Na běžkaře se připravují v Masných krámech v Jívové, které leží na vyhledávané trase mezi Domašovem nad Bystřicí a Svatým Kopečkem. Včera zde bylo kolem patnácti centimetrů sněhu.

„První běžkaři vyjeli už v neděli. Byli to místní a jen to zkoušeli. Pokud by však dál sněžilo a trošku se ochladí, tak by to o víkendu už na běžky mělo stačit,“ uvedla Jana Stružková, majitelka Masných krámů v Jívové, kde bývá tradiční zastávka běžkařů na frekventované trase.

„Pivo i nealko už jsme objednali. Ať je pořádná zima se sněhem, ta minulá nestála za nic. Pokud tedy vůbec nějaká byla,“ poznamenala Stružková.

Pokud bude nadále sněžit, protáhnou Domašovští trasu směrem na Jívovou sněžným skútrem. „Snad ve čtvrtek. Musíme skútr projet. Ale uvidíme, až podle počasí,“ reagoval starosta Domašova nad Bystřicí Ladislav Števanka.

Dočkat by se mohli sjezdaři. „Pokud bude potřebná teplota, budeme zasněžovat,“ slibovali vlekaři z Hluboček. Aby mohli spustit sněhové dělo, měla by rtuť teploměru klesnout alespoň ke třem stupňům pod bod mrazu. „Jeden vlek, ten nejdelší, by pak mohl jet.

Kompletně dokončíme přípravu na zimu do 8. prosince,“ sdělili provozovatelé střediska.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika