Hudba i karneval

Zahájit festivalovou sezonu mohou zájemci třeba 9. června společně s brazilskými tanečnicemi, které se představí na karnevale v rámci tradičních Hanáckých Benátek v Litovli. Desátá jubilejní celoměstská slavnost nabídne letos vedle karnevalu i chytlavé rytmy kapel UDG, Mandrage, Žlutý pes či Yo Yo Band.Richard Tesařík, lídr kapely YoYo Band, která si v Nošovicích zahrála po několika letech.

„Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program jak pro děti, tak dospělé. V parku Míru již tradičně vystoupí divadlo Studna, připraven bude IQ Park, lidé mohou zajít na farmářské trhy, zpřístupněné budou výstavy a chybět nebudou ani vystoupení tanečních a hudebních souborů," uvedla za Městský klub Litovel Hana Vogelová.

Klávesista 
a skladatel

Fanoušky jedné z nejlepších amerických rockových zpěvaček Beth Hart jistě potěší, že ji mohou vůbec poprvé vidět na koncertě v České republice. Její vystoupení má ve svém programu olomoucký festival Bounty Rock Cafe Open Air, který se 15. a 16. června ubytuje v prostorách Korunní pevnůstky v Olomouci.

„Kromě Beth Hart festival nabídne rovněž vystoupení slovutného britského klávesisty a skladatele Kena Hensleyho, jehož jméno je spojené se zlatou érou hardrockové legendy Uriah Heep," uvedl organizátor festivalu Dušan Neumann. Na dvoudenním rockovém festivalu se dále ukáže německá kapela Human Zoo a českou scénu tu bude reprezentovat Kamil Střihavka a Michal Pavlíček.

Tři scény

V Zábřehu vsadili organizátoři devátého ročníku festivalu 7 a půl fest na Horkýže Slíže.Koncert kapel Horkýže Slíže a Seven přilákal stovky fanoušků do kulturního domu Bezno.

„Tato slovenská a oblíbená parta přijede do Zábřehu úplně poprvé. Dále se k nám s novou deskou vrací Vypsaná fixa a v nabídce máme i Mothers Angels, Čokovoko nebo formaci Dva," prozradil k festivalu Vratislav Jarmar.

Akce se uskuteční 23. června v zábřežském plaveckém areálu. Návštěvníci si tady užijí hned tři scény. Ta hlavní bude pro živé koncerty kapel, druhá taneční a třetí odpočinková se stolním fotbálkem.

Minifestival

Koncem června bude znít litovelskou restaurací Loděnice program minifestivalu Folkové Pomoraví. Letos nabídne kapely Alibaba, Monty nebo Hlučné sousedy.

Všem rockerům je věnován festival Rockový mlýn Vrchoslavice, kam dorazí kapely Pantock, Bludný rozmar, Hazydecay, Totální nasazení, Aleš Brichta Band či Tři sestry Banditos. Festival se uskuteční 29. a 30. června na Zamlýní v obci Vrchoslavice na Prostějovsku.

Bestfest Summer v Rouském na Přerovsku nabídne třeba rockovou legendu Katapult. K šestému ročníku multižánrové hudební přehlídky patří formace Liwid z Karlových Varů, Bon Jovi revival či místní Psycho Radio. Festival návštěvníky přivítá 7. července. „Chystáme i soutěž o zajímavé ceny," popsal za Bestfest Václav Marek.Čtyřčlenná formace Wohnout.

Pop-rock na hradě

Na československé kapely zase láká festival Šternberský kopec. Dnes již pravidelná hudební událost našeho regionu se uskuteční v sobotu 28. července v areálu státního hradu.

„Devátý ročník festivalu bude pop-rockovou hudební přehlídkou, která odstartuje ve 14 hodin," uvedla za pořadatele Kateřina Dulínková.

Hlavním hudebním lákadlem bude známá slovenská formace Horkýže Slíže a návštěvníci se též mohou těšit na legendární Tublatanku, ostravské kvarteto FiHa či pražskou partu Wohnout. Všichni zájemci navíc mají možnost zakoupit do konce června vstupenky za zvýhodněnou cenu, a to 390 korun.

Celorepublikové hudební cestování projektu Moravské hrady.cz se završí na hradě Bouzov. Putovní festival, který se tu zastaví 31. srpna a 1. září, doveze řadu známých hudebních jmen. Vystoupí tady například skupina No Name, Ewa Farna, Monkey Business, Sto zvířat, Tomáš Klus, Xindl X, Polemic nebo Mig 21.

Letní festivaly v regionu

Hanácké Benátky/Litovel

9. června

karneval s brazilskými tanečnicemi, UDG, Žlutý pes, Mandrage, Yo Yo Band

Vstup: předprodej 100, na místě 150 korun

Více na www.mklitovel.cz

Bounty Rock Cafe Open Air/Korunní pevnůstka v Olomouci

15. a 16. června

Beth Hart, Ken Hensley, Human Zoo, Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Venefica, Black Tiger

Vstup: jednodenní v předprodeji 650, na místě 750 korun. Permanentka na oba dva dny 890, na místě 990 korun.

Více na www.brcopenair.cz

7 a půl fest/plavecký areál v Zábřehu

23. června

Horkýže Slíže, Vypsaná fixa, Mothers Angels, Čokovoko, Dva

Vstup: v předprodeji 200, na místě 300 korun

Více na www.7apulfest.cz

Folkové Pomoraví/restaurace Loděnice v Litovli

29. června

Alibaba, Monty, Hluční sousedé

Vstup: v předprodeji 80, na místě 130 korun

Více najdou zájemci na www.mklitovel.cz

Rockový mlýn/Zamlýní ve Vrchoslavicích

29. a 30. června

Pantock, Bludný rozmar, Hazydecay, Totální nasazení, Aleš Brichta Band, Tři sestry Banditos

Vstup: v předprodeji na oba dva dny 200, na místě 270 korun

Více na www.rockovymlyn.eu

Bestfest Summer/Rouské

7. července

Katapult, Liwid, Bon Jovi revival, Psycho Radio

Vstup: v předprodeji 200, na místě 250 korun

Více na www.bestfest.cz

Šternberský kopec/areál hradu Šternberk

28. července

Horkýže Slíže, Tublatanka, FiHa, Ginger, Clou, Wohnout, Tonya Graves, Eddie Stoilow

Vstup: do konce června 390, poté 490 korun

Více na www.sternberskykopec.cz

Moravské hrady.cz/hrad Bouzov

31. srpna a 1. září

No Name, Ewa Farna, Monkey Business, Sto zvířat, Tomáš Klus, Xindl X, Polemic, Mig 21

Vstup: v pátek na místě 300 a v sobotu 450 korun

Více na www.moravskehrady.cz