Ve 24 hodin začíná již tradičně půlnoční mše v dominikánském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie ve Slovenské ulici.

Jako každý rok se lidé mohou vypravit o půlnoci na mši i do bazilky na Svatém Kopečku. Ještě před tím se tam slouží odpolední sváteční  bohoslužba v 16 hodin. 

U svatého Mořice i v chrámu sv. Michala je "velká" štědrovečerní mše na programu ve 22 hodin.

V katedrále svatého Václava je 24. prosince vánoční mše celebrovaná arcibiskupem Graubnerem jako každý rok na programu od 21 hodin, v 15 hodin se v dómu slouží dětská mše. 

Štědrovečerní bohoslužby v téměř dvou desítkách olomouckých chrámů a kostelíků začínají již v podvečer.

V 17 hodin například začíná mše v kapucínském kostele na Dolním náměstí, "studentský kostel" Panny Marie Sněžné bude sloužit mši od 19 hodin.

Sváteční bohuslužba v kostele sv. Cyrila Metoděje v Hejčíně začíná ve 22.30.

Na štědrovečení slavnost se lze vypravit i do monumentálního poutního chrámu v Dubu nad Moravou, vánoční bohoslužba tam začíná ve 24 hodin.

Štědrovečerní bohoslužby v Olomouci (24. 12.)

sv. Václav 15.00 D, 21.00*
sv. Mořic 22.00
sv. Michal 15.00 D, 22.00
kapucíni 17.00
dominikáni (Slovenská ul.) 16.00 D, 24.00
P. M. Sněžné 19.00
Hejčín 15.00 D, 22.30
Hodolany 15.00 BS, 23.00
Holice 21.00
Nová Ulice 21.00
Nové Sady 16.00 D
Slavonín 23.00
Kl. Hradisko 19.00
Svatý Kopeček 16.00, 24.00
Chválkovice 21.00

Vysvětlivky:
BS – bohoslužba slova
D – dětská bohoslužba
* – mši celebruje arcibiskup Jan Graubner

Ve vesnicích okolo Olomouc je možné zajít na mši přes ně o půlnoci například do kostela v Nákle či Nové Hradečné.

V kostele Zvěstování Panny Marie ve Šternberku je sváteční mše na programu ve 22 hodin.

V Uničově v kostele Nanebevzetí Panny Marie se slouží štědrovečerní bohoslužba ve 21 hodin a v litovelském kostele sv. Marka ve 23 hodin.

Vybrané bohoslužby na Olomoucku (24. 12.)

Farnost/kostel
Bohuňovice 22.00
Bukovany 14.00 BS
Bystročice 20.00
Bystrovany 16.00
Červenka 21.00
Dlouhá Loučka 22.00
Dolany 22.00
Doloplazy 22.00
Drahanovice 18.00
Dub nad Moravou 15.00 D, 24.00
Hlušovice 20.00
Hněvotín 21.00
Hnojice 20.00
Horka nad Moravou 21.00
Charváty 21.00
Jívová 22.00
Krčmaň 16.00
Křelov 21.30
Libina 15.00
Litovel 15.00, 23.00
Medlov 15.00
Mladějovice 20.00
Náklo 24.00
Nová Hradečná 24.00
Oskava 22.00
Paseka 20.00
Pňovice 22.30
Posluchov 16.00
Renoty 22.30
Skrbeň 21.00
Slatinice 21.00
Štarnov 21.00
Šternberk 22.00
Štěpánov 15.00, 22.00
Šumvald 15.00
Těšetice 14.00, 19.30
Tršice 22.30
Uničov 21.00
Újezd u Uničova 20.00
Velká Bystřice 22.00
Velký Týnec 22.00
Velký Újezd 21.00

Vysvětlivky:
BS – bohoslužba slova
D – dětská bohoslužba