit přelet stíhacích letounů Saab JAS-39C Gripen.

Noční in-line vyjížďka

Vyjížďka noční Olomoucí se chystá na in-line bruslích, longboardech a koloběžkách se chystá v pátek 25. srpna.

Sraz je v v 18.30 u Centra Semafor v Olomouci, první vyjížďka se koná ve 20 hodin, druhé kolo se pak jede ve 21 hodin. 

Řepčínské letní kino

Park Svatoplukova v olomouckém Řepčíně opět ožije filmem. V pátek 25. srpna se tady opět roztočí Řepčínské letní kino.

Ve 20.30 je na programu film Sweeney Todd a od 22.45 pak snímek Beetlejuice.

Začíná se 30 minut před promítáním, vstupné je 35 korun za film, občerstvení bude zajištěno. 

Mezinárodní klání s handicapem

V pátek 25. a v sobotu 26. srpna bude Olomouc hostit už 12. ročník tradičních závodů pro zdravotně postižené CZECH OPEN 2017.

K závodům jsou přihlášeni sportovci z Maďarska, Polska, Íránu, ČR, Německa, Irska, Rakouska, Chorvatska a Slovenska, soutěžit se bude na stadionu Tj Lokomotiva.

Závody začínají v pátek 25.srpna od 15 hodin a pokračují v sobotu 26.srpna od 9 hodin.

Sluňákov slaví s bohatým programem

Sluňákov, Centrum ekologických aktivit města Olomouce slaví desetileté výročí a při té příležitosti si pro širokou veřejnost nachystali pořadatelé bohatý program.

Akce se koná v sobtou 26. srpna od 9.30 do 21 hodin, vstupné je zdarma.

V nabídce je den otevřených dveří v Domu přírody Litovelské Pomoraví, Pečení chleba ve středověké peci a Tavení bronzu v pravěké výhni, taky dvě hudební vystupeení Annešanté a  Gunter Heinz a mnoho dalšího. Celý program je uvedený na stránkách centra na www.slunakov.cz 

Promítání na hradě

Pohádkové promítání na hradě Šternberk se chystá v pátek 25. srpna. Pro letošní rok organizátoři vybrali rodinný animovaný film s názvem Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

Promítání se uskuteční v romantickém prostředí hradního nádvoří a začíná ve 20 hodin. Dle aktuálního počasí organizátoři doporučují teplejší oblečení a případně si přibalit i lehkou deku.

V případě nepřízně počasí se promítání přesune do prostor Hodovního sálu. Dospělí zaplatí 60 korun, děti, senioři a studenti 40 a děti do 3 let mají vstupné zdarma. 

Mlácení obilí ve skanzenu

Ukázku ručního mlácení obilí a zpracování lnu nabízí v sobotu 26. srpna Hanácký skanzen v Příkazech na Olomoucku. Akce se koná od 10 do 17 hodin, chybět nebudou ukázky ručního mlácení obilí cepy, zpracování lnu a spřádání nití. Plné vstupné je 60 korun, snížené 40 a rodinné je 160. 

Renesanční Hradozámecká noc

Speciální podvečerní a večerní program chystají na návštěvníky hradu Šternberk. V sobotu 26. srpna se tam totiž koná celonárodní akce Hradozámecká noc, letos s podtitulem Renesanční. Program startuje v 18 hodin, kdy začíná první romantická podvečerní prohlídka.

Průvodci oblečení v historických kostýmech provedou celým hradem, výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i poddaných v období renesance.

Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20 a 21hodin. Prohlídky hradu doplní atraktivní program na nádvoří hradu.

Po setmění se mohou návštěvníci těšit na FIRE a UV LIGHT SHOW v podání souboru HISTERKY. Připravené budou dvě vystoupení o délce 20 minut, ohňová show začíná ve 20.30 a 21.30 hodin.

Vstupné na Hradozámeckou noc je shodné s cenou běžné prohlídky velkého okruhu. Dospělí návštěvníci zaplatí 160, senioři, studenti a děti do 15 let 110 a rodinné vstupné pro 2 dospělé osoby a až 3 děti činí 430 korun. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pokud chcete hrad navštívit v určitém čase a vzhledem k omezené kapacitě prohlídek, organizátoři doporučují rezervaci. Buď telefonicky na čísle 585 012 935 nebo emailem na adrese hrad.sternberk@npu.cz. 

Pohádky na zámku

Pohádky Byl jednou jeden král, Čert ví proč nebo třeba Tajemství staré bambitky, budou k vidění v sobotu 26. s srpna od 16 hodin na zámku v Náměšti na Hané na Olomoucku. Prohlídku je třeba si předem objednat na telefonu 737 291 359.

Hasičská sláva v Majetíně 

Dobrovolní hasiči v Majetíně budou o víkendu slavit, připomínají si totiž 125 let sboru. Program se bude během dopoledne odehrávat u majetínské hasičské zbrojnice.

Hned v 9 hodin se bude žehnat novému autu pro jednotku, od 9 do 13 se zbrojnice otevře veřejnosti a chybět nebude ani dětská hasičská soutěže TFA nebo několik ukázek, hašení ohně, koňská stříkačka nebo třeba záchrana lezce druhým lezce nebo vyprošťování zraněné osoby z auta. Celý program je uvedený na stránkách obce www.majetin.cz 

Filmové loučení s prázdninami

Kinoamfík ve Velké Bystřici na Olomoucku zve děti i jejich rodiče na filmové loučení s prázdninami. Snímek s názvem Konečně doma se bude promítat v místním amfiteátru v pátek 25. srpna od 20 hodin. V případě nepříznivého počasí se nepromítá, občerstvení je zajištěno. Vstupné dobrovolné. 

Dožínky v Brníčku


Konec sklizně nebo-li Dožínky oslaví v Brníčku, místní části Uničova v sobotu 26. srpna. Veselice se chystá před pivnicí U Hrušky a vypukne v 19.30 hodin. O dobrou náladu se postará pop-rocková kapela Modrý Cimbál, pořadatelé vedle bohatého občerstvení zajistili také hodnotnou tombolu. Vstupné je 70 korun.

Setkání Pasečáků se zábavou

Tradiční setkání Pasečáků se koná v sobotu 26. srpna v Pasece na Olomoucku.

Připraveno bude bohaté občerstvení a pro děti pestrý program, od 14 hodin zahraje Libor Geier  a od 16.00 pak k poslechu i k tanci kapela FAMILY BAND Pavla Nováka ml.