Úplná uzavírka Jeremenkovy ulice od mostu přes řeku Bystřici až po křižovatku s Pasteurovou začne platit v pondělí a potrvá do 30. srpna. Na zhruba půl kilometru dlouhém úseku se tam bude opravovat asfaltový povrch.

„Dojde k vymezení jízdních pruhů pro auta a jízdních pruhů pro cyklisty. Bezpečné překonání komunikace chodcům zajistí v místech pro přecházení nové ochranné středové ostrůvky. Spolu s cyklopruhy bude městská investice za sedm a půl milionu korun znamenat kompletní opravu povrchu vozovky,“ vyjmenoval investiční náměstek primátora Miloslav Tichý.

Zákaz vjezdu k olomoucké ZŠ Svatoplukova platí tento týden v čase 7:30 do 8:00. Pondělí 12. června 2023
Mama taxi má utrum? U olomoucké školy testují zákaz vjezdu

Stavba nových cyklopruhů má kolařům zajistit bezpečnou jízdu až k mostu přes řeku Bystřici.

„Tam naváže na už hotový úsek v Jeremenkově ulici, který dále směřuje cyklisty podél řeky Bystřice Jantarovou cyklotrasou ven z města a míří na Bystrovany,“ popsal náměstek primátora pro oblast cyklodopravy Tomáš Pejpek.

Křižovatka ulic Dobrovského, Dlouhá a Václava III. Květen 2023
Křižovatku Dobrovského a Dlouhé čeká proměna. Kruháč ale nebude

Objízdná trasa povede řidiče po třídě Kosmonautů a ulicemi 17. listopadu, Husova a Pasteurova. Stavební práce budou rozděleny do několika etap. V první etapě projedou po opravovaném úseku autobusy. Od 3. července do 17. srpna bude autobusům veřejné dopravy umožněn průjezd jen směrem k hlavnímu nádraží.

Od 18. srpna do 29. srpna místem neprojedou ani autobusy, protože se bude pokládat nový povrch. „Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventovanou komunikaci, kde navíc parkuje poměrně velké množství aut, už v předstihu jsme v lokalitě instalovali dopravní značky zamezující parkování od uvedeného data,“ uvedl vedoucí odboru dopravy magistrátu Marek Černý.

Cyklostezka Hvězdná u Hlušovic, mezi středovými čárami jsou vidět solární čočky, které ve tmě svítí.
Na zmrzku do Štarnova po vylepšené cyklodálnici. Komplet hotovo bude za pár dní

Rekonstrukce Jeremenkovy ulice navazuje na nedávno dokončené opravy vozovek v přednádražním prostoru. Opravena byla silnice od třídy Kosmonautů směrem k Tovární ulici i s kruhovým objezdem. Stavební práce tam trvaly pět týdnů a přišly na 8,4 milionu korun.

„Za kruhovou křižovatkou ve směru k ulici Tovární nebyla v rámci opravy záměrně řešena část vozovky v rozsahu asi 70 metrů, a to z toho důvodu, že se v lokalitě připravuje jiný stavební záměr, v rámci kterého se předpokládá i zásah do stávající komunikace,“ vysvětlil Marek Černý.