Čekali jsme dva roky, tohle už nás nezabije. Takovým způsobem reagovali návštěvníci na zpožděný začátek koncertu.

"Omlouvám se všem za určité komplikace. Sám nemám rád, když se začíná později, ale dnešní koncert je v několika ohledech výjimečný," omlouval se dychtivému publiku Jaromír Nohavica.

VIDEO: Koncert Jaromíra Nohavici v Prostějově, 12. 5. 2022

Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Zpívala celá hala. Charismatický hudebník dal hned od prvního songu zapomenout na potíže provázející dopravu k hale a prakticky hned rozezpíval všechny přítomné. V téměř dvouhodinovém programu nechal prostor i svým hostům, kteří předvedli prvotřídní výkony.

"Pavel Plánka i Robert Kušmierski se výborně doplňují a umí. Byl to úžasný zážitek, Nohavica dokáže vytvořit skvělou atmosféru," komentoval například Robert Bureš.

V podobném duchu odcházeli v teplém májovém večeru všichni, kteří vydrželi téměř tři hodiny v hale. Čekala na ně ještě cesta do všech možných koutů republiky, na Hanou zavítali příznivci legendárního hudebníka z Klatov, Břeclavi či Polska.

"Hanácký" koncert Jaromíra Nohavici se měl původně konat v Olomouci. Kvůli covidu několikrát přesouvané vystoupení bylo nakonec naplánováno na 12. května ve Sportovní hale UP na Lazcích.

Univerzita se ale začátkem března, po napadení Ukrajiny ruskou armádou, rozhodla, že pro tyto účely halu nepronajme a zdůvodnila to kontroverzními postoji ostravského písničkáře. Pořadatelé nakonec našli náhradní řešení v hale prostějovského Sportcentra. 

Jaromír Nohavica
Nohavicovi odmítli v Olomouci halu na koncert, univerzita jej tam nechce