Olomouckými parky s primátorem

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Více než kdy dříve bude po silvestrovských oslavách toto pořekadlo platit v Olomouci. Přijďte rok 2017, rok, kdy se bude Olomouc pyšnit titulem Evropské město sportu, zahájit pohybem.

Primátor města Olomouce Antonín Staněk zve na novoroční vycházku olomouckými parky. Sraz všech zájemců o společnou procházku Smetanovými a Čechovými sady bude v neděli 1. ledna 2017 v 15 hodin před pavilonem A Výstaviště Flora.

„Zahájit nový rok příjemnou procházkou je podle mě výborný způsob, jak zregenerovat po silvestrovských oslavách, a pro některé možná i nejlepší příležitost, jak rovnou začít s plněním předsevzetí více se hýbat a sportovat," řekl primátor města Olomouce Antonín Staněk.

Trasa procházky měří necelých 2,5 kilometru a vede Smetanovými a Čechovými sady, na místě bude k dispozici i teplý čaj či punč na zahřátí. 


Holickým lesem

Na novoroční procházku Holickým lesem lákají pořadatelé akce, která se v neděli 1. ledna uskuteční už po sedmé.

Sraz je ve 14 hodin na Americe v olomoucké městské části Holici. Více informací je uvedeno na www.holickyles.cz (paš)

Výstup na Bradlo

Už jedenatřicátý ročník novoročního výstupu na Bradlo u Nové Hradečné na Olomoucku pořádá Klub českých turistů TJ Uničov. Služba na vrcholu bude v neděli 1. ledna od 8 do 14 hodin, start je libovolný z Nové Hradečné nebo z Libiny.

„Vycházka na Nový rok a setkání na Bradle bude jistě vyvrcholením novoročních oslav. V cíli obdrží každý účastník pamětní list a může si zakoupit novoroční čtyřlístek, který vyjadřuje čtyři dobré skutky: jdi na Nový rok na výlet, pozvi někoho ze svého okolí, poznej kus přírody a přispěj potřebným," pozval za uničovské turisty předseda klubu Jaroslav Venzara.

Hněvotínské skály

Na tradiční novoroční procházku lákají organizátoři z Hněvotína na Olomoucku. Účastníci se mohou v neděli 1. ledna vydat do asi kilometr vzdálených Hněvotínských skal.

U tamní myslivecké chaty na ně bude čekat guláš, čaj, svařené víno ale i krásný výhled do krajiny.

V 17 hodin se pak před Obecním úřadem uskuteční slavnostní ohňostroj s hudebním podtextem. (paš)

Výšlap na Slunečnou

Tradiční novoroční výšlap na Slunečnou se chystá v neděli 1. ledna v Moravském Berouně na Olomoucku.

Sraz účastníků je v 9 hodin u místního městského úřadu. Organizátoři v pozvánce píší, že zpáteční cesta povede přes Nové Valteřice. (paš)