S prostředím zdravotnického zařízení se detailněji seznámila během školní praxe. „Měla jsem možnost projít nespočet klinik a oddělení, hlavně ve Fakultní nemocnici Olomouc,“ říká.

Ve Vojenské nemocnici pracuje na interně B, která se zabývá gastroenterologií. Léčí onemocnění zažívacího traktu.

„Na denní směně jsme dvě zdravotní sestry, spolu s námi staniční sestra a ošetřovatelka. Každá máme na starost zhruba deset pacientů,“ popisuje.

Aktuální situaci s koronavirem Kristýna vnímá z pracovního i osobního hlediska. Přímo před budovou Vojenské nemocnice vzniklo jedno z odběrových míst, kde probíhá testování indikovaných osob. S těmi je v kontaktu jen minimálně, i tak má jisté obavy. Hlavně o zdraví svých blízkých.

Markéta Poskočilová
Studentka historie pomáhá s olomouckou hospůdkou, karanténu prožívá na Sardinii

S prima partou

I v této složité době je však ráda, že si zvolila takové zaměstnání. Mimořádné dění bere jako výzvu a zajímavou zkušenost.

Třeba když čtyři dny v kuse měla klasickou dvanáctihodinovou službu a navíc také noční pohotovost. V nemocnici i spala.

„Ve finále to byl hezky strávený čas, sešla se prima parta. Členové Sboru dobrovolných hasičů Čechy (Přerovsko, pozn. red.), kde bydlí moje kolegyně, nám donesli obrovské balíky s ovocem, sladkostmi, kávou, čajem a různými pamlsky, aby tu službu zpříjemnili. Nechyběly ani látkové roušky, které nám všem udělaly velkou radost,“ vzpomíná na březnový zážitek.

Svatba na olomoucké radnici v době nouzového stavu. 21. dubna 2020
V Olomouci už proběhly první "rouškové" svatby, většina snoubenců je ale odkládá

Jak odpočívá?

Po pracovní směně je potřeba vypnout, odpočinout si.

„Nejlepší relax je pro mě den strávený lenošením, s dobrým jídlem u hezkých filmů. Taky moc ráda trávím volný čas s dobrými kamarádkami u sklenky kvalitního vína,“ svěřuje se žena, která neopomíná ani svého přítele. Ráda by si po jeho splnila své životní sny.

„Založit rodinu a žít šťastný, spokojený život. Hlavně ve zdraví!“ má jasno. O nějakém kariérním snu zatím nepřemýšlela, na interně je nadmíru spokojená. Díky vysněné práci i fajn kolektivu.