V Jeseníkách ale nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

„V noci na čtvrtek 28. ledna připadlo do deseti centimetrů centimetrů sněhu. V okolí Ovčárny, ho leží v terénu až 58 centimetrů,“ sdělil dispečer Horské služby Jeseníky Jaroslav Tejnský.

V Jeseníkách jsou již v provozu všechna lyžařská střediska.

„Středisek je hodně, takže téměř všude se lyžuje bez front. Možná více živo zde bude v době, kdy v Polsku začnou jarní prázdniny, zatím je to ideální,“ řekl majitel areálu Proskil Branná Rostislav Procházka.

Na ideální podmínky se mohou těšit také běžkaři, kteří se mohou na horskou túru vydat například na trasách Ovčárna – Švýcárna – Červenohorské sedlo či v okolí Karlova a Paprsku.

V Jeseníkách stále platí druhý lavinový stupeň z pětibodové škály. Nařízení se týká všech lavinových katastrů v Jeseníkách a v oblasti Králického Sněžníku.

Jedná se o lokality Velký a Malý Kotel, žleby vrcholu Kamzičník, Červené hory a žleb u pramene Moravy v oblasti Králického Sněžníku.

Všechny lavinové katastry v Jeseníkách se nacházejí mimo turisticky značené trasy, vyhledávaná je ovšem oblast Velkého Kotle a to milovníky adrenalinových sportů. Loni zde pod lavinou zahynul mladík.

Jesenická zimní střediska v provozu

areál / sníh v cm / typ sněhu

Andělská hora 40, zmrzlý
Branná 40, technický
Červenohorské sedlo 35, prachový
Filipovice, 40, zmrzlý
Hlubočky 70, technický
Horní Václavov (Avalanche) 82, technický
Karlov 60, technický
Klepáčov 65, prachový
Ludvíkov 72, zmrzlý
Miroslav 45, prachový
Ostružná 40, zmrzlý
Petříkov (Relax) 55, technický
Praděd 85, prachový
Přemyslov 60, technický
Příčná 100, prachový
Ramzová 40, zmrzlý
Suchá Rudná 85, zmrzlý
Šindelná 50, technický