Pátek 1. června

Dětský den ve Šternberku

Šternberk – V prostorách sportovního hřiště Základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku na Olomoucku se v pátek 1. června koná dětský den. Slavnostní zahájení akce je v 15.30, na programu jsou soutěže pro děti, závod v koloběžkách. Od 16 do 21 hodin bude k tanci a poslechu hrát DJ Gajdy. Pořadatelé upozorňují, že v případě nepříznivého počasí se akce nekoná. (paš)

Sobota 2. června

Dětský den v Babicích

Babice – Dětský den pořádají v sobotu 2. června v Babicích na Olomoucku. akce se koná od 14 hodin na tamním hřišti. Pro děti jsou připravené soutěže, hry. Občerstvení bude pro děti zajištěné. (paš)

Korunní pevnůstku ovládne Dětský den: hry, atrakce i opékání buřtů

Olomouc – Vystoupení kouzelníka, malování na obličej a spoustu další aktivit pro děti, do kterých organizátoři zapojí jejich rodiče a prarodiče, nabídne již tuto sobotu Dětský den v areálu Korunní pevnůstky…VÍCE

Vojáci chystají Den dětí

Olomouc – Dětský desetiboj, při kterém si školáci zastřílejí ze vzduchovek a zahází ručními granáty, přichystali vojáci na oslavy Dne dětí v sobotu v areálu TJ Lokomotiva v Olomouci. Přehlídka vojenské techniky, akce pro děti a vystoupení souborů Dunaječek a Dunajec proběhnou od 9 do 14 hodin.

„Návštěvníci rovněž zhlédnou materiál a techniku 15. ženijní brigády – 153. ženijního praporu dislokovaného v Olomouci, včetně potápěčského vybavení vojenských profesionálů, seznámí se s činností vojáků 103. střediska CIMIC/PSYOPS z Lipníku nad Bečvou, kteří se podílejí na rekonstrukčním procesu v afghánské provinci Lógar. K vidění budou vozidla Tatra 815, Land Rover a spojovací technika AČR," uvedla mluvčí Velitelství společných sil Olomouc Jolana Fedorková.

V Luběnicích v sobotu kácejí máj

Luběnice – Slavnostní kácení máje a dětský den pořádají v sobotu 2. června v Luběnicích na Olomoucku. Začátek je na místním hřišti v 15 hodin, kdy začínají soutěže pro děti. Kácení máje probíhá až od 17 hodin. Taneční zábava se skupinou Trifid rockband je na programu od 20 hodin. Vstupné na zábavu je 60 korun. Pořadatelé připravili bohaté občerstvení. (mak)

V Bělkovicích slavnostně pokácí májku

Bělkovice-Lašťany – Slavnost kácení máje pořádají v sobotu 2. června v Bělkovicích-Lašťanech na Olomoucku. Začátek je v 16 hodin na hřišti za místní mateřskou školou. Pro děti jsou připraveny soutěže a hry. Nebude chybět ani bohaté občerstvení a zábavný program pro ostatní návštěvníky. (mak)

V Dolanech v sobotu pokácí máj

Dolany – Slavnostní kácení máje v sobotu 2. června pořádají v Dolanech na Olomoucku. Začátek je v 15 hodin na místním hřišti FC Dolany. Až do 17 hodin budou pro děti připraveny nafukovací atrakce, soutěže, malování na obličej a ukázky hasičské techniky. Kácení máje začne v 18 hodin. Od 19.30 je na programu taneční zábava se skupinou Funny melody. Pořadatelé připravili bohaté občerstvení, vstupné na zábavu je 50 korun. (mak)

Děti oslaví svátek v hasičské pěně

Dolany- Sportovní odpoledne pro děti v sobotu 2. června pořádá dolanská místní část Pohořany na Olomoucku. Začátek je ve 14 hodin na tamním hřišti. Pro děti budou připraveny soutěže, hry a hasičská pěna. Večer následuje posezení s country muzikou. (mak)

V Drahanovicích pořádají pohádkový dětský den

Drahanovice – Pohádková věž i ves, tak se jmenuje akce, která se koná v sobotu 2. června v areálu u Černé věže v Drahanovicích na Olomoucku. Začíná ve 14 hodin, příchozí se setkají s pohádkovými postavami, děti budou plnit úkoly, chybět nebude ani diskotéka nebo skákací hrad. Vstupné je dobrovolné, občerstvení zajištěné. Ukončení pořadatelé avizují, že bude na místním hřišti. (paš)

Dětský den a kácení máje v Přáslavicích

Přáslavice – Dětský den a kácení máje pořádají v sobotu 2. června v Přáslavicích na Olomoucku. Akce se koná na zahradě obecního úřadu od 14 hodin. Celým odpolednem bude provázet DJ Michal Sedláček, pro děti budou připraveny hry a zábavy, nebude chybět bohaté občerstvení a závěrečné kácení májky. V případě nepříznivého počasí se příchozí přesunou na velký sál. (paš)

Neděle 3. června

Dětský den na faře v Charvátech

Charváty – Dětský den pořádají v neděli 3. června na faře v Charvátech na Olomoucku. Akce začíná v 15 hodin, na programu jsou hry, soutěže a fotbálek. Pořadatelé vzkazují, že občerstvení je zajištěné a vstupné dobrovolné. (paš)

Dub nad Moravou pořádá dětský den v Bolelouci

Dub nad Moravou – V areálu Výletiště u splavu v Bolelouci, místní části Dubu nad Moravou na Olomoucku se v neděli 3. června koná Dětský den. Akce začíná ve 13 hodin a na programu je vystoupení dětí ze základní a mateřské školy v Dubu nad Moravou, předvedou se i malí hasiči a sportovci. Chybět nebude dětský sedmiboj o ceny, skákací hrad a k tanci a poslechu bude hrát skupina Záskok. (paš)