Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na párty v centru, dětské dny či závoďáky

Olomoucko - Víkend plný parádních akcí je tady. Vyberte si z našeho přehledu a vyražte.

2.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Pech

Svátky města Olomouce

Svátky písní, velký open-air koncert, trhy v centru města, večerní historický průvod ke cti sv. Pavlíny, rekonstrukce bitvy při dobývání olomouckých hradeb ale třeba i otevřený den na radnici. To a ještě mnohem více nabízí letošní Svátky města Olomouce. Konají se od 1. do 5. června.

Průvod ke cti sv. Pavlíny. Svátky města OlomouceJedním z velkých lákadel bude páteční open-air koncert Jesus Christ Superstar & Hair, který se uskuteční v rámci oslav 60. výročí založení Gymnázia Olomouc-Hejčín a 25. výročí bilingvní česko-anglické sekce.

Po muzikálovém představení se ulicemi Olomouce vydá tradiční kostýmovaný průvod ke cti svaté Pavlíny, patronky města.

Horním náměstí bude v pátek a v sobotu hlavně patřit regionálním gastronomickým specialitám, přehlídce místních minipivovarů i tradičnímu řemeslnému jarmarku.

V pátek a v sobotu si na své přijdou děti i dospělí – na programu je dětské divadlo i výtvarné dílny, dospělým pak jistě udělá radost například sobotní koncert Hany a Petra Ulrychových, Javory.

V sobotu odpoledne se v Bezručových sadech strhne tradiční historická bitva o olomoucké hradby.

PROGRAM ZDE…

Empírový den

Pro všechny, kteří chtějí vyměnit dnešní uspěchanou a hektickou dobu za poklidný počátek 19. století a stát se aktivními účastníky ojedinělé akce, je určen Empírový den v Olomouci.

Empírový den v Olomouci„Ráno absolvujete v historických kulisách Pevnosti poznání lekci jednoduchých dobových tanců, které si večer zatančíte spolu s přáteli na slavnostním plese. Mezitím vás ale ještě čeká piknik v rozkvetlé Botanické zahradě, jízda kočárem, návštěva olomoucké radnice nebo speciální představení baletu Romeo a Julie v podání Moravského divadla Olomouc," vyjmenovala program Empírového dne jeho organizátorka Katka Báňová.

Empírový den je určen široké veřejnosti, lidé ho mohou absolvovat v dobových kostýmech, anebo i bez nich.

Všechny užitečné informace najdou na webu empirovyden.cz. Cena vstupenky na všechny zmíněné programy činí 590 korun.

Dětský den na Poděbradech

Ilustrační fotoSkákací hrad, bumper bally, bungee running, paddle boardy, malování na obličej, výrobna odznáčků a další aktivity nabídne v neděli 5. června Dětský den na olomouckých Poděbradech.

Akce startuje od 10 hodin, dopoledne se příchozí naučí žonglovat s kejklířskou skupinou Cascabel a odpoledne od 14 hodin si zaskotačí s šaškem Vikym.

Zoo slaví, snížilo vstupné

Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce slaví 60. výročí otevření pro veřejnost. Oslava se uskuteční přesně v den „narozenin" tedy v pátek 3. června a na návštěvníky čeká levnější vstupné po celý víkend.

Mláďata tygra ussurijského v olomoucké zoo„Ve 14 hodin u výběhu tygrů ussurijských sfoukneme svíčky k našim šedesátinám a zároveň popřejeme k 1. narozeninám našim koťatům tygrů ussurijských," řekla mluvčí zoo Karla Břečková. Program zoologické zahrady pokračuje i o víkendu a věnovaný bude hlavně dětem.

„Program pro děti i dospělé plný her, zábavy, soutěží a pohádkovou stezka po zoo ve spolupráci s partnery zoo nabízíme od 10 od 16 hodin. V neděli bude od 12.30 před východem ze zahrady divadlo Tramtárie s představením „O pračlovíčkovi"," pokračovala mluvčí a upozornila, že dárkem zoo pro návštěvníky bude jednak narozeninové vstupné 60 korun pro všechny, a to po tři dny od pátku až do neděle, ale i velká narozeninová hra, kterou si budou moct v zahradě zpestřit den všichni od 3. června až do konce letošního roku.

„Úspěšní si odnesou jedinečnou výhru a ostatní cenu útěchy," dodala mluvčí.

