V největším výstavním pavilonu A, ale i prostorách s expozicí bonsají, nebylo v sobotu před polednem chvílemi k hnutí. Návštěvníci si pořizují fotografie u květinových aranžmá a hodnotí letošní pojetí přehlídky.

Autorem hlavní expozice s názvem Galaxie květin je mezinárodně respektovaný mladý florista Jan Milt. Dominantní v hlavní expozici je symbol elipsy evokující oběžnou dráhu. Jedna z elips představuje kosmickou loď.

Autor hlavní expozice Jarní Flory 2024 Jan Milt
Autor expozice na Floře zve na kontrast i kavárnu: Dostal jsem velkorysý prostor

„Grandiózní,“ hodnotila slovensky paní Iveta. Na jarní Floru přijela z Viškové nedaleko Žiliny.

„Letošní expozice se jim velmi vydařila. Nápad: vesmír a květiny – úžasná věc,“ nešetřila chválou zhruba šedesátnice, jež s partnerem pravidelně navštěvuje Floru, ač je upoutána na invalidní vozík. „Jezdíme opravdu každoročně, ale toto je moc a moc krásné,“ dodala.

Jarní Flora Olomouc, 25. dubna 2024
Jarní Flora otevřela. Podívejte se dovnitř

Krása, moderní, propracované

Počtvrté dorazila do Olomouce na jarní Floru paní Naďa z Orlové na Karvinsku. „Pokaždé je expozice jiná. Letos je to krása, moderní, propracované, je vidět, že autoři nad tím hodně přemýšleli. Zaujali nás i kytice žáků, které jsou k vidění,“ podělila se o své dojmy sympatická seniorka.


Nahrává se anketa ...

V obležení byla v sobotu před polednem i výstava Bonsaje - umění z jiného světa. Ta je k vidění v pavilonu E. Zahrnuje japonské zahrady různých velikostí.

„Listnaté bonsaje jsou překrásné. Celkově je to pěkně pojaté, jako by se člověk opravdu ocitl v japonské zahraně,“ chválili manželé Přidalovi z Ostravy.

Mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024 pokračuje do nedělní 17. hodiny. Součástí jarní Flory jsou tradiční Zahradnické trhy, na které letos dorazilo více než 300 prodejců.

Zahájené úpravy řeky Moravy na jihu Olomouce. Duben 2024
Na jihu Olomouce začala proměna řeky Moravy. U Hradiska se chystá