Živý Betlém na Sv. Kopečku

Tradiční Svatokopecký živý Betlém se chystá na pondělí 25. prosince v ambitu za bazilikou Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce.

Od 16.30 se začne hrát hra Betlémská, speciálně pro Svatý Kopeček napsaná a mnoha dobrými lidmi i zvířaty sehraná. Vstupné je dobrovolné. (paš)

Večerní sváteční zoo

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce bude otevřená i během svátků.

Průvodce vychází z dětského hřiště v areálu zoo 25. až 30. prosince a 1. ledna v 16 a 18 hodin. V úterý 2. ledna pak v 16 hodin. (paš)

Sváteční otevírací doba pokladen
1. – 23. 12. a 2. 1.             9.00 – 16.00
24. a 31. 12.                     9.00 – 14.00
25. – 30. 12. a 1. 1.           9.00 – 18.30 
Areál je otevřen ještě 2 hodiny po zavření pokladen

Vánoční hrad Bouzov

Hrad Bouzov zve k návštěvě i 26. a 27. prosince a to od 15 do 17 hodin.

Přijďte si zazpívat koledy na I. nádvoří v době vánočních svátků, pro děti i dospělé bude připravená tradiční vánoční dílna a chybět nebude i něco na zahřátí.

Prohlídky je však třeba si předem rezervovat. Plné vstupné je 150 korun, snížené pak 110.

Živý Betlém ve Velké Bystřici

Farnost a Orel ve Velké Bystřici v pondělí 25. prosince opět připravují živý betlém a zvou tak všechny lidi dobré vůle před farní kostel. Akce se koná od 17 do 18 hodin. 

Poetické prohlídky hradu Šternberk

V pondělí 25. prosince, na první svátek vánoční, zve hrad ve Šternberku na Poetické prohlídky hradu.

Příchozí se mohou vydat na romantické podvečerní prohlídky vánočně vyzdobeným hradem, které začínají v 16, 17 a 18 hodin. Mimo informací týkajících se historie hradu a vánočních tradic, uslyší návštěvníci půvabné příběhy z knihy Piera Gribaudiho “Příběhy vánoční noci ”. Vstupné od 110 korun pro dospělé. 

Oživlá řemesla

Už po třinácté se v Muzeu Litovel v Litovli chystá oblíbená vánoční akce, při níž ožívá expozice řemesel. Návštěvníci budou mít v úterý 26. prosince od 14 do 19 hodin možnost spatřit a někdy si také vyzkoušet tradiční řemeslné postupy. Přijďte s námi prožít jedinečnou atmosféru doby minulé a získat krásné zážitky. Vstupné je 40 korun pro dospělé a 20 korun pro studenty či žáky, děti do 6 let zdarma.

Štěpánské plavání

Štěpánské plavání se odehraje v úterý 26. prosince na přehradě ve Velké Bystřici na Olomoucku. Přijďte otužilce podpořit, akce se koná od 13 do 14 hodin. 

Štěpánská zábava 

V úterý 26. prosince se na malém sále Obecního úřadu v Přáslavicích koná tradiční Štěpánská zábava. Na akci, která startuje ve 20 hodin zahraje skupina Fantajm. Vstupné je 70 korun. 

Vánoční koncert Straňanky

Poutní kostel Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou rozezní v úterý 26. prosince, od 15 hodin koncert kapely Straňanka, která je absolutním Mistrem Evropy dechových hudeb ale i vítězem Zlaté křídlovky. Vstupné je zdarma.

Štěpánské koledování

Tradičním Štěpánským koledováním ožije v úterý 26. prosince orlovna ve Velké Bystřici. Akce se koná od 18 do 20 hodin a letos se představí jako svatoštěpánská beseda u cimbálu se Záletníky, Muzikou Krušpánek a souborem Mladá Haná. Na programu je tak muzika, zábava a speciální vánoční punč. Vstupné dobrovolné. 

Zpívání při svíčkách

Vánoční zpívání koled při svíčkách se chystá v úterý 26. prosince od 18 hodin v pravoslavném kostele sv. Václava ve Střemeníčku, místní části Luké na Olomoucku. Všem příchozím zahraje kapela Střemkoš a hosté. (paš)