Tisíce tašek a kabelek od stovek dárkyň a dárců z celého Olomouckého kraje se prodávaly za symbolické ceny začínající na 10 korunách. 

Prodávat se začalo v jednu hodinu po poledni a nakonec se podařilo do večera vybrat celkem 47 122 korun!

Výtěžek Kabelkového veletrhu pomůže také rodičům postiženého Tomáše Zagrapana z Bělkovic-Lašťan u Olomouce. 

Dvě kabelky z pestré nabídky nich si vybrala i návštěvnice Andrea.

"Řekla jsem si, že než někde koupit nesmyslně drahou kabelku jen tak pro nic za nic, raději podpořím Tomáška a jeho rodinu," vysvětluje Andrea.

Podobná pohnutka přilákala do prvního patra galerie také Lucii.

"Já hodně ráda chodím právě na akce podobného typu, kde vím, že nějakou tou svou korunou někoho podpořím," usmívá se Lucie.

Doprovodný program zajistilo taneční studio Apokalips z Olomouce, jehož tanečnice Jolana Klímková předvedla vystoupení pole dance. 

Na auto pro Tomáška

Výtěžek pomůže rodině Zagrapanových, jejichž syn Tomáš trpí metabolickou poruchou a je zcela odkázaný na pomoc druhých.

Tomášek Zagrapan z Bělkovic-Lašťan u Olomouce se narodil jako zdravé dítě, které se do jednoho roku vyvíjelo tak, jak má. Lezl po čtyřech jako zdravé děti v jeho věku, ale neměl sílu v nožičkách, aby se postavil. Ta ale nezabírala, a tak je jejich dětská lékařka poslala do olomoucké nemocnice, kde začal kolotoč prohlídek.

„Se synem jsme pak jezdili i po nemocnicích v Brně a v Praze a absolvovali jsme vyšetření,“ říká Petra Zagrapanová.

Lékaři jí sdělili diagnózu s názvem metabolická porucha. Jde o vzácnou nemoc, nejčastěji s poruchou enzymu, která se projevuje psychomotorickým opožděním, kdy se dítě přestává pohybovat.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu poputuje na opravu jejich auta, se kterým měla Petra začátkem září autonehodu.

„Tomáš navštěvuje střední učiliště pro děti s postižením v Olomouci-Topolanech a dojíždění je velmi obtížné,“ říká Petra Zagrapanová.