Vánoční večerní zoo

Od úterý 25. prosince až do neděle 30. prosince můžete zažít nevšední večerní prohlídku olomoucké zoologické zahrady. Vánoční výzdoba, klid, teplý punč na zahřátí a pokud se poštěstí, tak i sníh čeká na návštěvníky o svátečním čase na speciálních komentovaných prohlídkách.

Zimní zoo nabízí jedinečnou atmosféru, příjemně vytopené pavilony a také zvířata, z nichž jsou mnohá aktivnější než v průběhu letních veder. Prohlídky začínají v 16 hodin.

Ilustrační foto
Sváteční otevírací doba supermarketů v Olomouci a okolí

Poetické prohlídky hradu

V úterý 25. prosince, na první svátek vánoční, se šternberský hrad otevře návštěvníkům v rámci vánočních poetických prohlídek. Od 16 hodin se můžete těšit na vyzdobený hrad, vyprávění o historie památky a vánočních tradic a půvabné příběhy z knihy Piera Gribaudiho Příběhy vánoční noci. Počet míst je omezen, zájemci si je tak musí rezervovat.

Vánoční koncerty v chrámech

V úterý 25. prosince zaplní olomoucký kostel Panny Marie Sněžné Vánoční koncert z děl českých a světových skladatelů. Začíná v 16 hodin.

Nedaleký chrám sv. Michala zase na první svátek vánoční nabídne vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Collegioum Vocale Olomouc. Od 17 hodin budou na programu Valašské koledy a Pastoralmesse in G Karla Kemptera.

Ve středu 26. prosince rozezní chrám sv. Mořice svatoštěpánský koncert. Těšit se můžete na opravdovou klasiku - Českou mši vánoční od J. J. Ryby. Vstupné stojí 120 Kč a je možné jej zakoupit přímo na místě před začátkem koncertu.

Novoroční ohňostroj na Horním náměstí v olomouci
Novoroční ohňostroj v Olomouci doprovodí hit od kapely Queen

Den otevřených dveří v útulku

Ve středu 26. prosince vás může sváteční procházka zavést k otevřeným branám olomouckého útulku v Neředíně.

Od 11 hodin se zde můžete setkat s ošetřovateli a popovídat si s nimi o všem, co vás na fungování útulku zajímá. Uvidíte samozřejmě také čtyřnohé svěřence, kterým můžete přinést dárek. Seznam vhodných pamlsků a drobnosí najdete přímo na stránkách útulku.

Mora proti Kometě 

Hokejovým fanouškům ve středu 26. prosince pořádně rozproudí krev tradičně vyhecované derby  olomouckých Kohoutů s brněnskou Kometou. V jejím dresu by měl na olomoucký led vyjet proti Moře i bývalý kapitán reprezentace a hvězda NHL Tomáš Plekanec.

Extraligová řež slibující bouřlivou atmosféru začíná v plecharéně v 18 hodin. 

Skiareál Hlubočky v sobotu 15. prosince 2018
Zasněžená sjezdovka v Hlubočkách zahájila sezonu

Sváteční plavání

Plavecký stadion Olomouc
25.12. zavřeno
26.12. 9-21

Aquapark Olomouc
25.12. zavřeno
26.12. 9-20

Centrum zdraví Bohuňovice
25.12. zavřeno
26.12. 9.30 -20