„Je to už druhý mistr, na kterém jsem si za poslední dny pochutnal,“ připomněl víkendovou vysokou výhru olomouckých fotbalistů nad Viktorkou Plzeň.

„Nedovedu si představit, že bych vepřo, knedlo zelo zapíjel třeba nějakou limonádou. Pivo mám rád a dělá mi i dobře na zdraví. Není to o tom, že bych denně vypil desítky piv, ale jedno si vždy dám. I s fotbalem jde prostě dohromady,“ usmíval se trenér Sigmy Petr Uličný v litovelském pivovaru. Přišel pogratulovat k úspěchu v degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2012.

Řeč byla samozřejmě také o záchraně Sigmy v první lize. V pivovaru pak trenérovi slíbili, že pokud se klub mezi fotbalovou elitou zachrání, uvaří pro hráče speciální várku.

Pivo Litovel Moravan ohodnotili v soutěži degustátoři jako nejlepší v kategorii jedenáctistupňových piv a vítězství patří i jeho nefiltrovanému kvasničáku. Degustátoři zpečetili  také vítězství tmavého ležáku Litovel Premium Dark a litovelského Gustava z produkce minipivovaru.

Všichni čtyři tak získávají titul Zlatá pivní pečeť 2012, každoročně udělovaný nejlepším pivům v jednotlivých kategoriích. Další dvě, tentokrát stříbrné medaile, patří nealkoholickému pivu Litovel Free a Svátečnímu Speciálu 13º.