Otevřené památky a zábava v ulicích

84 olomouckých památek, historických či jinak zajímavých objektů, které nejsou běžně přístupné se o víkendu 12. a 13. září otevře veřejnosti.

Koncert na Horním náměstí v Olomouci. Ilustrační fotoDny evropského dědictví nabídnou také streetart v centru města, speciálně nasvícený sloup Nejsvětější Trojice a radnice, ale i koncert Moravské filharmonie pod širým nebem.

Součástí programu je například i oživení ASO parku, čítárna na náměstí Republiky, divadelní představení na lodi  a také koncerty na Horním náměstí.

VÍCE ZDE…

Clarion zve na prohlídku

Clarion Congress Hotel OlomoucOslavu druhé výročí otevření připravil Clarion Congress Hotel Olomouc. Čtyřhvězdičkový hotel naproti nádraží si mohou zájemci prohlédnout o víkendu při dni otevřených dveří.

Se 126 pokoji a kongresovou kapacitou 1400 osob patří hotel k největším v Olomouckém kraji. V sobotu a v neděli v něm bude volně přístupná bude restaurace, pokoje, kongresové centrum, wellness centrum i pivní lázně. V obou dnech potrvají prohlídky od 11 do 16 hodin, začínat budou v každou celou hodinu.

„V sobotu i v neděli je v restauraci a lobby baru k dispozici speciální nabídka espressa a vynikajícího čokoládového dortu Clarion za padesát korun," zvou pořadatelé.

Chmelovy dožinke na Americe

Ilustrační fotoKoncerty, atrakce pro děti a hlavně oblíbená přehlídka malých pivovarů zaplní  v sobotu areál Amerika v olomoucké části Holice.

Osmé "Chmelovy dožinke" zvou mimo prezentace patnáctky minipivovarů i na řemeslný jarmárek, žonglování, fireshow, dílničky a soutěže pro děti, divadýlko či lahodné občerstvení.

Program na Americe odstartuje v sobotu 12. září ve 13 hodin.  

Dožínky na Floře

Areál olomouckého výstaviště Flora ožije o víkendu po 135 letech hospodářskou výstavou. 

KatapultProgram Dožínek Olomouckého kraje, které se konají v sobotu 12. a v neděli 13. září, návštěvníkům nabídne nejen přehlídku zvířat a zemědělské techniky, ochutnávku i možnost nákupu regionálních potravin, ale také koncerty hudebních skupin Turbo, Argema, legendárních Katapultů či například skupinu Fleret.

Chybět nebude ani cimbálkovka a folklorní soubor z Troubek, Jakub Smolík nebo Marek Ztracený.

Pro návštěvníky budou také otevřené sbírkové skleníky s bezplatným vstupem.

Součástí doprovodného programu je také rodinná soutěž Ňufíkova cesta mezi kombajny, ukázky psího výcviku nebo focení se sovami.

VÍCE ZDE…

Hrad ve Šternberku levněji a v kostýmech

Prohlídky za snížené vstupné nabízí o nadcházejícím víkendu 12. a 13. září pracovníci Státního hradu ve Šternberku na Olomoucku.

Hradem budou provázet průvodci v historických kostýmech a za putování celým hradem návštěvníci zaplatí cenu malého okruhu.

Zároveň však správa hradu upozorňuje, že z technických důvodů ze strany pořádající agentury bylo na hradě zrušeno představení „Jan Hus – mučedník nebo zbytečná oběť.

Závod mopedů a pohádkový program

Pořádným rachotem ožijí v sobotu 12. září Pňovice na Olomoucku.

Ilustrační fotografie.V místním parku, totiž ve 13 hodin odstartují účastníci 1. ročníku závodu mopedů. Zápis a upřesnění pravidel v parku organizátoři určili od 12 do 12.45, startovné je 50 korun.

Do závodu se mohou přihlásit zájemci u starosty místního sboru dobrovolných hasičů Luboše Čunderleho a to na telefonu 724 078 290 nebo emailem cunderle@mjm.cz

Na děti bude ten samý den odpoledne čekat pohádkový program. Na připravené stezce v parku se pak od 15 hodin objeví pohádkové bytosti a chybět nebude ani diskotéka pro nejmenší i dospělé. Vstupné bude dobrovolné.

Venkovské trhy s vínem i cimbálovkou

Po víně, podzimním ovoci a zelenině budou vonět Venkovské trhy ve Šternberku na Olomoucku.

Trhovci zaplní Hlavní náměstí v sobotu 12. září dopoledne a na své si přijdou ti, kdo budou chtít nakoupit kvalitní regionální potraviny a výrobky.

„Návštěvníci by určitě neměli přehlédnout vybrané novinky, jako jsou třeba nakládaná sušená rajčata od firmy z Prostějova nebo některý ze čtyř druhů česneku, pod kterým je „podepsaný" pěstitel z Bohuňovic," uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Zářijové venkovské trhy zpříjemní cimbálová muzika Šumica z Náměště na Hané, svoji účast přislíbili i členové folklórního souboru Hanačka z Litovle, který by měl hudební produkci doprovodit tancem. Letošní sezona Venkovských trhů skončí 10. října.

Nové centrum Hluboček otevírá 

Zrekonstruované prostranství před kulturním domem Na Letním v Mariánském Údolí, místní části Hluboček na Olomoucku se slavnostně otevírá veřejnosti.

Sláva se v obci chystá na sobotu 12. září od 14 hodin. V programu vystoupí žáci místních základních škol a také mažoretky z Lošova, hlavní část programu pak od 17 hodin nabídne amfiteáter, který bude hostit koncert kapely Javory s Hanou a Petrem Ulrychovými.

Na večer se od 19 hodin chystá v sále kulturního domu večerní zábava, na které zazní taneční hity a od půl deváté pak bude při rockové zábavě hrát kapela Methyl.

Doprovodný program návštěvníkům nabídne horkovzdušný balón, malování na obličej, ukázku modelářů ze Stanice techniků Moravia Mariánské Údolí nebo i projížďku na ponících. Vstupné je zdarma, podrobný program zájemci najdou na www.hlubocky.eu