„Sníh“ překryl zledovatělé plotny, které již byly na řadě svahů,“ řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Záchranáři také příliš nedoporučují hřebenové túry a varují před zledovatělými úseky nebo holými místy. „V těchto dnech je navíc velmi špatná viditelnost, turisté by se měli držet tyčového značení,“ dodal Klimeš.

Jezdí už i skibus


Provoz již také zahájil skibus, který lyžaře zdarma přepraví ze Šumperka do nedalekého areálu Oáza v Loučné nad Desnou.

„Jedná se o pravidelnou linku, která jezdí v?pátek a?sobotu večer. Lidé se tak pohodlně dostanou na večerní lyžování,“ sdělil majitel areálu Leoš Klaban.

Skibus odjíždí ze zastávky Lidická 13 v Šumperku v 17.20 hodin, pak pokračuje na Šumavskou DBV, Temenici obchodní středisko, temenickou samoobsluhu Moundfield a Jesenickou ulici.

Podrobný jízdní řád mohou zájemci najít na internetové adrese www.penzionoaza.cz.

Současná obleva neohrožuje ani provoz lyžařského areálu v?Hlubočkách nedaleko Olomouce. Díky dostatečnému množství technického sněhu zde mohou zájemci jezdit od 9 do 21 hodin ve všední dny a o víkendu pak od 8 do 21 hodin.

Radost na Olomoucku mohou mít i běžkaři


„Podmínky jsou tu dobré. Jedu od Domašova přes Jívovou a pak dál na Pohořany, Posluchov a do Libavé,“ řekl Michal Kristen, který na běžky vyráží skoro denně. Při včerejší projížďce však téměř nikoho nepotkal.

„Ve středu jsem na stejné trase narazil asi na osm lyžařů. Dnes to bylo horší, viděl jsem jen dva starší lidi, které jsem předjel, pak už jsem musel stopu projíždět sám,“ řekl včera, když se občerstvoval v Masných krámech v Jívové.

„Ale mám to tu rád. Pro mě je lepší ujet pár kilometrů tady, než abych jel dvě hodiny vlakem do hor. To by se mi finančně ani časově nevyplatilo,“ dodal.

Ohledně víkendu, je optimistický. „Sněhu je tady dost. Pokud všechno během oblevy neroztaje, na běžky vyrazí určitě více lidí.“

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika