Naše tipy

Pohádkový hrad Bouzov ve vánočním hávu

V pátek se můžete vypravit na pohádkový hrad Bouzov. Od 15 hodin tam na vás čeká prohlídka vánočně vyzdobeným hradem, na I. nádvoří živý Betlém a vánoční dílna pro děti.

Divadlo na cucky pořádá maškarní bál

„Je na čase rozloučit se s rokem 2013," láká Divadlo na cucky v Olomouci, které na sobotu 28. prosince chystá maškarní bál. Uskuteční se na Wurmově ulici 7 ve Freskovém sál. Témata maškarního bálu budou radost, štěstí a také loučení. „Vytvořte si masky a kostýmy, které charakterizují vaše největší objevy tohoto roku. Co vás zaujalo, překvapilo, kdo vstoupil do vašich životů. Babiš? Zeman? Vičarová?," vyzývají divadelníci. Akce začíná v 19 hodin.

Prohlídka hradu s divadlem pro děti

Prohlídka vánočního hradu, kterou zakončí pohádkové divadelní představení pro děti v podání šternberského souboru ŠOK se chystá na neděli 29. prosince na hradě ve Šternberku na Olomoucku. Začátek je od 15 hodin a délka programu je šedesát minut. Plné vstupné je za šedesát korun, snížené je za čtyřicet korun. 

Zimní pochod Bouzovskem

Tradiční zimní pochod letos pořádají dobrovolní hasiči z Bouzova na Olomoucku 28. prosince. Patnáctikilometrová trasa 17. ročníku začne a skončí u obecního úřadu, zápis účastníků potrvá od 8 do 10 hodin. Na trase bude připraveno občerstvení, v cíli organizátoři nabídnou guláš, langoše, polévku, makrely a jiné. „Trasa je vhodná za každého pochodu," zve zájemce starosta hasičů Roman Váňa.

Výstava betlémů ve Šternberku

Na výstavu betlémů zvou organizátoři do Šternberka na Olomoucku. Kromě jesliček budou k vidění i pohlednice ze sbírky Milana Hornišera a samostatná výstava českých betlémů od akademického malíře Jiřího Škopka k 80. narozeninám. Výstava je otevřená v bývalém augustiniánském klášteře ve Šternberku a to až do 5. ledna, otevřeno je od 10 do 16 hodin. 

Vánoční koncert ve Štěpánově

 Na vánoční koncert Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby „Hej, mistře", se může vydat široká veřejnost v pátek 27. prosince v 17 hodin odpoledne. Koncert se uskuteční v kostele sv. Vavřince ve Štěpánově na Olomoucku. Publiku se představí zpěváci Markéta Večeřová, Miloslava Pouzalová, Jiří Zouhar a Pavel Maška. Kromě toho také smíšené pěvecké sbory měst Litovle, Uničova a Šternberka. Hrát bude Komorní orchestr ZUŠ Šternberk s dirigentem Petrem Cibou. Vstupné je dobrovolné, ve prospěch oprav vzácných historických varhan kostela sv. Vavřince.

Vánoční koncert v Hlubočkách

Na vánoční koncert zve všechny příznivce krásné hudby Římskokatolická farnost a obec Hlubočky na Olomoucku. Koncert se chystá v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Hlubočkách v neděli 29. prosince v 15 hodin. Poezii starých Vánoc příchozím v písních Adama Václava Michny z Otradovic a dalších autorů, přiblíží chrámový sbor z Velké Bystřice a jeho hosté.

Vánoční koncert v Drahanovicích

V kostele svatého Jakuba Staršího v Drahanovicích na Olomoucku se v sobotu 28. prosince uskuteční Vánoční koncert v sobotu. Publiku se představí Alžběta Boucníková a Zdeněk Kroutil. Sváteční koncert začíná v 17 hodin.