V minulých dnech ji někdo pověsil na nástěnku kliniky kožních a pohlavních chorob Fakultní nemocnice v Olomouci (FNO). Falešná zpráva, která dorazila do některých e- mailových schránek, takzvaný hoax, s názvem "Výzva" obsahuje informace o přibývajících počtech případů výskytu infikovaných jehel nastražených zřejmě narkomany v kinech, hromadné dopravě, bankomatech. Podepsaná je lékařkou a pracovníkem olomouckého magistrátu. Ona sama i magistrát se od varovné zprávy distancovali.

Leták s "Výzvou" se objevil na nástěnce v přízemí kliniky kožních a pohlavních chorob fakultní nemocnice. "Zaměstnanci kliniky jej tam nedali a ani o něm nevěděli. Zřejmě nějaký pacient. Leták hned odstranili, ať nemateme veřejnost," uvedl včera mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Podle vedoucí epidemiologie Krajské hygienické stanice v Olomouci Růženy Halířové se e- mail s takovou přílohou vyskytl již v minulosti. "Zřejmě další vlna.

Přestože jde o falešnou zprávu, lidé by měli být opatrní, jelikož jehly po uživatelích drog se v terénu čas od času vyskytnou," upozornila epidemioložka.