Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na čokoládu, zamilovanou pevnost i květinový bál

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku. Vyberte si.

9.2.2017
SDÍLEJ:

Čokoládový festival v OlomouciFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Cestovatelé na Floře

Ochutnávku šneků nebo hmyzích dobrot, výstava fotografií, snímek o slavném cestovali Miroslavu Zikmundovi, ale třeba i vystoupení zpěváka Voxel.

Voxel na Přerovských pivních slavnostechTo vše a ještě víc zahrnuje program nadcházejícího veletrhu služeb cestovního ruchu a aktivního životního stylu Tourism Expo, který zahajuje výstavnickou sezonu v areálu Výstaviště Flora Olomouc.

Návštěvníků se představí nově ve dvou dnech, a to 10. a 11. února.

VÍCE ZDE…

Šantovka plná čokolády

Čokoláda bude vonět od pátku 10. do neděle 12. února v Galerii Šantovka v Olomouci. Koná se tam totiž tradiční už třetí ročník Čokoládového festivalu.

Návštěvníci budou ochutnávat i nakupovat čokoládové delikatesy, dozví se originální receptury a také uvidí velikou sbírku sběratelsky vzácných obalů čokolád z celého světa. Součástí festivalu bude také výstava obrazů malovaných čokoládou.

V pátek bude akce přístupná od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

Košt hanácké pálenky

Ilustrační fotoNa košt hanácké pálenky se chystají obyvatelé Chomoutova, městské části Olomouce.

Akce se uskuteční v zasedačce hasičské zbrojnice v sobotu 11. února od 15 do 21 hodin. O nejoblíbenějším vzorku soutěže bude hlasovat laická veřejnost.

Více o akci je uvedeno na chomoutov.eu

Rozhledna na Kosíři je uzavřená! Řeší se reklamace

Běh na Posluchov

30. Běh na Posluchov se koná v sobotu 11. února, start je u Základní školy na Svatém Kopečku u Olomouce v 11 hodin. Běží se po asfaltové lesní cestě ze Svatého Kopečka na Posluchov.

Muži se vydají na trasu 10 kilometrů dlouhou, ženy a juniorské kategorie pak zdolají pětikilometrovou cestu. Trať bude vyznačena, startovné je 80 korun.

Láska v Pevnosti poznání

Zamilovaná souhvězdí nebo tajné písmo. Pevnost poznání v Olomouci ve na víkend nabitý láskou. Na sobotu 11. a neděli 12. února centrum připravilo poutavý program nazvaný Láska je (není) věda pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. V úterý 14. února pak budou mít navíc všichni zamilovaní slevu na vstupném.

Valentýnský víkend v olomouckém interaktivním muzeu vědy Pevnost poznáníV expozicích vědeckého muzea se lidé mohou nejen inspirovat, ale také se naučit „miluji tě“ ve všech jazycích světa, vyrobit originální valentýnská přání nebo napsat láskyplný vzkaz tajným písmem. V přírodovědné laboratoři je animátoři provedou jednotlivými fázemi zamilovanosti z pohledu biochemie a představí chemický vzorec lásky.

„Návštěvníkům prozradíme, který orgán v těle by měl být skutečným symbolem lásky. Rozhodně je nemine odhalení prastarého receptu na přípravu elixíru lásky z pouhé vody a na vlastní oči spatří, že i květiny dokáží samou láskou zčervenat,“ láká na program Růžena Začalová, koordinátorka sekce chemie. Doplnila, že program s interaktivními pokusy začne v 11 a skončí v 17 hodin.

V expozici Věda v pevnosti, která je v přízemí muzea, bude připraven kvíz na téma, Znáte všechny osudové milostné páry historie?

„V kvízu přijdou účastníci na to, jak moc se nechaly významné osobnosti pobláznit láskou, ale i to, jak svou lásku vyznávaly. A také si budou moci vyzkoušet napsat svůj vlastní milostný dopis. Perem a inkoustem,“ doplnila Kateřina Rejšková, která se v pevnosti věnuje historii.

V sekci Rozum v hrsti se zase návštěvníci naučí složit origami srdce z papíru, navíc s tajnou milostnou zprávou uvnitř.

Další překvapení zájemci odkryjí vybarvením souřadnic a lásku společně otisknou i do nejrůznějších geometrických útvarů.

Tvůrci programu nezapomněli ani na lásku ze světa zvířat. Návštěvníci tak například zjistí, podle čeho si zvířata vybírají ideálního partnera.

Chybět nebude ani láska kosmická, a to v digitálním planetáriu, v sobotu i neděli od 10.30 do 16.30. Animátoři tam představí pověsti o lásce, nevěře či nenávisti z dob antických a odhalí souhvězdí, která vypráví o životech antických bohů. Více informací na www.pevnostpoznani.cz

Capoeira v BEA centru

Festival capoeiry, brazilského bojové umění s prvky boje, hudby, akrobacie a tance spojený s páskováním nových a stávajících členů, a to nejen z Olomouce, ale i ostatních moravských capoeira klubů se uskuteční o tomto víkendu. Hostit je bude olomouck Bea centrum.

