Soutěž ve vaření guláše v Bystročicích

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše se chystá v sobotu 31. srpna v Bystročicích na Olomoucku. Mezinárodní klání se v jezdeckém areálu Equus Club koná už třetím rokem.

Program startuje v pravé poledne, do 16 hodin se bude soutěžit ve vaření guláše, od 12.30 do 17 hodin pak budou připravené soutěže a hry pro děti.

V 17.30 vystoupí skupina Kámen a následovat je až do noci, bude diskotéka. Chybět však nebude ani bohaté občerstvení, projížďky na koních, hasiči a vojenská technika, show Biketrial klubu Olomouc nebo vyhlídkové lety vrtulníkem. 

Oslavy maršála Radeckého: mažoretky i korn 

Mažoretky a vojenská hudba zahájí v pátek 12. ročník Oslav maršála Radeckého, které se již tradičně konají na Horním náměstí v Olomouci.

Kromě vojenských pochodových orchestrů ze Slovenska, Nizozemí i Rakouska vystoupí na dvoudenních oslavách také populární zpěvák Jiří Korn se skupinou 4TET. VÍCE VČETNĚ PROGRAMU

Letecký den v Neředíně

Americký vrtulník, letecká akrobacie, ale i různé jiné letouny budou k vidění na tradičním Leteckém dni v Olomouci.

V městské části Neředín se akce chystá na sobotu 31. srpna, letos to bude její jedenáctý ročník a mezi atrakcemi nechybí ani vyhlídkové lety vrtulníkem. VÍCE ZDE 

Bouzov zaplní Kryštof i Monkey Business

Populární hvězdy české i slovenské hudební scény se v pátek a sobotu sejdou na festivalu Moravské hrady CZ na Bouzově.

V průběhu dvou dnů se na pódiu vystřídají kapely Kryštof, Nightwork, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Monkey Business, Rytmus, Zrní, Inekafe a mnoho dalších muzikantů. VÍCE ZDE

V Dubu nad Moravou bude pouť

Pouť Na Andílka se koná o tomto víkendu v Dubu nad Moravou na Olomoucku. V sobotu 31. srpna se v 18 hodin uskuteční slavnostní průvod z místní části Nenakonice, od sochy Anděla Strážce, do poutního kostela v Dubu nad Moravou. Tam se bude od 19 hodin sloužit mše svatá.

Už od 16 hodin však bude v dubské sokolské zahradě hodová zábava, všem příchozím bude hrát a zpívat skupina Záskok. Od 20 hodin pak bude připravená diskotéka.

V neděli 1. září je na programu mše svatá v 7 a v 9 hodin. V 10. 30 se uskuteční slavná koncelebrovaná mše svatá. Hlavní celebrantem bude biskupský vikář P. Adam Rucki z Ostravsko – Opavské diecéze. 

Sjezdovku v Hlubočkách roztančí multižánrový festival

Multižánrový festival s názvem Skifest se uskuteční v pátek a sobotu 30. a 31. srpna ve Skiareálu Hlubočky na Olomoucku…VÍCE ZDE

Zoo bude o víkendu plná soutěží a rekordů

Víkend plný rekordů aneb veselé loučení s prázdninami přichystali na poslední srpnový víkend v olomoucké zoo na Svatém Kopečku…VÍCE ZDE

Radniční věž v Uničově se naposledy otevře

Poslední možnost rozhlédnout se po městě a do okolí z radniční věže, mají o nadcházejícím víkendu lidé v Uničově na Olomoucku. Na věži je možnost zapůjčení si dalekohledů, součástí je i prohlídka výstavy Pravěk Uničova.

Expozice představuje prostřednictvím archeologických nálezů prehistorii města a jeho okolí. Vstupné je deset korun, lístky je nutné koupit v Městském informačním centru Uničov, děti do 6 let a držitelé Olomouc region Card mají vstup zdarma. V pátek se na věž zájemci mohou vydat každou celou hodinu od 9 do 16 hodin, o víkendu pak každou celou hodinu od 11 do 16 hodin. Více informací na stránkách města www.unicov.cz.

