Speciální trojkolo vyrazilo v úterý z Ostravy do Opavy a odtud na Hanou.

„Prozatím byla nejobtížnější trasa z Opavy, kde jsme jeli po frekventované silnici. Nyní už by měla být cesta bez problémů, protože pojedeme přes menší města,“ sdělila Veronika Musilová z nadace.

V pátek vyjede z Olomouce do Prostějova na trojkole Ivo Budil, reportérka České televize Monika Bezduchová a cyklista Josef Kaňkovský. Celkem posádky urazí na trase z Ostravy do hlavního města zhruba pět set kilometrů a v sedle se vystřídá řada známých osobností.

„V Praze Jízdu za Světluškou zakončí Simona Stašová, Pavel Liška a nevidomá Ráchel Skleničková. Ti dojedou 9. listopadu ve 21 hodin přímo do živého přenosu benefičního večera Světla pro Světlušku, který bude vysílat ČT1 a ČRo 1 – Radiožurnál,“ uvedla Štěpánka Batíková z nadace ČRo Světluška, jejíž patronkou je zpěvačka Aneta Langerová.

Cílem je spojit svět vidících a nevidomých lidí. Lidé mohou přispět do již devátého ročníku sbírky několika formami.

„Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA, přičemž Světluška obdrží 27 korun, nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA, která zajistí pravidelnou měsíční podporu Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. Sbírkové konto Světlušky je na čísle účtu 99999 99999/0100 a je rovněž otevřené po celý rok,“ uzavřela Batíková. (wja)

Jízda za Světluškou OBRAZEM

Jízda za Světluškou
Jízda za Světluškou
Jízda za Světluškou
Jízda za Světluškou