Poslední světelná show Vzáří

Mezinárodní soutěžní festival videomappingu – VZÁŘÍ.Poslední promítací večer má v sobotu 27. září na programu olomoucký festival světla a videomapingu Vzáří.

Od 20 do 22 hodin je v plánu světelná komiksová show v proluce ve Ztracené ulici, ve stejný čas budou probíhat také soutěžní a tématické videomapping projekce na budovu pošty na nám. Republiky.

Součástí sobotního programu je i koncert kapely 100°C  v Jazz Tibet Clubu. 

Běh s Klokanem v Hejčíně

Matematický klokan stál u zrodu populárního běhu, jehož devátý díl se odehraje v sobotu 27. září.

Trať určená pro "profíky" i "hobíky", malé i velké, měří od 500 metrů po 9,5 kilometru.

Start i cíl závodu pro nejmladší je tradičně před hospodou U Travise.

Nejdelší trasy vedou kolem Mlýnského potoka a přírodního koupaliště Poděbrady a startuje se o kousek dále z křižovatek ulic Tomkova a Jarmily Glazarové.

Zápis začíná v osm hodin ráno a plné startovné činí 100 korun.

Studenti, zaměstnanci univerzity a požitkáři vyběhnou ve 13:00 spolu s ženami a muži.

Doprovodný program, čekání či volný čas vyplní skákání v pytli a luštění hlavolamů. Od 12 hodin bude vyhrávat kapela 3+1.

Freestyle na bruslích v parku

Triky a špičkové misrry na kolečkových bruslích si můžete vychutnat v sobotu na Letní scéně ve Smetanových sadech. Na na asfaltovém povrchu se tam pojede mistrovství ČR ve freestyle bruslení.

Pro soutěž jsou prostory rozděleny na dvě plochy - závodní a tréninkovou. Soutěžit se bude ve freestyle slalomu, speed slalomu a free jumpu.

Vintage.Market poprvé na náměstí Republiky

Tradiční značka olomouckého blešího trhu Vintage.Market­.Olomouc nabídne nakupujícím pestře zásobené stánky poprvé na Náměstí Republiky v Olomouci.

Bleší trh startuje v sobotu 27. září od 10 hodin. Trhy chystají pro návštěvníky několik překvapení.

„Jedním z nich je místo konání. Poprvé se přesunou pod širé nebe na Náměstí republiky. Bleší trh je otevřen všem zájemcům z řad veřejnosti," sdělil organizátor akce Pavel Bednařík.

Program, který je zčásti propojen s festivalem světla a videomappingu VZÁŘÍ nabídne pouliční hudební vystoupení, bubenický workshop, recyklační workshopy nebo prodeje a testování světel a svítidel pod názvem Světlobazar.

Chybět nebude ani občerstvení z kavárny Bistrá kráva, svou nabídku také představí prodejna a servis starých kol Bajkazyl Olomouc nebo bazar LP desek Black Vinyl Bazar.

V případě nepříznivého počasí bude připraven vojenský stan, ve kterém se bleší trh na stejném místě uskuteční. Více informací zájemci najdou na webových stránkách www.vintageolomouc.cz

Mažoretky ve Sportovní hale

Zástupy mažoretek zaplní v sobotu Sportovní halu UP v Olomouci. Koná se tam 3. ročník Memoriálu Jiřího Necida.

Mažoretky budou soutěžit o putovní pohár hejtmana Olomouckého kraje v kategorii POM POM (třásně) a BATON (hůlka). 

Petanque u Pelikána

Ilustrační foto.Turnaj tříčlenných družstev ve hře petanque se chystá o tomto víkendu před restaurací U Pelikána v Olomouci-Hejčíně.

Už šestý ročník Svatováclavského turnaje se uskuteční v sobotu 27. září od 10 do 18 hodin.

Zápisné, v němž je zahrnutý oběd a ceny pro vítěze, je 120 korun na osobu. S předběžným potvrzením účasti a případnými dotazy se zájemci mohou obracet na Jaroslava Carina Holického na email holickyjaroslav@seznam.cz nebo na mobil 603863619. Více informací případní hráči najdou na www.hejcin.cz

Štěpánovské vinobraní

Po víně to bude o nadcházejícím víkendu vonět ve Štěpánově na Olomoucku.

V tamní sokolovně se totiž v sobotu 27. září uskuteční druhé Štěpánovské vinobraní. Akce odstartuje v 15 hodin, nebude chybět povídání o víně, soutěž Vinařský víceboj a natahování vína koštýřem nejpozději do 30 minut, ale i soutěž v poznávání vůní vína nebo volba nejlepšího vína a samozřejmě ochutnávky.

Cena vstupného na celý den je 99 korun. Více informací zájemci najdou na www.stepanov.cz 

Sv. Václav se šermíři i makrelami

Svatováclavské slavnosti. Ilustrační fotoNa oslavu svátku našeho národního patrona sv. Václava pořádá sdružení František z Újezdu Svatováclavský den.

Akce se chystá na sobotu 27. září a zahájení programu je ve 14 hodin.

„Na programu bude ukázka výcviku psů, recitál folkové skupiny z Litovle Noaco, vystoupení skupiny historického šermu Milites Templi a Equites Corone Spin. K vidění budou ukázky soubojů, středověké hry pro děti, ale třeba i kolo štěstí," vyjmenovávají část programu organizátoři.

Připraveno bude i bohaté občerstvení, příchozí si mohou pochutnat na langoších, pečených makrelách, sladkostech a chybět nebudou ani prodejní stánky s regionálními výrobky. Vstupné je třicet korun a vstupenka je slosovatelná, děti jdou zdarma.

Opravená zbrojnice s Hanácko mozekó

Slavnostní otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice chystají na sobotu 27. září dobrovolní hasiči ze Senice na Hané. Slavnost startuje ve 14 hodin a o půl hodiny později se opravené prostory otevřou i široké veřejnosti.

V 15.30 bude program pokračovat za místním kulturním domem vystoupením souborem Hanácká mozeka z Litovle.

Na ni v 19 hodin naváže taneční zábava se skupinou Fantajm a ve 21.50 nebe nad Senicí ozáří ohňostroj. Organizátoři slibují, že bohaté občerstvení bude zajištěné, vstup je zdarma.

Drakiáda nad Šternberkem

Vlastnoručně vyrobení ale i koupení draci a další vznášedla vzlétnou v sobotu 27. září k nebi ve Šternberku.

Tradiční akce místního Domu dětí a mládeže se uskuteční na louce pod Těšíkovem, u silnice směrem na tankodrom.

„Prezentace je od 13 hodin, soutěž odstartujeme o hodinu později, ve 14 hodin. Na závěr chystáme posezení s kytarou u táboráku a ani možnost opékání špekáčků nebude chybět," píší organizátoři v pozvánce.

Hrátky s papírem v Litovli

Modelářské hrátky s papírem si pro děti přichystali na sobotní dopoledne pracovníci Domu dětí a mládeže v Litovli.

Prostory na Komenského ulici budou malým kreativcům patřit od 9 do 12 hodin, děti si mohou vyrobit papírové modely podle šablony s vlastními doplňky a úpravami. S sebou by si měly přinést pastelky, nůžky, lepidlo, špetku šikovnosti a chuť si hrát. Účastnický poplatek je deset korun.

„Přihlašujte se nejlépe předem v kanceláři DDM na telefonu 585 342 448, mobilu 775 550 961 nebo e-mailu: grulichova@ddmlitovel.cz," uvedla garantka akce Miroslava Grulichová.