Nová barevná školka ve Šternberku zve na prohlídku

Do zbrusu nové mateřská školky na Světlově, ve Šternberku, se v sobotu 31. srpna poprvé podívá široká veřejnost.

Na 11 hodin je totiž naplánované slavnostní otevření mateřinky a to za účasti hejtmana Olomouckého kraje pana Jiřího Rozbořila a starosty Stanislava Orsága.

Od 10 do 13 hodin pak bude pro děti připravený doprovodný program a malé občerstvení. Stavba mateřinky začala v prosinci loňského roku, první děti přivítá 2. září. Celkové náklady na stavbu školky jsou 24,8 milionu korun, vybavení budovy přijde na 2,5 milionu korun. Stavba je spolufinancována z evropských peněz, město získalo dotaci ve výši dotace 4.117 tisíc korun. 

Den spolků v Pňovicích

 Den věnovaný spolkům nachystali na sobotu 31. srpna v Pňovicích na Olomoucku. Akce, při které se budou prezentovat místní spolky, ale i ty okolí, se uskuteční na hřišti v Pňovicích. 

Růžový pochod v Olomouci 

Smetanovy sady v Olomouci se v sobotu zabarví do růžova. V poledne v symbolických tričkách vyrazí na pochod dlouhý čtyři kilometry stovky lidí, aby podpořily ženy s rakovinou prsu…VÍCE ZDE

Mladí hasiči se utkají na Lokomotivě

Tradiční dětská hasičská soutěž Olomoucký drak, se uskuteční v neděli 1. září na stadionu Lokomotiva v Olomouci. Soutěž se koná už sedmým rokem.

„Téměř tři sta dětí – mladých hasičů nejen z Olomouckého kraje, ale například i ze Vsetínska, Ostravska, Brna nebo východních Čech, se bude i letos účastnit závodů jednotlivců v běhu na 60 metrů s překážkami a hasičským nářadím. Kategorie dětí jsou rozděleny dle věku a běhají děti o 3 let do 15 let," informovala za organizátory Marcela Vystrčilová. 

Promítání Okresního přeboru ve Velké Bystřici

Na prázdninové promítání filmu Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, který se stal vítězným filmem internetového hlasování, zvou organizátoři do Velké Bystřice na Olomoucku.

Promítat se bude tuto sobotu 31. srpna, od 20 hodin v místním amfiteátru. Občerstvení bude zajištěné, vstupné dobrovolné. 

Velká Bystřice se rozezní šansonem

Příznivci šansonu a jazzu by si neměli nechat ujít koncert Ivy Kevešové se svou kapelou. Hudba rozezní velkobystrickou varnou v pátek 30. srpna, od 20 hodin. Rezervace je na telefonním čísle 606 745 831, vstupné je 50 korun. 

Na zábavě v Lutíně zahrají Trifidi

Taneční zábavu pořádají v sobotu v Lutíně na Olomoucku. Začátek je v 19 hodin v místním areálu Na Rybníčku. K tanci a poslechu hraje skupina Trifid. Vstupné je 50 korun, pořadatelé zajistili bohaté občerstvení. 

Pěvecké duo Eva a Vašek vystoupí v Drahanovicích

Známé hudební duo Eva a Vašek zamíří v neděli 1. září do obce Drahanovice na Olomoucku. Pod Černou věží se tam chystá už desáté setkání seniorů. Akce začíná v 15 hodin, její ukončení organizátoři předpokládají do 17 hodin. Na závěr nebude chybět seniorská tombola, svoz účastníků a občerstvení bude zajištěné. 

Myslivecký den zve na makrely, guláš i lampiony

Myslivecký dětský den v Rozvadovicích, místní části Litovle  nachystali organizátoři na sobotu 31. srpna.

Akce startuje v pravé poledne, od 14 hodin jsou připraveny soutěže pro děti nebo třeba střelba ze vzduchovky.

Chybět nebude občerstvení v podobě pečených makrel, zvěřinového guláše nebo speciality z udírny.

Od 18 hodin bude v plánu letní karneval a ve 20 hodin lampionový průvod s ohňostrojem­.