Signovat knížku, která je autentickým vyprávěním muže propuštěného díky milosti udělené prezidentem republiky Milošem Zemanem, začne o půl páté odpoledne. Pojednává o dětství, dospívání, láskách, zálibách, o vztahu Jiřího Kajínka k lidem. A také ke svobodě.

"Čtenáři v publikaci najdou i fotografii originálu milosti prezidenta republiky a Kajínkovy snímky pořízené na Karlově mostě," avizuje olomoucké knihkupectví.

Kniha Můj život bez mříží nemá být poslední. Jak bývalý vězeň – spisovatel na autogramiádách slibuje, druhá kniha prý bude mnohem otevřenější, bude o policistech, soudcích, státních zástupcích, všech lidech v jeho případu, vězeňské službě, generálním ředitelství a podobně i s celými jmény.

Jiří Kajínek, jenž je nyní také hrdinou televizního dokumentárního seriálu Já, Kajínek, si dal jako pozornost pro své fanoušky vyrobit vlastní bonbony.

Jmenují se Kajínky a sponzorsky je vytvořil brněnský výrobce reklamních curovinek. Směs bonbonů s ovocnou chutí je v zeleném obalu s Kajínkovým portrétem a sloganem Tak sladká je moje svoboda.