Teď ojedinělý projekt nepovinného předmětu Projektové řízení, pomalu končí. Školy, kde se předmět vyučoval, počítají s tím, že ho zahrnou do učebního plánu i nadále.

„V pondělí se všechny školy, které předmět učí, prezentovaly, jak ho vyučují a jaká jsou pozitiva a negativa. Příští týden pak bude závěrečné shrnutí projektu a vybereme ty nejúspěšnější školy,“ uvedl vedoucí odboru školství krajského úřadu Miroslav Gajdůšek.

Například na přerovské Střední Pedagogická škole, jedna studentka skutečně podala projekt, uspěla a získala tak pro školu dotaci.

„A to jen díky tomu, že se naučila připravovat projekty během studia tohoto předmětu. Chceme, aby se Projektové řízení učilo pravidelně a stalo se součástí osnovy jako nepovinný předmět a pak do budoucna jako povinný předmět Společensko-vědního základu,“ pokračoval šéf školství na kraji.

„V republice jde o ojedinělou věc. Zlínský kraj by chtěl projekt od nás převzít, chtějí se do toho zapojit od příštího roku,“ doplnil.

Jednou z olomouckých škol, která se do projektu zapojila je Střední průmyslová škola strojnická.

„Máme zaměření i na Podnikání v Evropské unii, takže studenti mají znalosti v tom oboru a ve třetím ročníku jsme v tomto předmětu měli přihlášenou polovinu třídy. Studenti ho měli jako dobrovolný předmět, v pondělí odpoledne a velice si to chválili,“ uvedla ředitelka školy Martina Zahnášová.

Projekt ale nehodnotí kladně jen studenti. „Hodně pomohl i kantorům. Vzhledem k tomu, že v tuhle chvíli i oni dokončují projekt za školu a kdyby tímto školením neprošli, tak nejsou schopni ho udělat. Nepomohl tak jen studentům a pedagogům, ale i mě,“ doplnila ředitelka.