S prostředím zdravotnického zařízení se detailněji seznámila během školní praxe. „Měla jsem možnost projít nespočet klinik a oddělení, hlavně ve Fakultní nemocnici Olomouc,“ říká.

Ve Vojenské nemocnici pracuje na interně B, která se zabývá gastroenterologií. Léčí onemocnění zažívacího traktu.

„Na denní směně jsme dvě zdravotní sestry, spolu s námi staniční sestra a ošetřovatelka. Každá máme na starost zhruba deset pacientů,“ popisuje.

Aktuální situaci s koronavirem Kristýna vnímá z pracovního i osobního hlediska. Přímo před budovou Vojenské nemocnice vzniklo jedno z odběrových míst, kde probíhá testování indikovaných osob. S těmi je v kontaktu jen minimálně, i tak má jisté obavy. Hlavně o zdraví svých blízkých.

S prima partou

I v této složité době je však ráda, že si zvolila takové zaměstnání. Mimořádné dění bere jako výzvu a zajímavou zkušenost.

Třeba když čtyři dny v kuse měla klasickou dvanáctihodinovou službu a navíc také noční pohotovost. V nemocnici i spala.

„Ve finále to byl hezky strávený čas, sešla se prima parta. Členové Sboru dobrovolných hasičů Čechy (Přerovsko, pozn. red.), kde bydlí moje kolegyně, nám donesli obrovské balíky s ovocem, sladkostmi, kávou, čajem a různými pamlsky, aby tu službu zpříjemnili. Nechyběly ani látkové roušky, které nám všem udělaly velkou radost,“ vzpomíná na březnový zážitek.

Jak odpočívá?

Po pracovní směně je potřeba vypnout, odpočinout si.

„Nejlepší relax je pro mě den strávený lenošením, s dobrým jídlem u hezkých filmů. Taky moc ráda trávím volný čas s dobrými kamarádkami u sklenky kvalitního vína,“ svěřuje se žena, která neopomíná ani svého přítele. Ráda by si po jeho splnila své životní sny.

„Založit rodinu a žít šťastný, spokojený život. Hlavně ve zdraví!“ má jasno. O nějakém kariérním snu zatím nepřemýšlela, na interně je nadmíru spokojená. Díky vysněné práci i fajn kolektivu.