Několik lidí si na náměstí přineslo státní vlajku, další drželi v ruce cedule s hesly a letopočty.

Řečníci připomněli, co se stalo v srpnu 1968 či pendrekový zákon ze srpna 1969, který legalizoval tvrdé zásahy proti demonstrantům.

Také to, že současná vláda je u moci díky parlamentní podpoře komunistické strany, jejíž představitelé se nevymezili vůči činům někdejší KSČ.

Vystoupila například Zdena Mašínová, podle které je důležité, aby se na tyto události nezapomínalo.

„Mladá generace potřebuje informace, aby si nemusela zopakovat, co musela prožít moje generace - dvě totality,“ obracela se Mašínová k více než 300 stovkám lidí.

Následky totalit jsou podle Mašínové patrné dodnes

„Země má v čele lidi, kteří by tam v žádném případě neměli být: pan Babiš, který spolupracoval se Státní bezpečností, co má na svědomí tolik lidských osudů, ba i životů, a je podporován nemocným, starým člověkem, který nemá tolik zodpovědnosti, aby z této funkce odešel. To je skandální! Je pouze na nás, abychom se stavěli odhodlaně za správnou věc, jednali podle svého svědomí. A aby další generace nebyly nakaženy tím, co jsme prožívali a co by eventuálně mohlo znovu nastat,“ poukazovala za velkého potlesku posluchačů Zdena Mašínová.

Podle Milionu chvilek dnes Česku nehrozí ruské tanky.

„Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů. Hrozí nám však lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady a že jsme připraveni demokracii a její instituce bránit,“ poukazoval spolek, když zval na středeční vzpomínková shromáždění pořádaná po celé České republice.

Poslední akci uspořádala iniciativa Milion chvilek vyzývající k rezignaci trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) na pražské Letné, kam 23. června dorazilo na 250 tisíc lidí.