Vývařovna se na čtyři měsíce zavře a projde rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací.

Strávníci se zatím musejí „vmáčknout“ do sousední menší menzy spojené s kolejemi Šmeralova a 17.listopadu. Využívat mohou i další tři menzy.

Ve vývařovně v ulici 17. listopadu se denně připravuje až několik tisíc jídel. Nejvíce v úterý až čtvrtek, nejméně právě v pátek.

„Nic speciálního jsme na dnešek nepřipravili. Stále vaříme speciální a velmi dobrá jídla. A v pátek je v menze studentů jako šafránu,“ pousmál se ředitel Správy kolejí a menz Josef Suchánek.

Prostor na žertování však neměl. Správa se poslední dny soustředila na to, jak s co nejmenší úhonou pro žaludky strávníků překlenout čtyři měsíce bez největší výdejny a vývařovny.

„Není možné, aby studenti hladověli. Fronty však budou, to se nedá nic dělat. Neumíme najednou zredukovat jídelnu, aby nikdo nic nepoznal. Probíhá zde centrální vaření, nejde jen o jídelnu,“ popisoval.

Kompenzací za dočasný nekomfort bude strávníkům vylepšené zázemí, nová jídelna a špičkové vybavení pro ty, kteří jim připravují jídlo. Menza bude opět uzavřena do 17. září.