Rybáři vyloví rybník u Prachárny

Rybáři se v sobotu 15. listopadu pustí do výlovu křelovského rybníka u Prachárny.

Předvánoční akce začíná v deset hodin dopoledne. Návštěvníci budou mít na místě možnost ryby ochutnat i nakoupit.

Svatomartinské slavnosti ve Velké Bystřici

Martin na bílém koni, komentovaná degustace mladých svatomartinských vín, ale i chutná pečínka nebo ohňová show.

Velká Bystřice nabídne v sobotu 15. listopadu všem zájemcům tradiční Svatomartinské slavnosti, jednu z nejoblíbenějších akcí roku…VÍCE ZDE

Podzimní větrání v Litovelském Pomoraví

Ilustrační foto. Do chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví zavede milovníky podzimní krajiny další z výletů série Podzimní větrání, které organizuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Patnáctikilometrová procházka povede výletníky v sobotu 15. listopadu z Horky nad Moravou přes Hynkov a Lhotu nad Moravou do Litovle.

„Účastníci se sejdou v 9.30 na zastávce autobusů Náměstí Hrdinů H v Legionářské ulici v Olomouci, za poliklinikou SPEA směrem k Husovu sboru. V 9.45 odjíždí autobus DPMO linky 18 směr Skrbeň. Cena je 14 korun, ti, co mají olomouckou tramvajenku, nemusí jízdenku kupovat," píše za organizátory Martin Višňa.

Návrat do Olomouce je pak možný vlakem nebo autobusem podle okolností, nejpozději však do 18 hodin. Organizátoři ještě doplňují, že vycházky se může zúčastnit na vlastní nebezpečí každý, psi nebojových plemen nejsou zakázáni.

„Nové kontakty a dobrá nálada budou na místě, s sebou si vezměte svačinu, pití a určitě se teple oblečte," píší v pozvánce.

Vycházka se koná v rámci série Podzimní větrání, kterou připravil portál Radost z pohybu ve spolupráci s projektem Zaparkuj – oživení parků v Olomouci. 

Kam v Olomouci s dětmi?

Ilustrační foto.Na slavnou divadelní pohádku Divadla MALÉhRY na motivy ještě slavnější literární pohádky H. Ch. Andersena zve v neděli Divadlo na Šantovce. Příběh Gerdy a Kaje vyprávěný tak, jak ho vidí tři uklizečky. Originální a poutavý příběh za pomocí kyblíků, hadrů, které někdo zapomněl na jevišti, se rozjede v 16 hodin.

Kreativní dílnu pro děti i jejich rodiče pořádají v neděli v Divadle na cucky ve Wurmově ulici. Program nazvaný Uspávání broučků začíná v Divadelním sále ve 14 hodin.

Loutkové divadlo Kašpárkova říše připravilo na neděli "ladovskou" pohádku Mirky Nohelové O statečné princezně Máně. Příběh o tom, že někdy může princezna vysvobodit Honzu, má v prostorách divadla ve Slovanském domě začátek v 15 hodin.

Kino Metropol promítá v sobotu od 15 hodin americký rodinný hit Škatuláci, v neděli zve na novinkovou Včelku Máju (15h) a český pohádkový tahák Tři bratři (17h). 

Dny Šternberků zvou na Mozartovo Requiem

Šternberk – Majestátní Requiem W. A. Mozarta se špičkovými sólisty, orchestrem a velkým smíšeným sborem rozezní v pátek 14. listopadu v 19 hodin prostor šternberského kostela s obnovenými freskami. Město si připomíná tradiční Dny rodu Šternberků.

V sobotu 15. listopadu v 18 hodin pak bude ve farním kostele sloužena za příslušníky rodu Šternberků zádušní mše svatá s nešporami za zemřelé. V pondělí 17. listopadu v 10 hodin bude ve farním kostele sloužena slavná bohoslužba," sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká. 

Výstava domácích mazlíčků

Podzimní kolo dětské výstavy domácích mazlíčků se chystá tuto sobotu 15. listopadu v Litovli na Olomoucku. Akce se uskuteční v prostorách litovelského Domu dětí a mládeže na Komenského ulici.

„Přejímka zvířat je od 8 hodin, vstup pro veřejnost je pak o hodinu později, tedy od 9 hodin. Účastnický poplatek se platí 20 korun za jednu výstavní expozici a vstupné pro veřejnost je také 20 korun," píší organizátoři v pozvánce a doplňují, že vystavovat lze malé domácí mazlíčky kromě psů a kočiček, vždy ve vlastní kleci nebo teráriu. 

