V hlavním pavilonu pořadatelé připravují expozici s názvem Květy a světy, která znázorňuje koloběh života. Její podobu mají na starost architektky z olomouckého design studia mimokolektiv společně s floristou Tamásem Víghem, který do expozice vloží méně známé exotické rostliny a vzácné orchideje.

„Hlavním tématem, které vyjadřuje vizuál výstavy a jež bude ztvárněno v hlavní expozici, je koloběh života. A to konkrétně u rostliny od jejího zrodu přes kvetení až po zánik. I předváděcí akce našich předních floristů budou s tímto tématem v souladu,“ sdělila ředitelka výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Czech Fashion Night

V pavilonu A proběhne v pátek 22. dubna ve 20 hodin speciální večerní prohlídka nasvícené hlavní expozice. Její součástí je módní přehlídka Czech Fashion Night a koncert dámského smyčcového kvarteta Beladona Quartet.

Cenově zvýhodněné online vstupenky na večerní prohlídky jsou k dispozici na webu výstaviště. V nabídce je jak samostatné vstupné na výstavu, tak zvýhodněný balíček, který zahrnuje také vstupenku na večerní prohlídku.

Pavilon A nabídne také prezentaci zahradnických a uměleckých škol, expozici Českého zahrádkářského svazu, oblíbenou pěstitelskou poradnu a prezentaci vinařů. Pavilon E zaplní unikátní expozice bonsají z tisů starých až 600 let. Většina vzácných exponátů pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch.

Koncerty na Sambě

Bohatý je doprovodný program. Například v oranžerii bude k vidění expozice Květy v umění, výstavu fotografií tam doplní výzdoba od oceňované floristky Kláry Franc Vavříkové. Pavilon H bude prezentovat Asociaci soukromého zemědělství, ve venkovních prostranstvích v okolí pavilonu G budou probíhat zahradnické trhy.

Kulturou to bude žít na venkovním podiu Samba naproti sbírkovým skleníkům. Během výstavy tam vystoupí například zpěvačka Jana Chládková a kapela Pontiac nebo zpěváci Milan Drobný, Pavel Vítek, Jakub Smolík, Marcel Zmožek, David Deyl a zpěvačka Petra Černocká.

Připraveny jsou také workshopy, aktivity pro děti u pavilonu H nebo relaxační zóna iniciativy Zaparkuj. Odpočinkové zóny budou u i Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech. Občerství se lidé v gastrozónách nebo v kavárně v pavilonu A.

Flora Olomouc 2022

čtvrtek 21. až neděle 24. dubna

čtvrtek až sobota od 9 do 18 hodin, neděle 9 až 17 hodin

Vstupné:

dospělí 170 korun na místě, online 157 korun

děti od 6 do 15 let 70 korun na místě i online

studenti a senioři 110 korun na místě, online 90 korun

rodinné (2 dospělí a maximálně 3 děti) 360 korun na místě, online 320 korun