Dílo známého výtvarníka Kurta Gebauera přicestovalo v pondělí hodinu po poledni z Prahy na korbě nákladního auta a jeho usazení před budovou Galerie města Olomouce na Dolním náměstí trvalo zhruba půl hodiny.

Betonový objekt měří přes dva metry.

„Velké hlavičky či jiné hlavy a la žárovka je moje dlouhodobé téma. Lidská hlava je záhadný objekt, dokáže zářit nápady, dobrotou a dokáže být zabetonovaná blbostí a agresivitou. A tak pohledem na ně můžeme meditovat, co jsme zač,“ říká rodák z Hradce nad Moravicí, který vystudoval Sochařsko-kamenickou školu uměleckých řemesel v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 1990 učí Kurt Gebauer na UMPRUM, od roku 1992 jako profesor.

Festival Bounty Rock Cafe Open Air 2019 v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.
Pevnůstku rozezněl Bounty Rock Cafe Open Air, lidé se bavili i v dešti
Euforie Veroniky Psotkové při instalaci na Horním náměstí v Olomouci
Obří ňadro s kojencem se vznáší nad olomouckým náměstím

Sculpture Line se v Olomouci koná podruhé. Stejně jako loni byly na území města umístěny tři rozměrné plastiky. První se na Hané objevila už koncem května ve Smetanových sadech, nedaleko Flory představuje atrakci pro návštěvníky parku kovová Noha od Lukáše Raise.

V úterý 11. června se nad Horní náměstí mezi Opletalovou a Ostružnickou ulicí vznesla drátěná Euforie, dílo znázorňující ženské ňadro s přisátým kojencem. Vytvořila jej výtvarnice Veronika Psotková.

Společně s Velkou hlavičkou Kurta Gebauera si lze artefakty prohlížet do října, kdy budou odvezeny do ateliérů svých tvůrců.

Už jenom do konce června je v městské galerii přístupná doprovodná výstava, která nabízí více než dvacet soch od trojice umělců – Michala Gabriela, Jiřího Davida a Jana Dostála. 

Sculpture line LUKÁŠ RAIS - Noha.
Ve Smetanových sadech je k vidění obří noha, další sochy v Olomouci přibudou
Slavnostní otevření hasičské zbrojnice ve Chválkovicích
Ve Chválkovicích otevřeli krásnou novou zbrojnici. Takto vypadá