„Termín ukončení stavby je 15. července letošního roku a vše nasvědčuje tomu, že termín stihneme. Podle harmonogramu prací jsou zaměstnanci firmy v podstatě týden v předstihu,“ uvedl ředitel Gymnázia v Olomouci- Hejčíně Evžen Mayer.

Nový stravovací pavilon už je zastřešený a stavebníci teď pracují uvnitř budovy. Nová stavba je podle ředitele výjimečná v mnoha ohledech. „Je to dílo architektonicky nezvyklé, celkem avantgardní, ale mně se líbí. Stavba podle mě neruší, je mimo další zástavbu a její okolí osadíme stromy,“ pokračoval ředitel.

Budova bude se škole spojena průchozím "tunelem".

„Žáci se nemusejí přezouvat a v podstatě suchou nohou se budou moci chodit stravovat. Výjimečně je pak řešená jídelna. Nejen že je ve hvězdicovitém tvaru, což z venku hezky vypadá, ale má i vynikající akustiku. Když se nám dneska stravuje tři sta žáků naráz, tak je jasné, že neslyší vlastního slova. To by se teď mělo spravit,“ doplnil Mayer.

Poprvé pracovníci firmy kopli do země v září loňského roku. Celková cena stavby se pohybuje okolo sto patnácti milionů korun a podle náměstka hejtmana Pavla Sekaniny je to v oblasti školství největší investiční akce v historii kraje.

Místo pro stavbu na podzim roku 2008
Stavba nové školní jídelny v Hejčíně
Stavba jídelny v březnu 2009
Stavba školní jídelny v Hejčíně
…tak by měla v létě vypadat
Vizualizace nové školní jídelny v Hejčíně