Dětský svět s Mattelem

 Vyhrát i s panenkami Barbie, zabavit se s příšerkami z Monster Hight, angličáky Hot Wheels nebo si užít dětský koutek s Mašinkou Tomášem, teď mohou děti v obchodním centru Galerie Šatovka v Olomouci.

Od 4. do 12. června tam totiž startuje nová akce s názvem Dětský svět s MATTELEM. Těšit se můžete na relax zónu s hracími koutky o rozloze 140m2, kterou najdete v přízemí u lékárny Dr.Max. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.

Navíc, během víkendu 4. a 5. června se očekává návštěva „živého Kena s Barbie". Připraveny budou také soutěže, hry, ceny pro děti, workshopy pro děti, třeba vlasové studio, návrhářská dílna a další. Vše je zdarma.

Netradiční hry na Povlu

Dětský den netradičních her se koná v pátek 3. června v prostorách olomouckého Domu dětí a mládeže na Janského ulici.

„Oslavte Den dětí s netradičními hrami. V nabídce bude cornhol, hod kukuřičnými pytlíky na cíl, spikeball, plážový minivolejbal, zahradní golf, twister, šlapadla, slackline a hookbruč. Můžete si vyzkoušet i hmatový chodník, ochutnáte bylinky z naší zahrádky a bude i oheň k opékání přinesených dobrot," nalákal garant akce Leoš Březina.

Akce se koná od 15.30 do 18 hodin, cena je 20 korun.

Běh pro dobrou věc

Zasportovat si pro dobrou věc nabízí charitativní běh s názvem Jeden běh nestačí.

Ilustrační fotoV sobotu 4. června od 14 hodin jej v olomouckých Smetanových sadech pořádá Středisko rané péče SPRP Olomouc. Vybrané peníze půjdou na podporu rodin, které vychovávají děti s postižením v Olomouckém kraji.

První závodníci vyběhnou na trať v 15 hodin a hlavní závod spolu se štafetovými běhy odstartuje v 18.30. Po celou dobu bude probíhat doprovodný program.

Online registraci zájemci najdou na tomto odkaze: www.casomira.ifire.cz nebo se mohou přihlásit na e-mailu – jarmila.jurickova@ranapece.cz, uzávěrka přihlášek je stanovena do 3. června do 20 hodin. Více informací je uvedeno na www.ranapece.cz

Šternberk plný zábavy a muziky

Závody Ecce Homo doplní o víkendu ve Šternberku pestrý doprovodný program s názvem Město v pohybu 2016, který odstartuje už v pátek 3. června v 17 hodin na Hlavním náměstí. Tam se také odehraje kompletní třídenní program.

Ilustrační foto„Doprovodný program jsme letos zaměřili hodně hudebně, v centru města vystoupí hned několik kapel, ale taky žáci šternberských škol. Prostor dostanou i začínající místní kapely," uvedla tisková mluvčí AMK Ecce Homo Milena Schärferová.

Společnost Excalibur Army ze Šternberka totiž na akci propůjčila hned několik kousků vojenské techniky. V sobotu i v neděli budou na Hlavním náměstí vystavené pandury a raketomet, děti si techniku mohou celou prolézt.

Sobotní kulturní program na Hlavním náměstí v centru města startuje už ve 14 hodin a představí se v něm žáci a učitelé základních škol ve Šternberku, Základní umělecká škola Šternberk, Dům dětí a mládeže Šternberk a také členové TJ Sokol Šternberk s ukázkami sportů.

Od 19 hodin bude pódium patřit kapele Sabrage, od 20.15 ji vystřídá skupina No Distance Paradise a ve 21.30 formace Navostro.

V neděli 5. června náměstí od 13.30 hodin obsadí Klauni z Balónkova a ve 14.50 vystoupí Swing-Dixie Olomouc.

„Program zakončí v 16 hodin kapela Poutníci. Pro děti budou po celý den nachystané motokáry, skluzavka, ale taky stánky a občerstvení," uzavřela mluvčí.

Vstup na akci je po celý víkend zdarma.

ORANJEééé aneb holandský den

 Na místo pulzující hudbou, plné dobrého jídla, ale taky na bleší trh se přemění v sobotu 4. června zámecký park ve Velké Bystřici.

Koná se tam druhá akce projektu Jsme ze stejné planety 2 pod názvem ORANJEééé.

Ilustrační foto„Lehce krkolomný název odkazuje na oranžovou, národní barvu Nizozemského království. Celý den totiž bude oslavou nizozemské kultury," prozrazuje spoluorganizátorka akce Alžběta Smejkalová.

Sobotní akce navazuje na loňský rok, kdy v parku ve Velké Bystřici třicet cizinců spolu se zahradníky vysadilo třicet stromů. Každý strom reprezentuje jednu národnost, mezi nimi i Nizozemsko.

Další ideou organizátorů je každý rok představit kulturu jedné ze zemí, která je v parku zastoupena. Jako první přišlo na řadu Nizozemské království.

„Program jsme chtěli sestavit tak, aby odrážel aspekty kulturního dědictví, které jsou pro Nizozemsko charakteristické. Tradičním dopravním prostředkem je v Nizozemsku kolo, proto jsme naplánovali cyklojízdu z Olomouce do Velké Bystřice. Ta vyjede v 10.30 od budovy Konviktu a povede ji rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller společně s velvyslancem Nizozemského království v ČR Eduardem Hoeksem," pokračuje Alžběta Smejkalová.

Univerzita Palackého, která společně s Velvyslanectvím Nizozemského království v ČR převzala nad akcí záštitu, se do příprav zapojila aktivně.

Studenti a pedagogové katedry nederlandistiky vytváří panely, které provedou návštěvníky jednotlivými částmi programu.

„Návštěvník se z panelů dočte informace o nejrůznějších tématech, mezi nimi o historii mořeplavectví, historickém zápase Nizozemska s vodou, výtvarném umění, sportu či hudbě," komentuje přípravy Iva Jančíková z katedry nederlandistiky. Kromě toho katedra nabídne také lekce nizozemštiny a podílí se i na přípravě literární kavárny.

,,Typickou oslavou je pro Nizozemce bleší trh, proto bude značná část parku osídlena stánky se starými hračkami, oblečením, knihami, vinyly nebo květinami," vysvětluje organizátor Josef Janeček a doplňuje, že chybět nebude ani bohaté občerstvení, návštěvníci v areálu parku najdou na třicet stánků s občerstvením a nápoji.

Mezi dalšími možnými zastávkami v parku bude filmový stan, venkovní výstavy fotografií nebo půjčovna kol.

Pro navození příjemné atmosféry pozvali organizátoři několik kapel, které vystoupí během odpoledne. Hlavní dvojkoncert začne v 17.30 olomoucká skupina Hope Astronaut, na ni naváže ústecká kapela Houpací Koně, která svým vystoupením uzavře program celého dne.

Více informací na  www.jsme-ze-stejne-planety.webnode.cz

Recesfest: závody fichtlů i kapely

Fichtl cup 2015 zavítal i na bučovické náměstí. Účastníci spanilé jízdy na něj dorazili z Olomouce. Poté, co se své stroje předvedli veřejnosti, vyrazili směr Velké Pavlovice.

Tradiční Recesfest bude dunět v sobotu 4. června Mezicemi, místní částí Nákla na Olomoucku.

V 8 hodin ráno startuje registrace do tajného závodu fichtlů, babet a kozích dechů, o tři čtvrtě hodinu později je pak start závodu.

Po obědě jsou na programu kapely včetně místního Straceného Ráje, který se představí v 16.30 a taky pokřtí novou desku.

Chybět nebudou soutěže, autoveteráni nebo občerstvení. V areálu hřiště je možné i přespat pod stanem.

Více informací zájemci najdou na www.kos-os.cz.

Lázeňský den s Hradišťanem

Bohatý program nabídne Lázeňský den zdraví ve Slatinicích na Olomoucku.

Lázně se tak v sobotu 4. června připojí ke Světovému Dni zdraví, který je vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací, letos na téma Být aktivní – Jíst zdravě.

Návštěvníci se mohou od 9 hodin těšit na bohatý program pro děti i dospělé, ukázky cvičení i přednášky, jarmark a ve 14.30 koncert skupiny Hradištan & Jiří Pavlica.

Vstup je zdarma.

Den dětí v Uničově

Oslava Mezinárodního dne dětí se chystá v neděli 5. června v Uničově.

Ilustrační fotoAkce se uskuteční od 15 hodin v městském parku a na hasičské louce u Koliby.

V programu organizátoři nabídnou zvířátkovou olympiádu, bumper bally, vodní šlapadla, pěnovou arénu, paintball, jízdu na ponících, deskové hry, výtvarný koutek, malování na obličej, ukázky leteckých modelů a další aktivity.

Nebude chybět hudební produkce a bohaté občerstvení.

Farma zve na dobroty

Farma Doubravský Dvůr v Července na Olomoucku manželů Václava a Šárky Osičkových se v sobotu 4. června otevírá veřejnosti.