Maškarní diskotéka v Litovli

Maškarní diskotéka a stezka odvahy v jednom se chystá v sobotu 15. listopadu v Litovli.

Začátek diskotéky organizátoři z tamního Domu dětí a mládeže stanovili na 16.30, akce se odehraje v budově domečku na Staroměstském náměstí. Předpokládaný konec 20 hodin, vstupné přejde na 40 korun. 

Střední škola v Lutíně otevírá dveře

Den otevřených dveří pořádá v sobotu 15. listopadu Sigmundova střední škola strojírenská v Lutíně.

Škola se široké veřejnosti otevírá u příležitosti 80.výročí svého založení, zájemci ji mohou navštívit od 8 do 12 hodin.

Příchozí si mohou prohlédnout jak prostory školy, tak i dílny a Domov mládeže.

Do Uničova za deskovým hraním

Příznivci a hráči deskových her pozor! V sobotu 15. listopadu se v Uničově, v prostorách tamního Domu dětí a mládeže uskuteční krajský přebor v deskových hrách.

Zahrát si mohou hráči malí i velcí od 4 až do 99 let. Prezentaci pořadatelé stanovili od 9.30, hravá akce pak odstartuje v 10 hodin a konec pak pořadatelé avizují okolo 14 hodiny. Startovné je 30 korun, v ceně je zahrnuto občerstvení i odměny.

„Do celostátního finále v Praze postupují první dva z každé kategorie," doplňují pořadatelé. Více informací zájemci získají na www.ddm-unicov.cz 

Do Uničova na zimní adrenalinové filmy

Uničov – Snow film fest, přehlídku osmi snímků, jejichž tématy jsou sníh, lyžování, velehory a adrenalinové sporty nabídne v neděli 16. listopadu restaurace na Střelnici v Uničově na Olomoucku. Projekce začne v 18 hodin, potrvá přibližně ve 22 hodin.

Lístky je možné v předprodeji za 80 korun koupit přímo v restauraci, v den konání budou nabízeny za 100 korun. 

Nedělní odpoledne s dechovkou

Taneční odpoledne při dechovce nabídne v neděli 16. listopadu Expozice času ve Šternberku na Olomoucku.

Produkce začíná v 15 hodin, za vstupné návštěvníci zaplatí 40 korun, občerstvení bude zajištěno.

Amatérští malíři a fotografové  ve Velké Bystřici

Výstava amatérských malířů a fotografů je k vidění od neděle 16. listopadu v prostorách orlovny ve Velké Bystřici.

XI. ročník výstavy jejíž vernisáž se koná v neděli 16. listopadu v 16 hodin, si bude možné prohlédnout od pondělí do soboty v čase 15 až 18 hodin a v neděli pak od 9 do 17 hodin. 

Výstava fotografií o moři v Uničově

Soubor fotografií, jehož tématem je moře, je aktuálně k vidění v hospůdce U Bílého beránka v Uničově.

Autory snímků jsou neprofesionální tvůrci sdružení v uničovské Fotoklubu, kteří se po několikaleté přestávce rozhodli představit svou tvorbu široké veřejnosti. Výstava je k vidění od začátku listopadu.

Koncert Setkání generací v Uničově

Tradiční koncert Setkání generací připravuje na pátek 14. listopadu od 18 hodin Základní umělecká škola v Uničově.

Na pódiu uničovské koncertní síně se vedle učitelů a žáků jako hosté představí i absolventi školy. Koncert je věnován letošnímu Roku české hudby a v programu zazní pouze skladby české provenience.

Sváteční shromáždění v Litovli

Shromáždění u příležitosti Dne boje studentů za svobodu a demokracii spojené se vzpomínkou na události 17. listopadu 1939 a 1989, se chystá v pátek 14. listopadu ve 13 hodin v Litovli.

Chybět nebude ani položení květin k pomníku Jana Opletala, absolventa litovelského gymnázia. Jako součást pietní akce organizátoři avizují i zahájení výstavy fotografií Jindřicha Buxbauma s názvem Ješiva (Židovská škola dnes).

Vernisáž se uskuteční v pátek 14. listopadu, ve 13.30 v aule gymnázia. Zároveň se otevře i výstava fotografií Spolky na Litovelsku, kde vystavují sami studenti gymnázia. Fotografie budou k vidění až do 19. prosince.

Lampiónový průvod v Bystročicích

Lampionový průvod připravili na pátek 14. listopadu v Bystročicích.

Sraz účastníků je v 16.30 hodin před základní a mateřskou školou. Konec obec naplánovala u místní sokolovny. Připraveno je také vypouštění lampiónů štěstí a občerstvení.