Dětský den se bude v sobotu od 10 do 18.30 hodin slavit v olomouckém aquaparku. V tamním koutku Akvárko je pro malé návštěvníky připraveno překvapení v podobě dárku. Každý dětský návštěvník aquaparku dostane zmrzlinu zdarma.

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku připravila Víkend dětí. Bohatý program pobaví děti i dospělé. Hry, soutěže, zábava a pohádkové bytosti jsou pro návštěvníky připraveny po oba dny v době od 10 do 16 hodin.

Indiánský dětský den si v sobotu od 10 hodin užijí rodiny, které vyrazí na olomoucké Poděbrady.

Pořadatelé lákají na projížďky na koních, střelnici, výrobu indiánských čelenek, totemů a spoustu další zábavy. Chybět nebudou ani skákací atrakce, vystoupení kapely nebo břišních tanečnic. K občerstvení budou připraveny makrely a další dobroty z grilu.

Sportovní zábava v Holici

Malí fotbalisté mohou v sobotu v doprovodu rodičů vyrazit na sportovní dětský den na stadion ve Staškově ulici v olomoucké městské části Holice.

V 8 hodin se startuje turnajem přípravek. Až do 20 hodin je připravený pestrý doprovodný program. Ten nabídne soutěže, zábavu a hry pro děti. Pořadatelé slibují projížďky na koních, cestu pohádkovým stadionem, malování na obličej, dětský hrad, prolézačky, tombolu o ceny, karaoke a diskotéku pro děti. V 18 hodin začíná večerní opékání špekáčků.

Příznivci historických i moderních tramvají se na ně mohou jít podívat v sobotu do tramvajové vozovny v Koželužské ulici, kde se bude slavit 120 let tramvajového provozu ve městě.

Od 9 do 16 hodin tam je k vidění historická tramvaj 223 z roku 1930, první olomoucký elektrobus a všechny typy tramvají, které nyní po městě jezdí. Děti se mohou vyřádit na skákacím hradě a soutěžit o ceny.

Army Day na Lazcích

Kdo má v oblibě vojenskou techniku, může v sobotu od 9 hodin vyrazit na Army Veteran Day, který se koná v baseballovém areálu na Lazcích.

K vidění bude například kolový obrněný transportér Pandur II, obrněné vozidlo Dingo 2 CZ nebo bojový tank T-72M4 CZ. Kolem 9.30 hodin se očekává přílet vrtulníku Mi-17.

Diváci mohou sledovat ukázky bojového umění musado v podání taktické armádní jednotky nebo výcvik služebních psů, který předvede zásahová jednotka vojenské policie.

V areálu je možné vyzkoušet si střelbu na trenažéru nebo ze vzduchových pušek. Zdokonalit se lze v poskytování první pomoci. Zájemci mohou absolvovat vybrané disciplíny testů fyzické zdatnosti. 

Další tipy na Dny dětí na Olomoucku

Lutín - pátek 31. května od 16 hodin v areálu zahrady rodinného centra Klásek, bohatý program na téma Olympijské hry

Loučany – v pátek 31. května od 15 hodin na místním hřišti, nafukovací skluzavka, hry, soutěže, malování na obličej, tombola o ceny, od 17 hodin hraje k tanci a poslechu skupina Karamel, bohaté občerstvení, cukrová vata, dobroty z udírny

Velký Týnec – sobota 1. června od 14 hodin na hřišti v místní části Čechovice, ukázky psích sportů, skluzavka, skákací hrad, fotokoutek, bublinová show, večerní zábava

zámek Čechy pod Kosířem - sobota 1. června akce „Den princezny Gabriely“ - komentované kostýmované prohlídky v 10, 11, 14 a 15 hodin, dílničky pro děti, hrací louka, zpívání s kytarou a malování na obličej