Festival de Capoeira v olomouckém kině MetropolFestivalu se zúčastní přes 150 capoeiristů, páskování pak 140 dětí i dospělých z moravských klubů. Akce bude spojena i s ukázkou capoeiry v podání těch nejlepších z České republiky i okolních zemí. Přijít podívat se mohou zájemci jak na tréninky, tak i na samotný slavnostní ceremoniál předávání nových pásků, který se uskuteční v sobotu 11. února od 15 hodin v Bea centru.

Hlavním hostem této akce bude Sandro Felix dos Santos (Mestre Paçoca), rodilý brazilec a prezident asociace Vem Camará Capoeira. Sobotní ceremoniál bude doplněn i o ukázky capoeiry v podání těch nejlepších zemi, ale i okolních států.

Maškarní i dílna pro děti

Maškarní karneval pro předškoláky, školáky i jejich rodiče chystá na pátek 10. února Dům dětí a mládeže na Rožňavské ulici v Olomouci. Odpoledne plné soutěží, tanečků a krásných masek se chystá od 16 do 18 hodin, vítány jsou všechny masky, obzvláště ty, které představují nějaké zvířátko. Vstupné je 20 korun.

Vyrobit dáreček pro ty, které máme rádi, nabízí oddělení pro děti a mládež Knihovny města Olomouce na náměstí Republiky. Valentýnská výtvarná dílnička se tam koná v pátek 10. února od 12 do 17 hodin.

Květinový ples

Jubilejní, už třicátý, Květinový ples se letos chystá v Loučanech na Olomoucku. Tradiční bál se koná v sobotu 18. února od 20 hodin v místním kulturním domě.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji 13. února od 18 hodin do 19.30 na sále, nebo pak přímo na místě v den plesu. Rezervace je možná i na terénním čísle 721 834 099.

„Zároveň zveme v neděli 19.února ve 14 hodin na Dětský maškarní karneval v Loučanech. Na obě akce srdečně zvou členové Osvětové besedy," doplnila za organizátory Pavla Palátová.

VELKÝ PŘEHLED plesů v Olomouci a okolí

Kam ještě v obcích?

Přáslavice - Masopustní sláva se chystá o víkendu v Přáslavicích na Olomoucku. Masky s medvědem se projdou vesnicí, každá maska je vítána a jídla a pití bude dost. Masopust se koná v sobotu 11. února, sraz všech masek, dětí i dospělých je v 9 hodin pod místní rozhlednou. 


Náměšť na Hané – Dětský maškarní karneval se chystá v neděli 12. února v Náměšti na Hané na Olomoucku. Na programu bude klaunské vystoupení, modelování balonků nebo zábavná diskotéka. Akce se koná v sále místního kulturního domu od 14.30, na vstupném dospělí zaplatí 20 korun, děti mají vstup zdarma.

Medlov - Ochotnické divadlo z Medlova se představí v Července. V neděli 12. února v 17 hodin v sále místní sokolovny herci předvedou komedii Scény z rodinného života. Mládeži je hra přístupná od 15 let, vstupné je dobrovolné. (paš)

Moravský Beroun – Do Austrálie se mohou v sobotu 11. února podívat ti, kteří od 15 hodin zamíří do kinosálu v Moravském Berouně na Olomoucku. Koná se tam beseda s projekcí s cestovatelem Jiřím Márou, který plnil cestovatelské sny svého syna Jirky, aby mu co nejvíce zpříjemnil jeho nelehkou cestu životem.

Jirka se tak stal prvním českým vozíčkářem, který procestoval nejvzdálenější místa na zemi. Márovi cestují, píší knihy a na besedách prezentují své zážitky z cest. Vstup je zdarma. 

Hlušovice - Tradiční maškarní bál pro děti se o víkendu chystá v Hlušovicích na Olomoucku.

„V poslední době převzali konání těchto akcí skauti a pořádají dětské maškarní každý rok,“ uvedla organizátorka akce Sylva Adamovská. Podotkla, že každý rok se karneval pořádá na jiné téma, to letošní zní pyžamo.

„Děti se mohou převléct do pyžam a papučí na místě a užít si legraci při hrách a dalších aktivitách, které jsme si pro ně připravili,“ dodala. Maškarní pro děti v Hlušovicích se uskuteční v sobotu dne 11. února od 10 hodin. 

Bouzov – Tradiční ples vousatých se koná v sobotu 11. února ve 20 hodin v Bouzově, v sále bývalé BZS. Ples se koná už po šestačtyřicáté, k tanci a poslechu hraje skupina L.I.F. z Olomouce.

Pořadatelé, kterými jsou dobrovolní hasiči z Podolí, bouzovské místní části avizují, že svoz z okolních obcí je zajištěný. Chybět nebude ani bohatá tombola, vstupné je 70 korun.

Pňovice - Ženy ze Sokola Pňovice na Olomoucku zvou v pátek 10. února do sálku ve staré škole, kde se od 20 hodin uskuteční tradiční Valentýnský bál. Téma večera je Řemeslo má zlaté dno. Připraveno bude bohaté občerstvení, tombola a zábavné soutěže. Chybět nebude ani aperitiv na uvítanou. 

VELKÝ PŘEHLED plesů v Olomouci a okolí

Autor: Petra Pášová

9.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zprava Jakub Plšek, Lukáš Pazdera
26

Sigma Baník nezdolala, dosáhla jen na bod

Ilustrační foto

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Policisté rozháněli střet fanoušků v centru Olomouce

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení