Během rekonstrukce Jalty dojde především na zateplení pláště budovy.

„Objekt bude mít novou fasádu, vyměněnou střešní krytinu a stejně tak se rekonstrukce týká i dalších stavebních zásahů, které s energetickými opatřeními souvisejí. Stavební práce budou probíhat do prosince letošního roku. Objekt již rekonstrukci vyžadoval,“ sdělila mluvčí města Radka Štědrá.

Neposečená tráva v Olomouci.
Bylo jedno krásné město, ale již není

Vnitřního uspořádání se rekonstrukce nedotkne. Výsledkem bude energeticky úspornější budova a pro nájemce i reprezentativnější prostory.

V současné době probíhají práce na střeše, zateplují se stávající konstrukce a vytvářejí se nové hydroizolační vrstvy.

„Právě probíhá výměna vstupních dveří do objektu a naplno se už také rozběhly práce na zateplení stěn obou částí objektu. Součástí prací je výměna skleněných velkorozměrových výkladců v části B. Všechny práce pokračují podle plánu,“ popsala mluvčí s tím, že náklady na rekonstrukci dosahují přibližně 21 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

Novou jednotku intenzivní a resuscitační péče začala využívat Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc, 6. září 2021
V Olomouci otevřela nejmodernější dětská jipka. Nahlédněte dovnitř

Areál Jalta byl postaven v 70. letech minulého století a sloužil jako „občanská vybavenost" pro obyvatele tamního sídliště. V současné době tam pro Olomoučany funguje například restaurace, různé služby, obchůdky, půjčovna kostýmů a několik ordinací. 

Vlevo ekonomický náměstek olomouckého primátora Otakar Bačák (spOLečně), vpravo radní Jan Holpuch (ODS). Záběr z přímého přenosu z jednání olomouckého zastupitelstva, které mimo jiné jednalo o zvýšení daně z nemovitosti, 6. září 2021
Zvýšení daně v Olomouci: jak se koalice neshodla a hlasy domluvila s opozicí