„Za tu dobu se sbor rozrostl. V současnosti fungují dva pěvecké sbory, zřídila jsem přípravné oddělení pro nejmladší dva ročníky. Dnes jsou to dvě poměrně velká tělesa, v každém z nich je třicet studentů, přičemž sbor navštěvují i naši absolventi," prozrazuje.

Vztah k hudbě zdědila po rodičích. „Otec hraje a zpívá v přerovské kapele Blue Band Company, i ze strany prarodičů byly hudební vlivy. Od malička jsem chodila do hudebky – na klavír, na flétnu, pak na jazzový klavír i na sólový zpěv," vzpomíná Kateřina Galatenko, rozená Skácelová.

Na Ostravské univerzitě studovala obor sbormistrovství, zároveň stihla i studia na konzervatořích v Ostravě a Brně.

Její manžel, Jurij Galatenko, je sbormistrem operního souboru ostravského Národního divadla moravskoslezského. V Ostravě společně bydlí, Kateřina proto za svými studenty jezdí do Přerova dvakrát týdně.

Malá kabelka mi prostě nestačí, usmívá se

I proto možná dává přednost prostornějším kabelkám, kam se jí vejdou všechny potřebné věci. „Je to z praktických důvodů, potřebuji hodně věcí a málokdy se vydávám do města jen tak bez záměru. Malá kabelka mi prostě nestačí," směje se. Patří mezi ženy, které upřednostňují menší počet kabelek.

„Mám dvě, maximálně tři objemné kabelky. Střídám je dokola, už v nich mám nastálo nastěhované věci a tak mám alespoň jistotu, že nezapomenu nic důležitého"

Do kabelkového veletrhu přispěla také jedním kouskem.

„Kabelku mám už mnoho let, koupila mi ji kdysi moje maminka – tehdy byly zrovna tyto kabelky „in" a já ji hrozně chtěla," říká.

„Líbil se mi její elegantní tvar a samozřejmě barva – černá je v mém šatníku důležitá, asi hlavně proto, že je dost univerzální. Ačkoliv je už starší, věřím, že se ještě někomu může hodit," dodává na závěr sympatická tmavovláska. 

VÍCE: Kabelkový veletrh už 6. října. Přijďte si pro tu svoji vysněnou