Floře přálo v sobotu i počasí a tak se branami areálu valila doslova lidská lavina. Otevřeno je v sobotu do 18 hodin, v neděli kdy je poslední výstavní den, bude jarní výstava přístupná od 9 do 17 hodin.

Jarní Flora Olomouc 2022. Hlavní expozice v pavilonu A nese název Květy a světy
Hlavní expozice Flory letos v bílém minimalismu. Jak se vám líbí?

"Na Floru jezdíme pravidelně už od mládí. Vždycky se je na co dívat a potkáme zde spoustu známých. Akorát ty ceny jsou jiné než před čtyřiceti lety," smály se dámy seniorského věku Anna a Marie z jižní Moravy s tím, že předchozí dva roky, kdy se výstava nekonala, pro ně bylo jaro jakoby prázdné.

Masožravky se líbily hlavně dětem. "Ona ta kytka jí maso? Koupíme si ji domů a sežere nám psa," měl jasno devítiletý Martin. Usměvavá prodavačka ho vyvedla z omylu, že kytky, jako byla Adéla ve slavném českém filmu, nemá. "Ony jí octomilky a malé mušky," dodala.

Jarní etapa květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc, 21. dubna 2022. Hlavní expozice v pavilonu A nese název Květy a světy.
Jarní Flora začala, láká davy. Takto to vypadá v pavilonu i kolem

Vedle květin a dalších rostlin se v areálu Flory dalo i dobře najíst a napít. "Je tu lidí jak mravenců v mraveništi. Ty expozice jsou krásné, ale člověku při tom trmácení vyschne v krku. Jdu si vystát frontu na pivo," usmíval se Jirka z Plumlova.

Vodopád v Bezručových sadech v Olomouci, 21. dubna 2022
Vodopád v Bezručových sadech už bouří. Podívejte se, sklízí pochvalu