Během rekonstrukce Jalty dojde především na zateplení pláště budovy.

„Objekt bude mít novou fasádu, vyměněnou střešní krytinu a stejně tak se rekonstrukce týká i dalších stavebních zásahů, které s energetickými opatřeními souvisejí. Stavební práce budou probíhat do prosince letošního roku. Objekt již rekonstrukci vyžadoval,“ sdělila mluvčí města Radka Štědrá.

Vnitřního uspořádání se rekonstrukce nedotkne. Výsledkem bude energeticky úspornější budova a pro nájemce i reprezentativnější prostory.

V současné době probíhají práce na střeše, zateplují se stávající konstrukce a vytvářejí se nové hydroizolační vrstvy.

„Právě probíhá výměna vstupních dveří do objektu a naplno se už také rozběhly práce na zateplení stěn obou částí objektu. Součástí prací je výměna skleněných velkorozměrových výkladců v části B. Všechny práce pokračují podle plánu,“ popsala mluvčí s tím, že náklady na rekonstrukci dosahují přibližně 21 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

Areál Jalta byl postaven v 70. letech minulého století a sloužil jako „občanská vybavenost" pro obyvatele tamního sídliště. V současné době tam pro Olomoučany funguje například restaurace, různé služby, obchůdky, půjčovna kostýmů a několik ordinací.