Hlavní expozice v pavilonu A má název Galaxie květin, jejím autorem je uznávaný florista Jan Milt. Návštěvníkům nabízí unikátní svět plný pestrých barev a vůní tisíců květů. Základním prvkem je elipsa, a to v návaznosti na vesmírné ladění celé expozice.

„Vesmír a květiny. Hry se zrcadly, světlem a tmou. Elipsy. A také průhledy pavilonem či kontrast techniky a přírody. To jsou základní kameny letošní hlavní expozice,“ vysvětlil autor Jan Milt.

Burger Street Festival v Olomouci
Kam o víkendu? Na čarodějnice, burgry i řízkový víkend

V pavilonu A lidé mohou hlavní expozicí opakovaně procházet a pokaždé tam lze objevit něco nového. Hned u vstupu jsou to například orchideje a masožravky s působivým osvětlením a jen o pár kroků dál si návštěvníci mohou užívat úchvatné pohledy na tisíce jarních i exotických rostlin, svěží floristická aranžmá a barevné elipsy plné květin.

„Část expozice je postavená tak, že ji návštěvník může objevovat, pozorovat, procházet jí a bavit se. Připravená je tam spousta míst k posezení. Navíc je součástí expozice kavárna, kde vedle běžné nabídky připraví také speciální tematické drinky,“ dodal Jan Milt.

Autor hlavní expozice Jarní Flory 2024 Jan Milt
Autor expozice na Floře zve na kontrast i kavárnu: Dostal jsem velkorysý prostor

Největší tuzemský svátek květin a oslavu jara, jarní výstavu Flora Olomouc 2024, si návštěvníci mohou užívat až do nedělního večera. Výstaviště podle ředitelky Evy Fuglíčkové plní jeden z cílů, kterým je navázání spolupráce s mladými a současně kvalitními tvůrci a floristy. „Letošní centrální expozice tomu odpovídá. Je opravdu na co se těšit,“ pozvala Eva Fuglíčková.

"Velký zážitek, nádhera.."

Galaxii květin si nenechaly hned první den ujít tisíce milovníků květin z různých koutů České či Slovenské republiky.

Byla mezi nimi například paní Viera ze Slovenska. „Expozice je opravdu krásná. Těch rostlin a barev je tady obrovské množství. U některých exotických květů jsme si hned s dcerou vyhledávaly přesné názvy na internetu. Jarní Flora je pro nás velký zážitek, stojí to opravdu za to,“ neskrývala nadšení spokojená návštěvnice.

Moderní a svěží Galaxie květin nadchla také milovnice květin, které přijely do Olomouce z Hlučína u Opavy.

„Je to nádhera, moc se nám to líbí. Na výstavy sem jezdíme už desítky let. Jsme Floře věrné a pokud to jen trochu jde, nenecháme si ji ujít. Vždycky se těšíme už dlouho dopředu. Samozřejmě si zase nakoupíme nové květiny na zahrádku. Nikdy odsud neodjíždíme s prázdnou,“ svěřily se Libuše Balarinová a Marie Dostálová.

Bývalá benzinová pumpa ve Velkomoravské ulici v Olomouci, kde se chystá otevření první kamenné pobočky Mama’s burger. Jde o nový projekt úspěšného ostravského podniku, na kterém spolupracuje šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.. Duben 2024
Ostuda na průtahu Olomoucí je pryč. Burgrárna spojená s Pohlreichem brzy otevře

Jarní Flora Olomouc probíhá až do nedělního večera, podrobné informace o akci, expozicích a doprovodném programu jsou pro všechny zájemce k dispozici na webu výstavy Flora Olomouc.