Tradiční Den otevřených dveří mohou lidé využít od 14 do 23 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout statek, zemědělskou techniku a mlékárnu s ukázkou výroby sýrů.

K občerstvení jim budou nabídnuty sýrové speciality, mléčné koktejly, tvarohové dobroty, palačinky, grilovaný čuník a speciality z udírny.

K vytvoření příjemné atmosféry a tanci budou hrát country Hubertus a jazzové uskupení HB Band. Pro děti je připraven program v podobě divadélka a ukázky zvířátek a dravců.

Piráti z Karibiku 

Piráti z Karibiku zaplní v neděli 5. června odpoledne sokolské hřiště v Příkazech na Olomoucku.

Od 14 hodin se tam koná Dětský den, který nabídne hry, soutěže a zábavu.

„Vítáme všechny děti v maskách – piráty i pirátky, vojáky a další," píší organizátoři v pozvánce. V 16.30 se odehraje i soutěž v přetahování lanem a chybět nebude ani občerstvení.

Přáslavice pokácí máj 

Dětský den a kácení máje chystají na sobotu 4. června v Přáslavicích na Olomoucku. Akce startuje ve 14 hodin na zahradě Obecního úřadu a celým odpolednem budou příchozí provázet děti z Dětského domova z Olomouce s ředitelem Daliborem Křepským.

Na účastníky čeká spousta zábavy, her a soutěží. Nebude chybět kolo štěstí, skákací hrad, poník, malování na obličej a možná i nějaké překvapení. K jídlu pečené makrely, kýta, uzený kabanos i sladké koláče.

Kuličkiáda v Bystřici

Oblíbená jarní hra s hliněnkami nebo skleněnkami pro všechny generace mladých, to je kuličkiáda, která se koná ve Velké Bystřici na Olomoucku v soboru 4. června.

Bystřická kuličkiáda potrvá od 15 do 18 hodin a lidé si mohou zacvrnkat v místním Zámeckém parku. Akci pořádá jednota Orel v rámci cyklu Hanácký rok v Bystřici.

Pochod i dětský den v Pomoraví

Na turistický pochod s názvem Toulky Litovelským Pomoravím se mohou vydat zájemci v sobotu 4. června.

Už sedmnáctý ročník organizuje litovelský Klub českých turistů TJ Tatran Litovel. Start a prezence je ve školním dvoře Základní školy Jungmannova, děti zaplatí 15 korun, senioři 20 a dospělí 30 korun.

Pěší trasy v délce 8 až 25 kilometrů a cyklistické trasy v délce 15 až 45 kilometrů vedou přes Novozámecký areál CHKO Litovelské Pomoraví.

Zároveň se chystá i Dětský den Minitoulky – Toulkyáda. Na trase dlouhé 1,5 kilometru jsou připraveny úkoly a netradiční sportovní disciplíny.

Start a cíl je v prostorách dvora ZŠ Jungmannova, trasa vede kolem litovelských rybníků, parky a zpět do školního dvora.

Startovné na minitoulky je 15 korun, pro účastníky turistického pochodu zdarma.

Dětský den je připraven od 9 do 15 hodin.

Více informací na www.zsjl.cz

Autor: Petra Pášová

2.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
AKTUALIZOVÁNO
25

VIDEO: Policisté rozháněli střet fanoušků v centru Olomouce

Martin Šindelář v dresu ostravského Baníku

Recept na Sigmu? Totální nasazení a důraz, říká ostravský stoper Šindelář

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

Hejtman i primátor skloubí funkce, pokud je zvolí poslancem

Mandát poslance a zároveň křeslo hejtmana, primátora či starosty. Pochybnosti, jestli politici zvládnout dvě či více funkcí na 100 procent, může hrát roli při rozhodování voličů.

Ranní mlhy zaskočily řidiče. Ti neví, jak používat mlhovky

Řidiči si s používáním mlhových světel neví rady. V názorech na to, jak a kdy mlhovky používat, se většina rozchází. Zákon i policie mají přitom jasno.

AKTUALIZOVÁNO

Andrův stadion slavil první evropský gól Zlína, řež s Kodaní ale ohrozila mlha

Zápas Evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní na Andrově stadonu lemovaly burácející ochozy plné žlutomodrých fandů ševců doplněné početným a hodně hlasitým dánským výsadkem. Utkání se však málem nedohrálo kvůli husté mlze, která se po přestávce snesla na olomoucký trávník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení