Organizátoři z Deníku a Dobrého místa pro život věnují částku Leonce Pochopové, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou neslyšícím rodičům. Peníze půjdou na rehabilitace a zdravotní cvičení, které rodina sama neutáhne.

„Leonka je odkázaná na vozík, má postižené ruce i nohy, musí mít neustálou péči. Cvičení jí opravdu pomáhají,“ popsala její matka Bohdana.

Výtěžek v Olomouci překonal říjnový z Přerova, kde Kabelkový veletrh vynesl potřebným přes 51 tisíc.

„V Centru pohybu jsme pořádali akci poprvé. Měli jsme trochu strach, zda lidé přijdou. Ale ukázalo se, že Kabelkový veletrh je tak silná značka, že přišli. A cíleně. Mám radost, že se úsilí tolika lidí zúročí v konkrétní pomoc jedné rodině. Myslím, že dostanou krásný vánoční dárek,“ řekl šéfredaktor Olomouckého deníku Ondřej Dluhí.

„Poděkovat bych chtěl zejména kolegyni Adéle Faltysové, která celou organizaci skvěle zvládla,“ dodal.

Nejlevnější kabelky stály 20 korun, k nejdražším patřila například značková kabelka české MISS z roku 2005 Kateřiny Smejkalové nebo autorský výrobek Galerie Skácelík.

Tisíce kabelek, peněženek či kosmetických a toaletních taštiček v uplynulých týdnech darovali obyvatelé šesti měst Olomouckého kraje. Kromě Olomouce byli ze Šumperka, Prostějova, Litovle či Šternberku.

Kabelkový veletrh se koná pravidelně od roku 2013. Zatím nejvyšší sumu se v krajském městě podařilo vybrat před pěti lety, a to 109 tisíc korun. Loni se na dobrou věc shromáždilo 47 122 korun. 

Takto to vypadalo vloni v Galerii Moritz