Areál Korunní pevnůstky v centru Olomouce se v sobotu pro veřejnost otevře už ve 13 hodin.

V 16 hodin vystoupí kapela Addams Sisters, v 18 hodin začíná koncert rockové skupiny Trocha klidu. Vatra vzplane v 19 hodin a pak už bude následovat divoký rej masek. Hvězda večera, skupina No name, vystoupí ve 21 hodin. O hodinu později si návštěvníci užijí velký ohňostroj s hudbou.

Po celý den bude probíhat zážitkové focení, připraveny jsou atrakce a bohaté občerstvení. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na www.smsticket.cz .

Už v 10 hodin se čarodějnice slétnou také na olomoucké Poděbrady. Pro malé i velké návštěvníky pořadatelé připravili spoustu zábavy, atrakcí a pro děti nebude chybět ani skákací hrad. V 18 hodin se rozhoří vatra a začne koncert kapely Free Fallin. Návštěvníci si pochutnají na dobrotách z udírny a grilovaných makrelách.

Akce Bílý kámen ve Vojenském prostoru Libavá v srpnu 2021. Ilustrační foto
Bílý kámen je tady. Libavá se otevře tisícům výletníků, s novou trasou

Čarodejnický rej vypukne také na fortu v Křelově, kde jej pořádají tamní Sokolové. Akce začíná v 15 hodin a kdo má zájem, může si s sebou přinést špekáček na opečení. Pořadatelé nachystali spoustu soutěží a her a upozorňují, že akce proběhne za každého počasí. Vstupné je dobrovolné a je určeno na výcvik mladých čarodějek a černokněžníků.

Divoký rej čarodějnic vypukne v sobotu v 16 hodin v areálu DDM v Uničově. Připraveny jsou zábavné soutěže, volba Miss čarodějnice a upálení čarodějky Bludimíry. Návštěvníci si na místě mohou koupit a opéci špekáčky.

Tradiční slet proběhne také v Mezicích, místní části Nákla na Olomoucku. Začátek je v 17 hodin na hřišti. Akci pořádají místní dobrovolní hasiči a národopisný soubor Pantla.

Slet čarodějek všech věkových kategoriích pořádají rovněž v Lutíně na Olomoucku. Akce začíná srazem v 15 hodin u obecního úřadu a divoký rej pak pokračuje v areálu Rybníček. Návštěvníci si užijí soutěže, hry, malování na obličej, skákací hrad a opečou si špekáčky.

V lutínské místní části Třebčín se čarodějnice proletí od 15 hodin a postupně navštíví své kolegyně v jejich domácnostech. Hromadné přistání je na programu kolem 17 hodiny v areálu Ohrada, kde už bude připravený skvělý program a bohaté občerstvení.

Čarodějnice na Korunní pevnůstce v Olomouci. Ilustrační foto.
Kam o víkendu? Na burgery, čarodějnické reje i noční prohlídky hradu