Běh v olomouckém parku

Rozloučit se s končícím rokem sportovní akcí nabízí už tradiční Silvestrovský běh ve Smetanových sadech v Olomouci. Akce se koná 31. prosince odpoledne, společný start je pro všechny zájemce stanoven na 14 hodinu před hudebním pavilonem, prezentace ale začíná už o hodinu dřív.

Všichni zájemci si mohou vybrat z tratí v délce 1300, 2600 a 5200 metrů. Trať je možno absolvovat i na kolečkových bruslích, s kočárkem, na trakaři či třeba se psem nebo chůzí.  VÍCE ZDE…

Večer s Berlínskou filharmonií

Oslavte konec roku netradičně v olomouckém kině Metropol s proslulou Berlínskou filharmonií. Tento rok si dirigent Sir Simon Rattle vybral jako svého hosta pětadvacetiletého nadějného pianistu Daniila Trifonova. Na koncertě zazní díla autorů zvučných jmen jako jsou Dmitri Kabalevsky, Sergei Rachmaninov, William Walton nebo Antonín Dvořák.

Přímý přenos galakoncertu Berlínské filharmonie se koná v sobotu 31. prosince od 17 hodin, vstupné je 250 korun. Více informací najdete na www.kinometropol.cz (paš)

Párty u Vrtůvky 

Teplý punč, kabanos nebo velký táborák obvykle nechybí na tradičním setkání ve Vrtově, v údolí řeky Vrtůvky na Olomoucku. Jinak tomu nebude ani letos, v sobotu 31. prosince.

Místo, kde se lidé už několik let schází, je asi kilometr a půl za Přáslavicemi, kilometr a půl od Velké Bystřice a asi kilometr od obce Mrsklesy. Akce začíná okolo 12 hodiny a trvá do setmění. Závěr roku ale oslaví i obyvatelé Přáslavic, na tamním hřišti se totiž od 21 hodin chystá ohňostroj. 

Šternberk se pobaví na náměstí

Nechcete se s rokem 2016 rozloučit doma? Obyvatelé Šternberku mohou poslední den v roce přijít oslavit na tamní Hlavní náměstí.

Právě tam se od deseti hodin večer chystá společná oslava Silvestra s kulturním programem. Na příchozí čeká reprodukovaná hudba a chybět nebude ani občerstvení. 

Bouzov otevře hradní brány  

Přijeďte si ukrátit čekání na Nový rok na hrad Bouzov na Olomoucku. Pro návštěvníky bude připravená prohlídka s historií nazdobenou památkou a na konci ale dostanou skleničku sektu ke společnému přípitku.

Hrad se návštěvníkům otevře od 13 do 16 hodin, prohlídky jsou však pouze na telefonickou rezervaci od 9 do 15.30 hodin. Vstupné je 200 korun. 

Silvestr na Kamenné boudě

Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Újezdu na Olomoucku zve na tradiční Silvestrovskou boudu, která se koná v sobotu 31. prosince. Tradičním místem, kam každoročně v poslední den roku míří stovky lidí, je Kamenná bouda, místo na lesním úseku Bělá mezi Velkým Újezdem a Tršicemi na Olomoucku.

Akci, která se poprvé uskutečnila v roce 1984, už letitě pod svou patronací pořádají dobrovolní hasiči z Velkého Újezdu na Olomoucku. Letošní setkání začíná od 10 hodin a potrvá do setmění, občerstvení bude zajištěno. (paš)

Šermíři, tance i víno na hradě

Silvestrovské prohlídky, flašinetářka nebo posezení u vína nabízí v poslední den roku 2016 hrad ve Šternberku.

V sobotu 31. prosince na nádvoří hradu vystoupí se svým programem skupiny historického šermu, chybět nebudou ani šermířské souboje nebo ukázky historických tanců.

Památka se návštěvníkům otevře od 10 do 16 hodin, první prohlídka začíná v 10 a závěrečná prohlídka v 15 hodin. Začínat se bude vždy v celou hodinu. Dospělí na vstupném zaplatí 140 korun, děti 100 a rodinné vstupné je 380 korun. (paš)

Silvestrovská vycházka

Silvestrovskou vycházku dětem i dospělým pro radost, pořádají v sobotu 31. prosince v Majetíně na Olomoucku. Občanské sdružení Koník, které akci chystá, avizuje, že se vyráží ve 14 hodin od místních stájí.

Délka trasy je podle počasí a nálady pět až deset kilometrů. Organizátoři s sebou doporučují vzít občerstvení, po návratu na základnu b ude možné opéct si špekáčky. Další informace zájemci zjistí na telefonu 604 286 077.(paš)

Hasičský punč i ohňostroj

Silvestrovský punč a svařák nabídnou dobrovolní hasiči z Mladče na Olomoucku.

Nabízet je budou v sobotu 31. prosince od 15 hodin v místní hasičské zbrojnici a avizují, že akci zakončí ohňostroj. Součástí bude také soutěž o nejlepší silvestrovskou chuťovku, vzorky do soutěže mohou zájemci nosit na papírových táccích. (paš)

Také dobrovolní hasiči z Plinkoutu, místní části Dlouhé Loučky na Olomoucku chystají na konec roku zábavu.

Hasičský Silvestr se v jejich režii uskuteční v sobotu 31. prosince na sále plinkoutského Kulturního domu. Chybět by neměla hudba, video nebo zabíjačkové pochoutky. (paš)

Běh pro všechny

Tradiční silvestrovský běh si mohou užít sportovní nadšenci také v Moravském Berouně.

Akce se koná v sobotu 31. prosince, prezence je od 8.15 v tělocvičně Slovan. Startuje se v několika kategoriích, ženy, muži, rodiče s dětmi a berouňáci.

Poběží se od křižovatky směrem na Nové Valteřice a zpět, žákovské kategorie mají start určený na 9.30, dorost a dospělí na 10 hodin. Chybět nebude čaj a sušenky, startovné platí jen dospělí a to 50 korun. (paš)

Silvestrovské kufrování

Závod v orientačním běhu, Silvestrovské kufrování, je určeno pro aktivní návštěvníky Šternberka na Olomoucku. Organizátoři na sobotu 21. prosince připravují hned dvě tratě, pro nejmladší děti to bude obrázková trasa v hradním parku, zkušenější závodníci vyrazí do ulic města po trase závodu.

Přihlášky, start a cíl závodu na nádvoří hradu od 11 do 14 hodin. Startovné je 20 korun. „Jediné co potřebujete je odhodlání a dobrá nálada," vzkazují organizátoři z oddílu orientačního běhu a lyžování ve Šternberku. Více informací je uvedeno na ste.eso9.cz (paš)